Најдобар ракометар?

Најдобар ракометар?

  • Nicola Karabatic

    Гласови: 12 16,0%
  • Ivano Balic

    Гласови: 8 10,7%
  • Kire Lazarov

    Гласови: 42 56,0%
  • Domagoj Duvnjak

    Гласови: 2 2,7%
  • Daniele Narcis

    Гласови: 3 4,0%
  • Pascal Hens

    Гласови: 2 2,7%
  • Luc Abalo

    Гласови: 3 4,0%
  • Filip Jicha

    Гласови: 3 4,0%

  • Вкупно гласачи
    75

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Iskreno glasav za nikola karabatic, covekot e zver. Si go sakam Lazarov zosto e nas no ovoj e od druga planeta. I Ivano Balic e top igrac no poradi zacestenite povredi i nestandardnata sezona godinav ne go glasav nego!
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
7
Да подобар е од сите на анкетава па и на светот, најдобар е, замислете Лазаров да игра со јачина на иста екипа како Портланд С.А или пак на пример да настапувал за репрезентација на Хрватска, тој во репрезентативниот дрес со кого да проигрува а сега у Кроација колку толку има добри колеги не не се како оние од тимот на Кил, Фленсбург, Барселона, Сиудад и др. Лазаров е најбоље, Балич е сепак втор.
Greska si be brat.Balic e kako Jordan u kosarkata.Najdobar na site vreminja.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Ако пратиме малку повеќе ракомет и ако запазиме како игра Балиќ ке видиме дека дава по 2 гола на утакмица и дека е многу ослабнат...За разлика од Лазаров кој има постигнато 96 гола у лига на шампиони и дури 4 утакмици требаа на другите да му се приближат како на пример: Romero, Ahlm, Karabatic, a Stefansson да се изедначи...
1. Лазаров
2. Карабатиќ
3. Ромеро
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Не би рекол дека Лазаров е најдобар ракометар, во Македонија е без конкуренција но во Европа тешка работа.
Точно е дека Ќире има 96 гола ама сте се запрашале ли колку од нив се од пенал? Не го омаловажувам јак е ама моментално мислам дека има неколку ракоматари подобри од него: Балиќ, Стефансон(според мене моментално најдобар) Ромеро, Ентрериоз, Карабатич.
Со Метличиќ и Нарсис е на слично рамниште, од Хенс и Лацкович е дефинитивно подобар.
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
7
EEE od Hens i Lackovic podobar.nema sansi od Narcis na listata e samo podobar
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
ИВАНО БАЛИЦ Е НАЈДОБРИОТ
А ИРФАН СМАЈЛАГИЌ НА СИТЕ ВРЕМИЊА.
МАКЕДОНИЈА ДАДЕ ЕДЕН ПЕПИ МАНАСКОВ
И СЕГА КИРЕ ЛАЗАРОВ ДВА СВЕТСКИ ИГРАЧИ
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
:eek:ftopic: Колку што знам, Лазаров и Балиќ ќе играат во Загреб идната сезона, значи во ист тим. Нека му ја мислат другите тимови!



Инаку гласав за Лазаров, зашто искрено не сум го гледал Балиќ толку многу. А Лазаров е светска класа, бренд сам по себе.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
тука е карабатич ..... добар е и он...
добар тандем ке бидат балич-лазаров
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Според мене најдобар играч во светот е Ивано Балич, иако гласав за Кире Лазаров...
После нив доаѓаат Никола Карабатич и Паскал Хајнц.
Исто така секоја чест за Мирза Џомба и Игор Вори....
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
Lazarov go pocituvam kako igrac i kako nas reprezentativec, mn kvaliteten igrac, sposoben, nadaren... Go sakam deka e nas, no moram da priznaam deka Balic e daleku podobar igrac od nego. Ivano nemase trenirano 4 meseci, dojde na utakmica za Hrvatska i odma vleze vo igra i napravi lom. Deckoto e neprikosnoven.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom