Crysis 2

Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Знам дека дешавката можно е да биде во new york и ќе има апгрејдување на на тоа ``смокингот``.А и ќе нема аилиени
Не верувам.Во крајот на Crysis тие тргнуваат на островот,добиваат сигнал од тој маринецот што го „утепаа“ кога овие се качија во авионот.A nanosuit ќе биде надограден во nanosuit 2 и ќе има

  • A 20% increase in energy storage
  • 60x optical zoom
  • 32% more strength
  • EMP shielding
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Знам дека дешавката можно е да биде во new york и ќе има апгрејдување на на тоа ``смокингот``.А и ќе нема аилиени
Тоа ќе им биде најпаметната работа што ќе ја направат во продолжението, ионака тепањето на алиените беше само чисто непотребно губење време.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.678
а ова ворхед е експанзија???
ја играв оригиналот ама не ја доиграв
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
а ова ворхед е експанзија???
ја играв оригиналот ама не ја доиграв

Не.

Што е и нормално играта на PC ќе изгледа феноменално, додека на конзолите помеѓу xbox и ps3 нема да се осеќа разлика.
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
Еве едно интервју од гејмспот. :smir:


Еве уште едно видео, ако воопшто ве интересира. :smir:

 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Интересно е второво видео :smir: Значи ќе има многу пукање и ЗЗвер PC :tapp:
 
?

..........

Гостин
:nesvest:



CryEngine 3 development engine for the Crysis 2 ensures that the game looks similar irrespective the platform it is being played on whether it is PC or a thorough gaming console. The first edition sequel will require Intel Core 2 Duo (2.2GHz)/ AMD Athlon 64 X2 4400+ processor, 2GB of RAM and a graphics card that should be similar to a NVIDIA GeForce 8800 GTS varian
 

Kajgana Shop

На врв Bottom