Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Јас да бев ко Тери ке се откажев од репрезентацијата...
 
В

Вори

Гостин
Да ти го ебам Капело в гз.
Глуп селектор,итаљанец ќе кажува за англиска репрезентација.
Неписмен..
Тери душата ја оставаше на терен секоја утакмица,беше најдобар капитен,а тој за една ебана работа во приватен живот го трга од капитен,ти ебам мамичето жабарско..
Сеа да сум ко Тери ќе се откажам од репрезентација па нека кршат глата со Апсон,Кинг и Лескот..
Глупи ко курац..
Затоа и нема да освојат СП.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Разговорот траел само 12 минути...уффф што сакам да се откаже Тери...
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
so e rabotava me mrzit da citam so napraj terry,ne e vejke kapiten?i koj ke e na negovo mesto ak ne e vejke kapoten terry:toe:
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
Да,не е веќе капитен Тери...и уште не се знае кој ке ја земе капитенската лента...
majkata mu ebam na kapelo terry najpojke ja zasluzvese da ja nosit sega nz koj ke ja nosit aj daj boze da e gerard ili koj bilo drug samo da ne e nekoj od man utd:nesum:
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Нека се откаже Тери сега од репрезентацијата и така уште кога дојде Капело за селектор почнаа да јадат гомна да не го става Тери за капитен така да мислам дека на Тери баш го боли за ова:pos2: Можат само да му попу**т на Тери и цел печатен интернет и медиумски свет:pusk:
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Официално Рио Фердинант новиот капитен наместо тери
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Официално Рио Фердинант новиот капитен наместо тери
е коа ќе направи некоја катастрофална грешка на светското (како што направи капитенот Бекам коа го исклучија против Аргентина) ќе си ја чука после цела Англија главата зошто не освоиле пак Светско Првенство. Идиоти бре. Големо чудо оти бил, ако бил, со на колега жената...дали прв е или последен во светов шо го прави тоа па...како и да е, мислам дека е голем човек Тери, и дека со гордост го носи и дресот на Англија исто како на Челзи, па ќе дава 120% на секој натпревар, без разлика што не е капитен. Со ова не губи Тери како поединец, губи Англија како екипа, затоа што Тери не е обврзан да биде главниот мотиватор на екипата, а сите имаат кажано дека тоа му е многу јака страна.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.542
Поени од реакции
14.674
се случи што се случи тој останува капитен на челзи,
нека продолжи да се мотивира и да играна одлично на клуски план,верувам дека против арсенал нема да го видиме неговото незадоволство
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
http://www.skysports.com/story/0,19528,12040_5920389,00.html

"I fully respect Fabio Capello's decision.

"I will continue to give everything for England."
Е ова е тоа вистинското од Џон Тери. Затоа што типов си знае каква грешка направил. Не е капитен, само ако дава се на терен. Постојат многу такви играчи. Капитенот треба да се разликува од останатите по тоа што треба да биде пример за однесување.
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Е ова е тоа вистинското од Џон Тери. Затоа што типов си знае каква грешка направил. Не е капитен, само ако дава се на терен. Постојат многу такви играчи. Капитенот треба да се разликува од останатите по тоа што треба да биде пример за однесување.
А, сигурно Фердинанд не е тој пример. :icon_lol:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Тој што е глуп, глуп е. Али таа по толку неверства сеуште да простува е тоа е...
Лав ис ин ди еер :) :helou:
Сеа Тери треба отказ да дае. И кога нема да освојат светско првенство , да го заебава Капело цел живот.
Тери има големо влијание, ама не зависи се само од него.
Ако нешто освојат/не освојат тоа ќе биде колективен успех/дебакл, не личен на Тери.

Да ти го ебам Капело в гз.
Глуп селектор,итаљанец ќе кажува за англиска репрезентација.
Неписмен..
Тери душата ја оставаше на терен секоја утакмица,беше најдобар капитен,а тој за една ебана работа во приватен живот го трга од капитен,ти ебам мамичето жабарско..
Сеа да сум ко Тери ќе се откажам од репрезентација па нека кршат глата со Апсон,Кинг и Лескот..
Глупи ко курац..
Затоа и нема да освојат СП.
Даворе, верувам свесен си на колкав притисок беше подложен Капело деновиве. Цела Англија е против Тери, се филмаат нешо џентлмениве.
Имај на ум дека Ливерпул, Манчестер и Арсенал се тимови со повеќе од 50% навивачи во Англија, така да не очекувај поддршка од опонентите.
Приватниот живот не треба да се меша со професионалниот ама на крај краеви, (доколку е точно) и неговата постапка не е баш ОК.
Да бидеме реални:toe:

А тоа шо Капело е италијанец нема баш никаква врска :helou:

Да,не е веќе капитен Тери...и уште не се знае кој ке ја земе капитенската лента...
Рио Фердинанд.

Ако е фит, можда и ќе си ја износи

се случи што се случи тој останува капитен на челзи,
нека продолжи да се мотивира и да играна одлично на клуски план,верувам дека против арсенал нема да го видиме неговото незадоволство
Ова сакам да го кажам, ме боли ку*от за Англија и онака сум за Бразил :)
Битно е да дава максимумот за клубот, и овие турбуленции да не му влијаат негативно. Ништо друго :toe:


П.С. Очекувам коментар од Фантомот, за неговиот омилен лудак/глупчо и уште како ли не го нарекува :helou: :baeh:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom