Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Епа сега ако е капитен не значи дека не смее да ебе други жени,што има врска тоа со играњето НАВИСТИНА НЕ ВЕ РАЗБИРАМ:kesa:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Јас никаде не спомнав дека „ебе други жени“ и слично, јас велам дека работата против него е голема, а тој се мисли дека е којзнај што и ништо не го дпоира, а игра запрепастувачки аматерски за тоа што сам се мисли дека е - играчиште. И не гледам дека некој му го „тупнува“ тоа в лице. Сам си праеше имиџ на сопруг и татко, каква па реакција по ѓаволите очекувал ако се тоа што правел се дознај? Можеби аплаузи, овации за капитенот на нацијата? Јасно е моето мислење за таблоидите, ама реакциите кои ги има од нив не можиме да ги избегниме. А тоа моментално го прави Тери и мизерен фудбалер, а ко што рековме, тој и понатаму си се смешка нонстоп ко да е на врвот на светот.
Напротив и околу тренерите, толку посакуваниот Мурињо да се врати во какви скандали го поврзуваа.....со љубовницата живеел во Порто, а семејството во Сетубал (?!), па дека љубовницата на играчите и во Порто и во Челзи ја претставувал ко своја жена.... - ова само „хајлајтси“.
И дембелиов сегашен е остаен, после 20+ години, и тој си нашол нова, и госпоѓата нов, и то е то. За да си менаџер треба пред се интелегенција, карактер, умеење со луѓе, трпение, до детали прецизност.... А кутриов само карактер има, и тоа малку чуден. За разлика од еден Лампард, на кој му фали баш таква цврстина, но тоа можи да го стекни со време, за разлика од трпението, интелегенцијата.... :toe:
Па гледаш дека за Мурињо семејните проблеми не му одмагаат за професионалната кариера.....
А Тери ако има неколку натпревари лоши по ред, незначи дека му пага кариерата во надолна линија... А баш тоа што се смешка значи дека баш безболно ги пребродува овие скандали, дека е силен карактер, а не да дреми како пујка со натажена фаца да го продожли животот.....
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
55
Поени од реакции
0

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
Епа сега ако е капитен не значи дека не смее да ебе други жени,што има врска тоа со играњето НАВИСТИНА НЕ ВЕ РАЗБИРАМ:kesa:
абе и јас незнам со имат врска,со му е гајле нив тери со прајт во приватен живот.ама така е,да видис како значит да ти ја ебет женати ито најдобриот другар ама и та е крива

Нека му е со среќа, и онака не се изнаигра во Челзи заради повреди најмногу. Можеби во Бразил ќе се прероди исто како Роналдо во Коринтијанс.:nesvest:
е да убо викаш,нека му е со среќа во бразил
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
The Italian press report today that Inter Milan coach Jose Mourinho has left nothing to chance in his preparations for the Champions League second leg clash between Chelsea and Inter Milan .

Breaking with convention, Inter Milan will fly into London on Monday March 15 and will forgo the traditional pre-match training on the Stamford Bridge pitch.

Mourinho and an Inter Milan player will appear for the pre-match press conference the day before the game but the Nerazzurri will not train in public in England ahead of the second match with Chelsea.

The "Special One" is eager to prepare for the match in private and does not want anyone from Chelsea watching his team train in the build-up to the much anticipated match.

The Portuguese coach is also keen to isolate his squad from the limelight and tension of the encounter as Inter Milan look to make a major statement in the Champions League.

Inter Milan lead Chelsea 2-1 from the first leg last week

Еве како ќе се спрема мурињо за реваншот...
 
F

fantomX

Гостин
Па гледаш дека за Мурињо семејните проблеми не му одмагаат за професионалната кариера.....
А Тери ако има неколку натпревари лоши по ред, незначи дека му пага кариерата во надолна линија... А баш тоа што се смешка значи дека баш безболно ги пребродува овие скандали, дека е силен карактер, а не да дреми како пујка со натажена фаца да го продожли животот.....
Па не му одмагаат, за разлика од Тери, тоа одамна го констатирав, врати наназад страна или две, ќе најш.
Мене не ме интересира дали кариерата му е во надолна линија од неколку натпревари или не, ме интересриа тоа што одбраната е дебилна, што може да не кошта пропаднат сезона (да, 2ро место е пропадната сезона), а тој како нејзин „раководител“ испаѓа Mr Дебил. Ко е Mr Челзи вообичаено, сега е Mr Дебил, пошто такви се моментално.
Успешност воопшто се гледа според тоа со какви амбиции си влегол во нешто. „На врв на кариера“ - мороните од година во година се воигруваат за највисоки почести.... и што ако и годинава завршат така? Догодина, а?
А тука одбраната е многу битна, премногу битна, а Тери од некои причини изгледа дебилно, не се поарни ни тие пред него. Тери ако сака и со самиот Бриџ нека се дупи, ама ако таквите работи (реакцијата пред се во јавноста) почнуваат да го прават тимот и самиот Тери мизерен, тогаш работата е многу, МНОГУ поинаква.

Безболно, не, тој сака да изгледа така, исто ко што сакаше да е верен сопруг и татко. Но не е таков. И тоа ама ич не ме засегаше, се дури не почна и на терен да е лајно. А моментално е, без разлика колку Анчелоти, Капело, Џерард, Руни.....да зборуваат во негова одбрана, нивните зборови не ни ги носат поените од Евертон, Сити; макар реми од Милано.

Епа сега ако е капитен не значи дека не смее да ебе други жени,што има врска тоа со играњето НАВИСТИНА НЕ ВЕ РАЗБИРАМ:kesa:
абе и јас незнам со имат врска,со му е гајле нив тери со прајт во приватен живот.ама така е,да видис како значит да ти ја ебет женати ито најдобриот другар ама и та е крива
Имат врска што е лајно на терен.

The Italian press report today that Inter Milan coach Jose Mourinho has left nothing to chance in his preparations for the Champions League second leg clash between Chelsea and Inter Milan .

Breaking with convention, Inter Milan will fly into London on Monday March 15 and will forgo the traditional pre-match training on the Stamford Bridge pitch.

Mourinho and an Inter Milan player will appear for the pre-match press conference the day before the game but the Nerazzurri will not train in public in England ahead of the second match with Chelsea.

The "Special One" is eager to prepare for the match in private and does not want anyone from Chelsea watching his team train in the build-up to the much anticipated match.

The Portuguese coach is also keen to isolate his squad from the limelight and tension of the encounter as Inter Milan look to make a major statement in the Champions League.

Inter Milan lead Chelsea 2-1 from the first leg last week

Еве како ќе се спрема мурињо за реваншот...
Мурињо најдобро знај дека можи многу лесно да му се напрај некој мајмунлак од страна на Челзи, многу тешко ако тренира на твој терен да го снимаш. Но тоа нема да се случи, така Мурињо напрај нива за Барселона, па изгубивме. :toe:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Па не му одмагаат, за разлика од Тери, тоа одамна го констатирав, врати наназад страна или две, ќе најш.
Мене не ме интересира дали кариерата му е во надолна линија од неколку натпревари или не, ме интересриа тоа што одбраната е дебилна, што може да не кошта пропаднат сезона (да, 2ро место е пропадната сезона), а тој како нејзин „раководител“ испаѓа Mr Дебил. Ко е Mr Челзи вообичаено, сега е Mr Дебил, пошто такви се моментално.
Успешност воопшто се гледа според тоа со какви амбиции си влегол во нешто. „На врв на кариера“ - мороните од година во година се воигруваат за највисоки почести.... и што ако и годинава завршат така? Догодина, а?
А тука одбраната е многу битна, премногу битна, а Тери од некои причини изгледа дебилно, не се поарни ни тие пред него. Тери ако сака и со самиот Бриџ нека се дупи, ама ако таквите работи (реакцијата пред се во јавноста) почнуваат да го прават тимот и самиот Тери мизерен, тогаш работата е многу, МНОГУ поинаква.

Безболно, не, тој сака да изгледа така, исто ко што сакаше да е верен сопруг и татко. Но не е таков. И тоа ама ич не ме засегаше, се дури не почна и на терен да е лајно. А моментално е, без разлика колку Анчелоти, Капело, Џерард, Руни.....да зборуваат во негова одбрана, нивните зборови не ни ги носат поените од Евертон, Сити; макар реми од Милано.
:toe:
Неколку лоши натпревари одиграни не мора ништо да значи, верувам во Тери дека сега во најбитните моменти ќе одигра натпревари на кариерата:smir:
 
F

fantomX

Гостин
Неколку лоши натпревари одиграни не мора ништо да значи, верувам во Тери дека сега во најбитните моменти ќе одигра натпревари на кариерата:smir:
Никој не рече дека мора, но сосема реална можност, или ептен реална ко што рече некој претходно, е тоа да биди многу значајно и исто таква е и можноста и натаму да продолжи.
Јас не верувам, јас го очекувам тоа во секој натпревар. И ќе го очекувам. Тери сега е лајно, единствената прифатлива опција е да се врати ко што треба да биди, на друго не сакам ни да помислам. :toe:
 

Golube

неам појма
Член од
9 ноември 2009
Мислења
116
Поени од реакции
5
Единствено според мене,да му се опрости на Тери,само ако Челзи го помине Интер во Лига Шампиони..
Друго е неприфатливо.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Единствено според мене,да му се опрости на Тери,само ако Челзи го помине Интер во Лига Шампиони..
Друго е неприфатливо.
Ни така нема да му се прости освен Лига Шампиони да освои и да си го поправи малце менталитетот тогаш може...
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Jacob Mellis постигнал гол за репрезентацијата на Англија до 19 години негов 15 гол во 7 меч за репрезантацијата... Некој подетално за младичов гледам 15 ги дал плус игра среден ред.... Gokhan Tore играл едно полувреме за репрезантацијата на Турција до 21 година.Gael Kakuta играл за репрезентацијата на Франција до 19 години. Толку од младинците. Денеска играат сениорите па не очекувам а и не сакам да ни се врати некој повреден зш уште тоа ни фали.

PAT NEVIN: NOTHING LESS THAN WEIRD
Прочитај те ја статијава доста добро се објаснети двата последни меча.
 

Golube

неам појма
Член од
9 ноември 2009
Мислења
116
Поени од реакции
5
Да не речам за статијава..додека не се помине интер,и не се врзат серија на победи,нека се ебе и овој и сите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom