Фан Клуб: Албанија

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.550
Поени од реакции
1.546
Вториот гол е прекрасен...:vozbud:
топкава имаше неверојатно ефе или некој ја зафати па го смени правецот?

Изгубивте и тоа последна минута гол примивте ако добро се сеќавам.Разочарување имаше во кладилницата во Струга ама тоа е фудбал.Иначе понекогаш ја следам репрезентацијата на Албанија и морам да кажам дека многу ми се допаѓа борбеноста и инаетот на играчите што е за секоја пофалба.Ама и Албанија како нас со слаби репрезентации заебава...
богами, и јас сум ги гледал неколку пати и играат борбено, ко Џенова - Самп да глеаш. на играчки план според мене се подобри од нас, имаат повеќе играчи кои играат во посилните лиги од ние (1 не/игра во Италија и тројца во Германија), но ист менталитет се, дај им гол и не играат повеќе, а ако дадат први играат до крај.

Dardanet ne se del od navivackata grupa Tifozat Kuq e zi
а зошто се двоите?
 
B

Beck's

Гостин
топкава имаше неверојатно ефе или некој ја зафати па го смени правецот?



богами, и јас сум ги гледал неколку пати и играат борбено, ко Џенова - Самп да глеаш. на играчки план според мене се подобри од нас, имаат повеќе играчи кои играат во посилните лиги од ние (1 не/игра во Италија и тројца во Германија), но ист менталитет се, дај им гол и не играат повеќе, а ако дадат први играат до крај.



а зошто се двоите?
nikoj ne ja dopre,efeto go napravi svoeto,wonder goal:)
za vtoroto nemam sto da popolnam drugo,ili pa ko bi igrale so grcija,srbija ili vakvi slicni srce ostaat na teren,so nekoj autsajder mora da kiksnat:toe:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
топкава имаше неверојатно ефе или некој ја зафати па го смени правецот?



богами, и јас сум ги гледал неколку пати и играат борбено, ко Џенова - Самп да глеаш. на играчки план според мене се подобри од нас, имаат повеќе играчи кои играат во посилните лиги од ние (1 не/игра во Италија и тројца во Германија), но ист менталитет се, дај им гол и не играат повеќе, а ако дадат први играат до крај.



а зошто се двоите?
za ova i jas sakam da znam zosto???
 
Член од
15 август 2009
Мислења
237
Поени од реакции
9
можеби сте прочитале и погоре па пак ќе кажем не ми се мрзи. ТИФОЗАТ КУЌ Е ЗИ се формирани прво од неколку албанци од Косово,значи нивна идеја,после тоа сите албанци којшто се членови на ова организација на навивачите се оние албанци којшто живееат надвор од МКД,АЛБ,значи групата е формирана за оние којшто се надвор од своето родно место.Додека мие БАЛИСТИТЕ,ДАРДАНЕТ,ПЛИСАТ,ФАНАТИКОС си преставувамо свој град и своја екипа,значи ДАРДАНЕТ го преставуваат Скопје и Слога,Плисат градот на Приштина и екипата Приштина,БАЛИСТЕТ градот ТЕТОВО и екипата на Шкендија,ФАНАТИКОС си преставуваат градот ТИРАНА и екипата на Тирана:smir:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
можеби сте прочитале и погоре па пак ќе кажем не ми се мрзи. ТИФОЗАТ КУЌ Е ЗИ се формирани прво од неколку албанци од Косово,значи нивна идеја,после тоа сите албанци којшто се членови на ова организација на навивачите се оние албанци којшто живееат надвор од МКД,АЛБ,значи групата е формирана за оние којшто се надвор од своето родно место.Додека мие БАЛИСТИТЕ,ДАРДАНЕТ,ПЛИСАТ,ФАНАТИКОС си преставувамо свој град и своја екипа,значи ДАРДАНЕТ го преставуваат Скопје и Слога,Плисат градот на Приштина и екипата Приштина,БАЛИСТЕТ градот ТЕТОВО и екипата на Шкендија,ФАНАТИКОС си преставуваат градот ТИРАНА и екипата на Тирана:smir:
abe toa se ok e...ama koga odime vo stadion sedime eden do drug na tribina a Shvercerite sedat na druga tribina odeleni...
 
Член од
17 август 2009
Мислења
356
Поени од реакции
4
sea so Svedska Narednata igra lele interesno ke bide zs POsledna igra e i brkame Pobeda
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Моментално 13 минута 1 - 0 води Шведска....
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Да голем бод...но ако изиграа малце подобро ќе можеа 3 да ги земат.

Слабо одиграа...но важно успеаја да израмнат :)
 
F

FilipMacedon

Гостин
Има некој што игра во познати клубови од албанската репрезентација??
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Има некој што игра во познати клубови од албанската репрезентација??
Lorik Cana играше за ПСЖ,О.Марсеј,Сандерленд.Сега игра во Галатасарај.

Altin Lala игра за Хановер.

Ervin Skela е во Кобленц.Порано играше во Ајнтрахт Франкфурт,Арминиа Билефелд,Кајзерслаутерн,Асколи,Енерџи Котбус и др екипи :)

Armend Dallku игра за Ворскла Полтава.

Debatik Curri и тој играше за Ворскла,но сега е во Генчлербирлиги.

Klodian Duro играше за Малатијаспор,Галатасарај,Арминија Билефелд и неколку други екипи.А сега игра за ЛАСК Линц.

Edmond Kapllani играше за Карлсрухе,Аугсбург,Кобленц...моментално е во Падерборн.

Hamdi Salihi игра за Рапид од Виена.Порано играше за Риед и Панионос.

Erion Bogdani играше за Генчлебирлиги,НК Загреб,Реџина,Салернитана,Верона,Сиена,Киево,Ливорно.
Сега е во Чезена.

Има уште други но ме мрзи сега да пишам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom