Фан Клуб: Албанија

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
229
Точно ли е дека до крајот на квалификациите за европско првенство Албанија ќе игра на Филип II Македонски поради рушење на стариот стадион и изградба на нов во Тирана?
Тоа ако се случи значи навистина сме за никаде може слободно да си испаднеме од Македонијава!
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Тоа ако се случи значи навистина сме за никаде може слободно да си испаднеме од Македонијава!
Уживај бе! Нее тоа така едноставно :) Aко тие од ФФМ се глупи...не значи дека и народот е глупав...:toe:
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Kolku ste rasipani luge ABE NEMA DA NI ZEMAT TIE STADIONOT ke si plakat i ke si igrat !
Koj ke ve prasuva vam ne mi se veruva sto se ima vo forumov AH NE TREBA ZA SEKOGO INTERNET DA IMA !!!!!!!!!!!
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
229
Kolku ste rasipani luge ABE NEMA DA NI ZEMAT TIE STADIONOT ke si plakat i ke si igrat !
Koj ke ve prasuva vam ne mi se veruva sto se ima vo forumov AH NE TREBA ZA SEKOGO INTERNET DA IMA !!!!!!!!!!!
Нека идат у Косово да играат уште ние немаме изиграно таму тие ке играат.:salut:
 
Член од
16 октомври 2008
Мислења
120
Поени од реакции
10
Naj glupavi luce od ovie 90 % na forumot nema a znam sasto mu boli da igrame vo grdaski ke bide poplava od kosovo od albania i nie tuka nekoj 2 milion kledaci
 
Член од
8 јануари 2011
Мислења
26
Поени од реакции
4
Naj glupavi luce od ovie 90 % na forumot nema a znam sasto mu boli da igrame vo grdaski ke bide poplava od kosovo od albania i nie tuka nekoj 2 milion kledaci
Barem ke se ispolni stadionot ednas. Tuku stvarno slusnav deka Albanskata Federacija e vo pregovori so FFM... Najverojatno so Francija ke igraat vo Skopje... Invazija ke bide...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Kolku ste rasipani luge ABE NEMA DA NI ZEMAT TIE STADIONOT ke si plakat i ke si igrat !
Koj ke ve prasuva vam ne mi se veruva sto se ima vo forumov AH NE TREBA ZA SEKOGO INTERNET DA IMA !!!!!!!!!!!
Aј ти малце размисли логички може ?
На стадионот нема шанса да играат и да платат и да молат на коленици,пошо ќе избие нова војна,не биди толку глупав без врска.
Прво и основно не признаваат македонско малцинство во Албанија,а сега сакаат да играат на македонски стадион и тоа на сред Скопје ?!?!?
Имаат стадиони во Албанија,какви такви нека играат таму,а ако не,нека го откупат стадионот во Приштина и таму нека играат,ем ќе си удрите пикник со “брајЧата“
 
Член од
16 октомври 2008
Мислења
120
Поени од реакции
10
Ne be po simpaticen im e Gradskiot vo Skopje
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Naj glupavi luce od ovie 90 % na forumot nema a znam sasto mu boli da igrame vo grdaski ke bide poplava od kosovo od albania i nie tuka nekoj 2 milion kledaci
а кога игра Албанија во Тирана што не идете 2 милиони гледачи од Косово и Македонија а ?? Не само се палите тука во Македонија
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
ЛООООООООООООООООООООООООООЛ 2 милиони :vozbud: Што не ќе прочиташ на форумов еј хахахахахахахаха!

Веруј ми дека нема да игра албанија овде, зошто ако се деси тоа...од стадионот после тоа ка ќе игра Македонија знаеш што ќе остане? ПЕПЕЛ! Нека размислат два пута нашиве пред да донеса некаква смешна одлука.
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Исто така во последно време низ медиумите проструи информацијата дека Албанската Репрезентација своите натпревари ќе ги игра на арената “Филип Втори”. Истата таа иницијатива произлегува на барање на невладината “Разбуди Се”, односно на Артан Груби, кои да потсетиме беа главни организатори и провокатори на неодамнешните случувања на Скопското Кале. Според добиените информации од ЈП за станбен и деловен простор скришум е дадено зелено светло на ова барање-провокација, па така ние како Комити ќе бидеме приморани да застанеме во ред и да ја браниме нашата чест со тоа што нема да дозволиме на нашиот стадион присуство на Албански навивачи, кои во центарот на Скопје ќе извикуваат навредливи пароли према целокупниот Македонски народ и ќе истакнуваат пишани пароли негирајќи го Македонскиот народ и неговто постоење. Овие претпоставки доаѓаат од претходните искуства кога играа Македонија и Албанија на гостински терен, кога Албанци од Македонија ги нападнаа фудбалерите на Македонија, исто така и пример од натпреварот на младинците на Македонија и Англија кој се одигра на стадионот во Чаир, на кој се навиваше против Македонската репрезентација и беше исвиркувана нашата државна химна.
Соопштение на Комити Скопје
Верувам дека сите Македонски Н.Г ќе застанат зад ова соопштение!:toe:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Што се палите бе!! Ако се игра надвор од Албанија тогаш ќе се игра во Приштина,колку и да сакаме ние сепак Приштина е првата опција.

Овие па војна ќе имало :pos:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
^ Биди сигурен дека сите до еден ќе застанеме,мада не верувам да се случи ова.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
AH BRE aj da ne zboruvam poveke site deca tuka :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom