Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 јули 2008
Мислења
412
Поени од реакции
9
Според Sky Sport Italia Челзи ќе игра со формација 4-3-2-1 и тоа : Чех,Тери,Карваљо,Иванович,Белети,Микел,Балак,Лампард,Малуда,Анелка,Дрогба
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Според Sky Sport Italia Челзи ќе игра со формација 4-3-2-1 и тоа : Чех,Тери,Карваљо,Иванович,Белети,Микел,Балак,Лампард,Малуда,Анелка,Дрогба

Па и не гледам друга опција.:toe:

Единствено може Малуда лев бек , а Џо како крило.
 
В

Вори

Гостин
У курац,кај се повреди Жирков бе.

Иначе за Бобан погоре!

Единствени екипи што ги мрзам се Барселона и Лузерпул,така да од моја страна ќе останам во добри односи со интерашиве и после утакмицата.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Дечки ме радува оваа атмосфера меѓу навивачите(без провокации и само со дискусија)..едноставно иако не го сакам челзи многу, вие навивачите на челзи имате многу повеќе култура и разбирање за разлика од некои други навивачи на форумот(пример јувентус)..:toe:..со среќа утре и нека победи подобриот:smir:
 
F

fantomX

Гостин
Според Sky Sport Italia Челзи ќе игра со формација 4-3-2-1 и тоа : Чех,Тери,Карваљо,Иванович,Белети,Микел,Балак,Лампард,Малуда,Анелка,Дрогба
Ако ги видам овие играчи и оваа поставеност пред се утре, дембелов нека се носи „упичкуматерин“! Па и јас знам да поставам против игра на ова, не Мурињо.

http://www.chelseafc.com/page/LatestNews/0,,10268~1975084,00.html

Белети лево. :uvo:
Ме разочара оти не рекол дека Италија (сем интерашите) го поддржува Челзи, ама ај, како сака нека прај, негова работа - негова одговорност.
 
В

Вори

Гостин
Повеќе сигурен сум со Белети на левата страна,одколку со Фереира или Жирков,така да...
 
F

fantomX

Гостин
Два дена пред да замини....

Клас еј, ама клас еј „јајцата“ се „изгор“. Како навивачи секако дека бевме гневни шо замина, ама да си место Абрамович, којзнае.... Колку и да си богат, колку и да фрлаш пари само за играчи, и пак тренеров да бара уште.... :toe:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.076
И после ние се плашиме дали Интер можел да го победи Челзи и дали Челзи можел да го победи Интер... гледајте Штутгарт што и прави на Барса :pos2:
Се е можно...
 
В

Вори

Гостин
Знаете искрено што ми иде на живци.

Слушам овој од Канал 5..

-Утре игра Интер,цела нација е на нозе,нашиот Горан Пандев игра против Челзи во ЛШ..бла бла бла.

Па добро бе мајку му,и ја се радуам што игра човекот во голем клуб,ама да се форсира цело време тоа.
Плус сигурен сум дека утре коментаторите ќе свршуваат на него,и ќе бидат за Интер..
 
F

fantomX

Гостин
Знаете искрено што ми иде на живци.

Слушам овој од Канал 5..

-Утре игра Интер,цела нација е на нозе,нашиот Горан Пандев игра против Челзи во ЛШ..бла бла бла.

Па добро бе мајку му,и ја се радуам што игра човекот во голем клуб,ама да се форсира цело време тоа.
Плус сигурен сум дека утре коментаторите ќе свршуваат на него,и ќе бидат за Интер..
Чист маркетинг бе, кога јас не би имал појма од фудбал воопшто, а околу мене има такви, секако дека Македонецот во нокаут фаза на ЛШ е „доживување“. Слушај најава на Телма од почетоков на годинава за секое коло, па наваму: Интер и нашиот Горан Пандев....

Ништо страшно и неочекувано.:toe:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.076
Нема што да те чуди, тие се комерцијална телевизија и ги интересира гледаност. А Гоче носи гледачи. Кој го гледа Лацио сега? Никој. А лани јас го гледав барем 20 пати.

Тоа е...
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
Знаете искрено што ми иде на живци.

Слушам овој од Канал 5..

-Утре игра Интер,цела нација е на нозе,нашиот Горан Пандев игра против Челзи во ЛШ..бла бла бла.

Па добро бе мајку му,и ја се радуам што игра човекот во голем клуб,ама да се форсира цело време тоа.
Плус сигурен сум дека утре коментаторите ќе свршуваат на него,и ќе бидат за Интер..
vo pravo si za ova hehe ama i me nasmea mnogu ova so komentatorive:D:pos2:
 
В

Вори

Гостин
Како и да е глупо звучи.
Помислуваат дека има и фанови на Челзи,дека има фанови и на други екипи освен на Интер во Македонијава?

Ќе глеам да можам натпреварот да го следам на некоја друга програма,ваму ќе кинам живци со овие дебиливе.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.076
Како и да е глупо звучи.
Помислуваат дека има и фанови на Челзи,дека има фанови и на други екипи освен на Интер во Македонијава?

Ќе глеам да можам натпреварот да го следам на некоја друга програма,ваму ќе кинам живци со овие дебиливе.
Давор, пробај да сватиш: фановите на Челзи и фановите на Интер се огромно малцинство во однос на фановите на Горан Пандев. Еве пример ќе ти кажам за нашиот сајт: информациите за Пандев се 2-3 пати повеќе читани од сите други.

Батали тоа фанови на Интер и на Челзи. Канал 5 сака да си привлече гледачи и има право на тоа. А и не би требало да ти смета. Штета е само што немаме повеќе играчи во ЛШ.

Инаку и Спартак Москва го форсираа на МТВ кога играше Игор Митрески во ЛШ. Ништо необично.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
У курац,кај се повреди Жирков бе.

Иначе за Бобан погоре!

Единствени екипи што ги мрзам се Барселона и Лузерпул,така да од моја страна ќе останам во добри односи со интерашиве и после утакмицата.
Зошто да ја мразиш Барселона, мрази го Toм Хенинг Овребо :tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom