Lockerz, Beterz, VK, E-casting и други сајтови за "заработувачка"

T

Tetro

Гостин
еве сега има, почнат е
кликам на Details, и ми дава
В данныј момент мы перезагружаем сервер баз данных. Пожалујста, подождите 2 минуты.
Приносим извиненија за неудобства. Попробујте обновить страницу чуть позже.
и сега шо треба да правиме?

http://vk.com/id74309991
 
А

Ајсшутер

Гостин
еве сега има, почнат е
В данныј момент мы перезагружаем сервер баз данных. Пожалујста, подождите 2 минуты. Приносим извиненија за неудобства. Попробујте обновить страницу чуть позже.

Ви го дава вас ова ?
 
Е

експерт

Гостин
В данныј момент мы перезагружаем сервер баз данных. Пожалујста, подождите 2 минуты. Приносим извиненија за неудобства. Попробујте обновить страницу чуть позже.

Ви го дава вас ова ?
At the moment we restart the server database. Please wait 2 minutes.


We apologize for the inconvenience. Try refreshing the page a little later.
 
T

Tetro

Гостин
да бе, сака да каже дека серверот им се рестартира, и дека ќе биде онлајн за 2 минути, ама вакво е повеќе време, саат ипол:nesvest:

ПРАШАЊЕ: како функционира ова? треба да бараме пријатели нешто или??
 
Е

експерт

Гостин
Prizes will be awarded randomly among the participants in this competition who invite no less than 9 friends from Macedonia.

:vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud:

БРАВО, КРАЈ ЗА СПАМОТ
 
Член од
14 март 2010
Мислења
146
Поени од реакции
6
Абе регистрав преку мој реферал еден, и шом се регистра, повеќе не ми го отвара копчето Контест, ми стое белo и не го отвара линкот :/
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.342
Поени од реакции
6.275
Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
nesto nad. 325.000 e maicata +10.000 mi zema za neso kako Shipping
na drugata mi zema 40.000 zavisi koga kako.
pozz
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Да ве прашам нешо во врска со бетерз. Дали има шанси да ме банираат, доколку чекам значи последни минути, и кликнам дека ќе биде нерешено или некој победува или губи пред да се даде голот? Значи гледам 100% шанса (сам играч со голман) и пред да даде гол, одма се кладам. Досега не ми имаат пуштено некое предупредување.
 

D-Wade

Miami Heat
Член од
13 октомври 2009
Мислења
597
Поени од реакции
69
Да ве прашам нешо во врска со бетерз. Дали има шанси да ме банираат, доколку чекам значи последни минути, и кликнам дека ќе биде нерешено или некој победува или губи пред да се даде голот? Значи гледам 100% шанса (сам играч со голман) и пред да даде гол, одма се кладам. Досега не ми имаат пуштено некое предупредување.
не верувам да те банират, зошто си уплатил пред да дадат гол :)

nesto nad. 325.000 e maicata +10.000 mi zema za neso kako Shipping
na drugata mi zema 40.000 zavisi koga kako.
pozz
зимаат 10% од парите што ти остануваат а не кога како xD
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
ne veruvam deka e 10% zosto imav 1 milion koga gi naracuvav 3 te maici i ne mi zimase po 100.000 bz.
a za ova nema sansi da te baniraat zosto jas se kladam isto vo zivo cekam da vleze golot i odma uplakam i go prifaka tiketot so visok koeficient.

D-Wade kazi mi za kolku vreme ke mi stigne nagradata na adresa pred 2 dena mi pratija porakive na mail????
 
Член од
19 март 2010
Мислења
8
Поени од реакции
2
Што е со ЛОКЕРЗ не се пуштаат клиповите само црна слика дава и нишо :( Дали се дешава тоа и кај вас?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom