Најдобар ракометар?

Најдобар ракометар?

  • Nicola Karabatic

    Гласови: 12 16,0%
  • Ivano Balic

    Гласови: 8 10,7%
  • Kire Lazarov

    Гласови: 42 56,0%
  • Domagoj Duvnjak

    Гласови: 2 2,7%
  • Daniele Narcis

    Гласови: 3 4,0%
  • Pascal Hens

    Гласови: 2 2,7%
  • Luc Abalo

    Гласови: 3 4,0%
  • Filip Jicha

    Гласови: 3 4,0%

  • Вкупно гласачи
    75
K

kaiser soze

Гостин
според мене оваа година најдобри се ларс кристијансен,карабатиќ и лазаров,штета за балиќ повреди го мачат многу,штербик е моментално најсјаен голман ама и он чека да настапува за шпанија уште.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
според мене оваа година најдобри се ларс кристијансен,карабатиќ и лазаров,штета за балиќ повреди го мачат многу,штербик е моментално најсјаен голман ама и он чека да настапува за шпанија уште.
Ke doceka, sigurno ne e kako Omeyer koj e na golot na Francija.
Karabatic zaedno so Hens se megu podobrite ova godina vo pravo si za Blic stvarno mnogu povredi go macat inaku bese megu najdobrite isto taka mislam deka vo forma e i pikerot na francuskata reprezentacija GILLE !
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
На европско Карабатич ќе се покажи многу!!!!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Кире е супер, класа ракометар, ама Ивано Балич е најдобар.
Кога сака гол дава, и во одбрана знај убо да изигра.
Како само ја вадеше Хрватска на Европското...
Ивано Балиќ е еден од најдобрите но како што кажа и некој претходно фали Ларс Кристијансен од Данска, Икер Ромеро од Шпанија, Ласло Наѓ, каде се овде голманите како Омејер, Штербик и тие се одлични ракометари иако се голмани. Ивано е ѕвер и гласам за него. Но сепак Кире Лазаров ти е машина за голови.
Да подобар е од сите на анкетава па и на светот, најдобар е, замислете Лазаров да игра со јачина на иста екипа како Портланд С.А или пак на пример да настапувал за репрезентација на Хрватска, тој во репрезентативниот дрес со кого да проигрува а сега у Кроација колку толку има добри колеги не не се како оние од тимот на Кил, Фленсбург, Барселона, Сиудад и др. Лазаров е најбоље, Балич е сепак втор.
Не би рекол дека Лазаров е најдобар ракометар, во Македонија е без конкуренција но во Европа тешка работа.
Точно е дека Ќире има 96 гола ама сте се запрашале ли колку од нив се од пенал? Не го омаловажувам јак е ама моментално мислам дека има неколку ракоматари подобри од него: Балиќ, Стефансон(според мене моментално најдобар) Ромеро, Ентрериоз, Карабатич.
Со Метличиќ и Нарсис е на слично рамниште, од Хенс и Лацкович е дефинитивно подобар.
Во изминативе сезона-две царот Карабатич е најдобриот светски ракометар! Без соомневање.

Оној кој што следел Лига на Шампиони, оној кој едноставно прати ракомет и кога нема Европско/Светско првенство ќе ви го потврди ова. Балич е класа ракометар, не го оспорувам тоа но во последниве сезони освен неколку блескави партии во дресот на репрезентацијата и некои убави за око потези во СА не покажа ништо. Балич веќе не е онај Балич од пред пет години кога беше невозможно да се сопре. Балич кој играше сам против 6-0, против 5-1, со фластер на него, удвоен... едноставно незадржлив. НО се си има свој рок, па така и Ивано. Сега е ерата на Карабатич и Кил го искористува тоа. Како и репрезентацијата на Франција со која стигна до олимпиското злато. Дали ја зборувам вистината, ќе видите кога ќе се сретне Металург со машинеријава. За Лазаров нема да искоментирам бидејќи ќе бидам пристрасен. :)
Ke doceka, sigurno ne e kako Omeyer koj e na golot na Francija.
Karabatic zaedno so Hens se megu podobrite ova godina vo pravo si za Blic stvarno mnogu povredi go macat inaku bese megu najdobrite isto taka mislam deka vo forma e i pikerot na francuskata reprezentacija GILLE !
Еве ви неколку примери да си знаете како треба да изгледаат постовите на оваа тема, а воедно и на другите теми каде што има анкети. За постови како "Се согласувам", "Лазаров е топ" и друго еднореченични постои анкета на темава а некој паметен измислил и репутација/коментари на профил/ПП. :smir:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Незнам само зошто гласате безвеза за Кире може човекот игра ама за најдобар му треба уште баајги многу.
Име кое јас го сметам за најдобар ракометар е французинот Daniele Narcis едноставно човеков знае да изигра феноменална игра вистински водач на тимот и добар голгетер.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Каде и да е, ќе отворам нова тема со нова анкета. Темава е уште од пролетта и фалат некои добри ракометари што произлегоа во меѓувреме. Како прво го нема Омејер, иако е голман, сепак е ракометар и заслужува место во анкета.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Каде и да е, ќе отворам нова тема со нова анкета. Темава е уште од пролетта и фалат некои добри ракометари што произлегоа во меѓувреме. Како прво го нема Омејер, иако е голман, сепак е ракометар и заслужува место во анкета.
Треба стварно со нова анкета ги нема скоро најјаките играчи еве според мене би требало овие да се во анкетата:
- Никола Карабатиќ
- Даниеле Нарцис
- Лук Абало
- Бертрант Жил (најдобар пикер во светот)
- Мирса Џомба
- Ивано Балиќ
- Паскал Хенс
- Дидиер Динарт
- Ромео Фернандез
- Лозано Јаркуе (jarque) незнам как се пише на мак :)
- Стефансон Олфур
- Тиери Омејер
- Каспер Хвид

и има многу други кои треба да се стават отприлика по мое мислење акнетава која ке ја ставиш Џену право по 3 играчи дасе избере направи ја со повеке играчи кои се во топ 100
mozi ne e najdobar no e megu top 10 vo sveto mu spustam kapa na bateto
Кире Лазаров се знае :smir:
Знаеш друг? :tapp::tapp:

Незнам само зошто гласате безвеза за Кире може човекот игра ама за најдобар му треба уште баајги многу.
Име кое јас го сметам за најдобар ракометар е французинот Daniele Narcis едноставно човеков знае да изигра феноменална игра вистински водач на тимот и добар голгетер.
Мој чоек, конечно некој посебен да каже некој друг еве чоек кој шо прати спорт си зне кој е мегу најдобрите.


Еве видео со кое ке ви се појасни работата околу Кире Лазаров што го фалите толку, ајде погледнете што се правило во Германија Светскиот Куп:
Погледнете ги мајсторите кој треба сите да се најдат на новата анкета:
 
Д

Демијан

Гостин
Според мене во најтесна конкуренција треба да влезат:

1.Kaрабатич
2.Лазаров
3.Балич
4.Нарцис
5.Омејер
6.Ханс


Ивано Балич мене лично не ми се свиѓа многу како игра.Централен бек е ама не ми е баш по меракот.Има и подобри од него.

Карабатич заедно со Ханс се најдобрите мислам.Ханс толкаво животно 2.03 е висок.Така лесно да се движи низ теренот со таква елеганција и брзина а во исто време и невидено силен и прецизен удар е нешто неверојатно.Карабатич е бек само незам дали лев или десен(мислам лев) ни за него нема што да се говори многу.Елитата во ракометот заедно со овие горе.

Омејер дефинитивно без никаква конкуренција е најдобриот голман со свет.Сум гледал утакмици кај што едноставно неможат гол да му дадат,пенали зицери џабе им е се!

Нарцисов го немам гледано многу така да неможам многу да зборам за него.

И искрено незнам зошто во ова друштво го имате ставено Метличиќ.Добар,одличен ракометар ама сепак Ласло е класа за него.

И на крај дојде КИРЕ ЛАЗАРОВ.Нема што да се збори за Кире.Ама ќе пробам да бидам неуртален и македонското да не ме понесе.Најдобар стрелец во ЛШ,најдобар стрелец и асистент досега на Светсково првенство.Хрватите и Унгарците ќе се потепаа кој да му даде државјанство.Хрватска која ги има Метлата,Балич,Чупуч итн.

Кирил јас без размислување би го ставил во најдобрите тројца во светот.Само ние Македонци па не сме навикнати,т.е. никогаш сме немале нешто најдобро па затоа и неможеме да поверуваме дека Кире е најдобар во светот.По светсково можам да кажам дека Кирил Лазаров е НАЈДОБРИОТ РАКОМЕТАР ВО СВЕТОТ.Светските првенства по дефиниција се собири на најдобрите репрезентации и најквалитетните ракометари.Кире Лазаров дојде со Македонија,ја победи Полска и Русија има највеќе постигнати голови досега со повеќе од 10 во однос на Чупич кој е втор,и е најдобриот асистент досега.Само што Македонија не е веле сила во ракометот па затоа и Кире нема да освои медал.И по ова нема теорија некој да ме убеди дека Кире не е најдобар!
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.455
Поени од реакции
1.798
На позицијата на која игра Лазаров е најдобар на светскко ниво. Колку за потсетување:прв стрелец во ЛШ,прв стрелец и асистент на ова светско првенство-доволно кажува.

П.С ме претече Демијан за малку па се поклопија моето и неговото мислење.
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Кире Лазаров во моментов според статистиките на Светското првенство е број 1. И по бројот на постигнати голови, и по бројот на асистенции. А и противниците не беа некои аутсајдери.
Ќе треба уште многу да се докажува ако сака да биде број 1 во светот, но мислам дека е на вистинскиот пат.
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
Треба стварно со нова анкета ги нема скоро најјаките играчи еве според мене би требало овие да се во анкетата:
- Никола Карабатиќ
- Даниеле Нарцис
- Лук Абало
- Бертрант Жил (најдобар пикер во светот)
- Мирса Џомба
- Ивано Балиќ
- Паскал Хенс
- Дидиер Динарт
- Ромео Фернандез
- Лозано Јаркуе (jarque) незнам как се пише на мак :)
- Стефансон Олфур
- Тиери Омејер
- Каспер Хвид

и има многу други кои треба да се стават отприлика по мое мислење акнетава која ке ја ставиш Џену право по 3 играчи дасе избере направи ја со повеке играчи кои се во топ 100



Знаеш друг? :tapp::tapp:


Мој чоек, конечно некој посебен да каже некој друг еве чоек кој шо прати спорт си зне кој е мегу најдобрите.


Еве видео со кое ке ви се појасни работата околу Кире Лазаров што го фалите толку, ајде погледнете што се правило во Германија Светскиот Куп:
Погледнете ги мајсторите кој треба сите да се најдат на новата анкета:
]

ај дечко олади се знае кој е најдобар кире сакаш ти или не соочи се со фактот.најверојатно не си македонец па затоа тресеш зелени и не ти одговара што е најдобар, само да те потсетам годинава беше најдобар стрелец во лига на шампиони а и на светско до сега е најдобар голгетер и асистент а и според целосната статистика е на 1 место така да пред да сакас да казес несо информирај се

и преку кур од такви како тебе од ништо не сте задоволни само нешто ви фали
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
ај дечко олади се знае кој е најдобар кире сакаш ти или не соочи се со фактот.најверојатно не си македонец па затоа тресеш зелени и не ти одговара што е најдобар, само да те потсетам годинава беше најдобар стрелец во лига на шампиони а и на светско до сега е најдобар голгетер и асистент а и според целосната статистика е на 1 место така да пред да сакас да казес несо информирај се

и преку кур од такви како тебе од ништо не сте задоволни само нешто ви фали
Oh be tipce, go cenam nasiov igrac sega e mu vrva ima najmnogu golovi svaka mu cast, no za nekoi igraci ne e taka ne e samo golovite eve na primer Karabatic vo Francija znaes kako igra? Daj pogledaj malku poveke i posle ke praime muabet ne e razlikata mnogu ama ne mozes da gi ramnis so site igraci od prva klasa i nasiov e tuka nekade ali ne moze 100% da go ramnis.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom