Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.689
Поени од реакции
9.332
Честитки...Значи до крај само меѓу вас и нас, како и во изминативе сезони:smir:
 
В

Вори

Гостин
Едноставно,неам зборови!
Ги утепавме во поим.
Добро игравме,знаевме да се носиме со предноста,добро во напад,солидно во одбрана,Чех звер,чиста 10-ка,денеска!
Ме мрзи да го барам постот пред утакмицата,коа напишав дека Лампард-Дрогба,двоецот кој ќе го реши натпреварот.
И така беше..
Лампард беше одличен во средниот ред,Дрогба ги постигна двата гола,и докажа дека е светска класа,дека е најбољи.
Уште пречката да влезеше,тогаш импресиите ќе беа уште поголеми.
Микел исто така беше добар,дури и повеќе одколку што очекував(Фантом,конечно да го пофалиме:tv:).
Малимуда претрча многу,имаше голем удел во играта,и Ешли и Тери исто така.
Со еден збор,сите беа феноменални...

Ми влезе во око,скорот на натпреварите со екипите од големата четворка.
Ливерпул,Манчестер и Арсенал.
Во досега 4 одиграни натпревари,имаме скор од 8-0.
Без ниту еден примен гол,секоја чест!
Како и да е,ептен сум задоволен од прикажаното и од залагањето на играчите(за разлика од утакмицата со Хул).
Се надевам дека вака ќе продолжиме,веќе во среда со секогаш за нас заебаните Евертон.

п.с.Малку забегуам од темава,али Мет Дејмон беше во публика или ми се причини?



п.п.с Дрогбааааааааа!:vozbud:
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Фала на честитките од сите членови:smir:
А од резултатот сум презадоволен.
Играчите денес оставија срце на терен. Ешли преовладуваше во одбраната, исто и Тери и сите други. Посебно ме изненади и добрата игра на Микел. А Дрогба е :zver:. Колку сакав само да влезе и слободниот но доволно беше и толку. Сега во среда ќе биде многу тешко со Евертон но секогаш сум оптимист и ќе кажам само одиме на победа:helou:.

ЕДИТ: Заборавив да го пофалам и најзаслужениот што не примивме гол - ЧЕХ

Едноставно,неам зборови!
Ги утепавме во поим.
Добро игравме,знаевме да се носиме со предноста,добро во напад,солидно во одбрана,Чех звер,чиста 10-ка,денеска!
Ме мрзи да го барам постот пред утакмицата,коа напишав дека Лампард-Дрогба,двоецот кој ќе го реши натпреварот.
И така беше..
Лампард беше одличен во средниот ред,Дрогба ги постигна двата гола,и докажа дека е светска класа,дека е најбољи.
Уште пречката да влезеше,тогаш импресиите ќе беа уште поголеми.
Микел исто така беше добар,дури и повеќе одколку што очекував(Фантом,конечно да го пофалиме:tv:).
Малимуда претрча многу,имаше голем удел во играта,и Ешли и Тери исто така.
Со еден збор,сите беа феноменални...

Ми влезе во око,скорот на натпреварите со екипите од големата четворка.
Ливерпул,Манчестер и Арсенал.
Во досега 4 одиграни натпревари,имаме скор од 8-0.
Без ниту еден примен гол,секоја чест!
Како и да е,ептен сум задоволен од прикажаното и од залагањето на играчите(за разлика од утакмицата со Хул).
Се надевам дека вака ќе продолжиме,веќе во среда со секогаш за нас заебаните Евертон.

п.с.Малку забегуам од темава,али Мет Дејмон беше во публика или ми се причини?



п.п.с Дрогбааааааааа!:vozbud:
Беше, да. Дури и кога излезе Дрогба беше станат и плускаше со раце.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.678
Поени од реакции
52.560
Нека ни е честито победата, и повторно враќање на првото место на табелата.
Е вака се игра. Одлично изиграа од почеток до крај.
Дрогба и Чех ѕверови. Дрогба со два прекрасни голови, уште еднаш докажа дека е светски играч. Уште од слободниот топката малце подоле да одеше. Чех спаси се што можеше и неможеше. :zver:
И Лампард и Тери изиграа одлично, а и Малуда не беше лош овој пат. Ешли супер како и секогаш.
Нека покажат ваква игра и на следните натпревари, и заслужено да ја земеме титулата оваа година.


п.с.Малку забегуам од темава,али Мет Дејмон беше во публика или ми се причини?
Да, го покажаа два пати.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.542
Поени од реакции
14.674
ај и јас да анализирам малку
игравме свесно,претпазливо и слично како и последните 2натпревари против арсенал,ги оставивме да се мотивираат на почетокот и ги ги казнивме како што прилега,дефанзивата одлична,микел ме бендиса,балак одлично покриваше
лампард беше добар трчаше, покриваше и даде одлични пасови,така треба
малуда терминатор добива удар во главата и си тера без проблем,да не се фатеше за глава немаше да се сети дека крвари:pos2:,цврст во дуелите и борбен солидна партија и за него,анелка мислам дека можеше и подобро
дрогба и чех веќе немора да коментирам, за едниот овие му се пациенти а другиот:zver:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Абе ногу јак голман имате вие! :wink: :zver:
Абе му одеше денеска, до јубилејот ли е до што е... којзнае :)



За натпреварот:
:vozbud:
Чех - повеќе од добар, совршен. Којзнае како ќе се одвиваше натпреварот први ако примивме гол, или ако тие постигнеа од слободниот на Фабрегас.
Тери, Ешли, Бане а конечно и Карваљо, во одбраната беа беспрекорни.
Лампард, Балак, за чудо и Микел ги уништија во средина
Малуда го имаше насекаде, а заслужи и во најмала рака жолт картон
Анелка, сад га видиш сад га не видиш, ама секогаш знаеш дека е овде. Трчаше, покриваше, додаваше, и од него сум многу задоволен.

Дрогба... Дрогба :toe:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.646
Поени од реакции
43.450
Честитки и од мене,едвај чекам да дое дуелот на Олд Трафорд.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.706
Поени од реакции
11.129
Честитки до челски и навијачите, секоја чест, ги искинавте.
Се гледаме на 3ти април :wink:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Многу добра игра на Сините...Многу добра игра..Дрогба и Чех многу добро изиграа.Балак,Лампард и Микел немам зборови,ја одржуваа средната на теренот,Насри и Фабрегаз не мрднаа.Малуда исто така одигра добро во нападот,со Дрогба,за него нема зборови.Штета што не влезе тој слободниот удар.Анелка малце беше на нивото,али ајде нема везе.Во одбраната Тери диктираше темпо,Бане идеше и во напад и бранеше назад,Ешли Кол ѕвер како и секогаш...Од 2 удара на гол 2 гола...Многу добра реализација на Челзи,поточно на Дрогба..Во одбраната бевме ѕверови,птица не помина...Се на се перфектен натпревар за нас.Сеа со Евертон очекувам да ги дигнеме во воздух...Да ги унаказиме
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.539
Поени од реакции
5.768
Честитки од мене, иако ги искористивте шансите кои ви се дадоа, т.с Дрогба ги искористи, и вака како навивач на Арсенал да ви кажам дека имате многу ефикасна игра, без многу труд успевате да победите и да дадете голови...Ние иако се мачевме не ни шутнавме на гол...

Мислам дека овој нашиов, Ешли Кол, изигра најдобар натпревар од кога е во Челзи... Но мора да го пофалам и Оби Микел кој мислам дека беше најдобар денеска и не дозволи да заигра средниот ред на Арсенал онака како знае и умее...Гледам дека го фалат Лампард, но според мене знам дека Микел беше човекот, заедно со Дрогба, кој како за инает само ни дава голови...

Паметам една негова изјава која викаше „ Секогаш имам мотиви да играм против тимови кои ги водел Арсен Венгер“...а пошто Венгер водел само еден тим, тогаш тешко нас...

Мислам дека тоа се должи на талентот кој го имал Дрогба кога играл во Франција, а Венгер тогаш не мислел дека ке биде добар играч...Во биографијата Венгер вика дека имал шанса да го донесе Дрогба, но не сакал, и затоа овој ни дава голови...

Венгер прв пат згрешил за играч и сега тој ке ни дава доживотно....:pos2::pos2::pos2:

Извинете за оф топиков, но едно објаснување за мотивираноста на Дрогба...и...


Уште еднаш најискрени честитки и од мене !:helou:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Честитки од мене, иако ги искористивте шансите кои ви се дадоа, т.с Дрогба ги искористи, и вака како навивач на Арсенал да ви кажам дека имате многу ефикасна игра, без многу труд успевате да победите и да дадете голови...Ние иако се мачевме не ни шутнавме на гол...

Мислам дека овој нашиов, Ешли Кол, изигра најдобар натпревар од кога е во Челзи... Но мора да го пофалам и Оби Микел кој мислам дека беше најдобар денеска и не дозволи да заигра средниот ред на Арсенал онака како знае и умее...Гледам дека го фалат Лампард, но според мене знам дека Микел беше човекот, заедно со Дрогба, кој како за инает само ни дава голови...

Паметам една негова изјава која викаше „ Секогаш имам мотиви да играм против тимови кои ги водел Арсен Венгер“...а пошто Венгер водел само еден тим, тогаш тешко нас...

Мислам дека тоа се должи на талентот кој го имал Дрогба кога играл во Франција, а Венгер тогаш не мислел дека ке биде добар играч...Во биографијата Венгер вика дека имал шанса да го донесе Дрогба, но не сакал, и затоа овој ни дава голови...

Венгер прв пат згрешил за играч и сега тој ке ни дава доживотно....:pos2::pos2::pos2:

Извинете за оф топиков, но едно објаснување за мотивираноста на Дрогба...и...


Уште еднаш најискрени честитки и од мене !:helou:
Напротив, добредојден е постов :smir:
Искрено јас прв пат слушам за тоа.
Знам дека Дрогба имал некоја ваква случка, ама не и дека е со Венгер :)
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.539
Поени од реакции
5.768
Напротив, добредојден е постов :smir:
Искрено јас прв пат слушам за тоа.
Знам дека Дрогба имал некоја ваква случка, ама не и дека е со Венгер :)

Во втората биографија на Венгер е објасната дел од случката, така мегу редој...Дека Венгер рекол дека Дрогба нема да биди играч и не заслужуал место во тимот на Арсенал, кој тоа време беше неприкосновен, зборувам за 2002/03 !:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom