Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Ај со среќа...на лето имам само една желба,Агуеро!:smir:и евентуално некое крило или CM/CAM...
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Па толку стар е веќе...не можи сите 90 минути да ги одигра на ниво..замор има..:toe:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Па толку стар е веќе...не можи сите 90 минути да ги одигра на ниво..замор има..:toe:
Готов е ќе се врати Португалија да ја заврши кариерата мислам дека и од репрезентација се откажа..
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Значи вака, според ова....

.... очигледно е дека Тери и Иванович ЌЕ ИГРААТ в недела (ако нема нешто непредвидено, се разбира).

Околу Какута, имаме даено едно милион до два фунти отштета, а со оглед на 800те илјади кои беа пресудени во казната на ФИФА + околу 300000 за Какута и 4-месечна суспензија за него + некупување на играчи во наредните два трансфер-периоди.....логично е што вака заврши.
Сега уште да напредува Какута ко шо треба, и се е таман. :toe:
Епа шом играат тогаш шансите се повеќе на наша страна.

Иако мислам дека од играњето на Тери може или многу да добиеме или многу да изгубиме.
(у превод, или ќе е деконцентриран и нема да знае топката кај е, или пак ќе дае некој спасувачки гол со пушетемикуровновинари фаца)
 
В

Вори

Гостин
Ако играат овие двајца,има да ги утепаме,верујте.
Исто како првата утакмица..ако не играат тогаш ќе има проблеми.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Ај со среќа...на лето имам само една желба,Агуеро!:smir:и евентуално некое крило или CM/CAM...
Со истите пари ќе купиме квалитетни стопер, крило/плеј и напаѓач.
Млад и недозреан е, и нема играно англиски фудбал.
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Ако играат овие двајца,има да ги утепаме,верујте.
Исто како првата утакмица..ако не играат тогаш ќе има проблеми.

Абе и двајцата се дефанзифци , а и не примаме многу голови. Ја појше се плашам да не има проблеми со давање голови.

ПС. Само контри , и крилна игра.
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Стефан..
Дидие Дрогба,повеќе не сакам да зборам..:tv:
Да да , Дрогба , ама само 1 дае против Хал. Не викам дека не е добар ама можда уште малку му треба да се уигра у Англија , после купот во Африка.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Да да , Дрогба , ама само 1 дае против Хал. Не викам дека не е добар ама можда уште малку му треба да се уигра у Англија , после купот во Африка.
Па што сакаш бе треба да и другите да играат подобро неможе Дрогба сам ;).
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Па што сакаш бе треба да и другите да играат подобро неможе Дрогба сам ;).

Е тоа да , имаш право. У последно време имаме проблем со мотивација. Е сеа се зависи од тоа кој ќе игра против Арсенал. Ако играат Балак и Деко , тешко нас , а ако играат Ешли и Џо , тогаш друга прича.
Не се Деко и Балак за по 2 натпревари неделно.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.646
Поени од реакции
43.450
Мислам дека тие двајцата ќе играат,оти Руни наш 5-тиот жолт го доби со Хал(1:3),а ги изигра сите натпревари што следуваа потоа...

Иначе за многу слаби ги сметате Арсенал,сепак тие се Арсенал и не се за потценување..:smir:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Oooooooooo...Бане и Тери ќе играат....ооооооо..ги жалам арсенал:pos2::pos2:...кец чист е оваа бе другарчиња:pos2:....
Едно питање....Каде е Ешли???Ќе игра ли со Арсенал???..Пошто знаеме каков удел има во играта...
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Мислам дека тие двајцата ќе играат,оти Руни наш 5-тиот жолт го доби со Хал(1:3),а ги изигра сите натпревари што следуваа потоа...

Иначе за многу слаби ги сметате Арсенал,сепак тие се Арсенал и не се за потценување..:smir:
Само неколку членови на фан клубов, не сите :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom