Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Манчестер два пати по ред губи а вие играте нерешено,да победевте сега до крајот ќе спиевте без гаќи.Освен тоа што ме заеба само таа(да не ја пцујам сега),него жалосно е тоа што Челзи немаше никаква игра.
 
В

Вори

Гостин
Немаше никаква игра..имаше 20 и нешто шутеви кон гол..а нашиот пацерски противник имаше само 3..веројатно со се пеналот тоа..
Играа педерски на контри,паркираа цел автобус пред гол,се бранеа..но што е тука е..ние сме криви.
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Не можам да разберам и не можам да сватам што по ѓаволите се случува...До пред само 3-4 кола противниците од рангот на Вест Хем ги посрамотувавме,ги серевме со по 3-4 гола,со петарди во мрежата.Навистина не знам што ли се случува во тимот.Разбирам ајде неможеш се да тепаш,некогаш нерешено ќе изиграш ама еден Вест Хем бре,еден Вест Хем да неможеш да го победиш,претпоследнопласираниот тим на табелата,тим кој го сереше кој ќе стигне...На мечов сите освен Лампард(ајде колку толку направи нешто),Чех(не спаси од голем срам при крајот-фала богу и кај него нешто позитивно)...Другите со еден збор...тапа.Тери почиња да забушава,како шо рече Давор на стара слава...Микел и Калу... па што бараат тие Афрички говеда бре во Челзи?Што бараат нека ми објасни некој.Што направија за Челзи за да играат во Челзи?Нека каже некој...Ни пас некој од Шифоњеров не видов,ни никаква организација во средниот ред...ништо бре ништо..Калу како по обичај дупка дупкосана...Не знам зашто Анечоти не го става Алекс во игра...тоа ме чуди.Анелка го немаше нормално,Дрогба нема со кого да игра,нема со кого акции да прави,со Калу дрвото само можеш акцијата да ја усереш а не во гол да ја претвориш.Да се надеваме на што поскоро враќање на Французинот(ако може некој да ми каже што му е на Анелка и кога ќе се врати на терените)... Не знам што е работава не дефинитивно сме во криза...Да се надеваме на најдоброто во наредниве натпревари...Можевме наместо +4,+8 да бидевме од Манчестер Јунајтед,но сами сме си криви...Не дека да си прво место на табела е лошо и да си +4 од Јунајтед е лошо,имавме среќа тоа е целата работа,дека ако тепаа они ќе го изедевме...Ни ми се свиѓа како играме во последно време,ни ми се свиѓаат резултатите.Како и да е очекувам да се подобрат работите во тимот и да се вратиме на старите патеки што поскоро,дур не е сеуште касно...
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Шо се случи со нашата игра после 3-те пенали на Лампард - не бев у можност да гледам?! Се смени ли нешто со Жирков, Стариџ и Оби у игра или пак беше тапшање у место?!
Реков дека се заебани чеканите мамата - ни направавија збрки.... а ние со неспретноста уште толку си ги замрсуваме конците...
Важно Чех читам се разбранил..... 1 добра ствар денеска
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Шо се случи со нашата игра после 3-те пенали на Лампард - не бев у можност да гледам?! Се смени ли нешто со Жирков, Стариџ и Оби у игра или пак беше тапшање у место?!
Реков дека се заебани чеканите мамата - ни направавија збрки.... а ние со неспретноста уште толку си ги замрсуваме конците...
Важно Чех читам се разбранил..... 1 добра ствар денеска
Тапшање у место...
 
В

Вори

Гостин
Ме интересира што ќе каже Анчелоти на пресот после утакмицава..
 
В

Вори

Гостин
Уште да излезе и да каже дека не сме во криза е тек тогаш ќе биде смешки..
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Момци ви посакувам среќа за двочемот со Интер , нека победи подобриот или посреќниот
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
Немаше никаква игра..имаше 20 и нешто шутеви кон гол..а нашиот пацерски противник имаше само 3..веројатно со се пеналот тоа..
Играа педерски на контри,паркираа цел автобус пред гол,се бранеа..но што е тука е..ние сме криви.
Абе сами себе се викате педери ??? па вие против барселона со што игравте во одбрана ако вест хем играле со автобуси .... со шест боинга и 2 конкорда....хаха:pos2::pos2:
 
F

fantomX

Гостин
Лампард Лампард Лампард Лампард Лампард Лампард Лампард Лампард Лампард Лампард ДУПКА нема потреба да игра 90минути 1 секунда немозе да задржи една топка ебати тоа шупакот...Уште не ми е јасно како може АЛЕКС да не го става,:tapp:
Ахам, Алекс беше трениран да заземи место Чех, ама сепак Чех остана. :icon_mrgr

Немаше потребна свежина да се притисне на крајот. Пред да излазе Кол имавме 17 наспроти 3 удари на гол, никој освен Жирков немаше душа последни 10 минути.
То е очигледното, сега проблем е да се процени дали треба малку физички и пред се психички одмор, или пак поинтензиввни тренинзи. Или можда и двете, прво мал одмор (денеска на пример, целосен одмор), па од утре со повеќе од полна пареа...

малуда ,деко,белети,фереира може да се продадат во јануари и да се донесе замена за нив,незнам зошто балак не ви е добар кој секогаш трча како коњ и си го дава својот максимум на секоја утакмица ,адека несме во форма неможе тоа никој да го демантира да се надеваме дека од следната недела ке сме подобри!
Не в зимо. В лето Деко и Белети се печени за заминување, можда и Фереира. За Малуда не знам. Ама, в лето. Не би растурал екипа на сред сезона.

Околу Тери. И јас сакав прееска да пишам. Треба малку во одбрана да бидат: Ешли, Алекс, Иванович и некој од младиве (дали Брума или Хачинсон).
Не е точно, Тери треба малку да олади, малку да се чукни од ѕид со главата (главојна е, знајме дека само ѕидот мож да настрада), и да види колку е комично кога во паника оди напред, и тоа во напад во поле, не нафрлени топки, и како при контра назад ги има само Микел и Карваљо (иако и овај понекош се занесува по крило). Или крајно, ако ова им е наредено до Анчелоти, време е тој да си ја чукни главата од ѕид, и него ништо не му е. Плус Иванович, па најслаб беше вчера, не од друго, нема свежина во него.
Околу младите, Ватфорд чека....

Немаше никаква игра..имаше 20 и нешто шутеви кон гол..а нашиот пацерски противник имаше само 3..веројатно со се пеналот тоа..
Играа педерски на контри,паркираа цел автобус пред гол,се бранеа..но што е тука е..ние сме криви.
Играа како шо воочиле дека е најдобро за нив. Секој го прај тоа, и Челзи имаше свои цели. Разликата е што Вест Хем ја исполни целта, Челзи не. :toe:

Тапшање у место...
Не баш, малку живна, но не колку шо требаше.

Момци ви посакувам среќа за двочемот со Интер , нека победи подобриот или посреќниот
Тешко е да се одреди кој е подобар, посреќниот сигурно минува. :helou:

Абе сами себе се викате педери ??? па вие против барселона со што игравте во одбрана ако вест хем играле со автобуси .... со шест боинга и 2 конкорда....хаха:pos2::pos2:
Наречи како сакаш, одговорив и на Давор. Секој си бара свој начин за исполнување на целта, другите можат само гомна да јадат. Вест Хем успеа, Челзи не. Многу едноставно. :toe:

Малку за позајмениве играчи...
Миро Сточ - 8 гола во 16 лигашки настапи за Твенте, кој е прв во Холандија после 17 кола со 15 победи и 2 нерешени. Во Лига Европа во 6 настапи има 2 гола, Твенте игра следна фаза со Вердер. Бидува добра продажба.
Мајкл Мансиен - 14 дуели, 10 како стартер од 18-те сезонава за Вулфси во Премиер Лига, конечно последниов натпревар беше употребен на средината, единственото евентуално место за него во Челзи (покрај десен бек, можеби), со оглед на тоа дека ќе бидат потребни играчи кои поминале бар три години во клупската академија.
Франко ди Санто - 12 старта за Блекбурн, еден погодок засега. Верувам дека ќе напрај перманентен трансфер во Блекбурн на сечие задоволство.
Скот Синклер - има 10 настапи и 1 гол за Виган, ама најчесто влегува како резерва. Иако е Англичанец, иако долго е играч на Челзи, тешко ќе се врати догодина.
Рајан Бертранд - за мене единствен играч позајмен во пониските лиги, вреден за коментар. 21-годишен енергичен лев бек. Има 20 настапи за Ридинг сезонава, скоро сите 1800 минути изиграни. Иако Ридинг се далеку од добри сезонава, како поединец го има, што мислам би го вратило догодина.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom