A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
13 април 2007
Мислења
67
Поени од реакции
0
Друже јас веке ја користам услугата Дуо ехтрем во пакет со Боом тв и два ресивери бесплатно вториот ресивер е исто така бес преплата доколку сакам да земам трет тогаш тој ке ми наплатат 99 денари само за третиот барем така ми е кажано на 181 грижа на корисници
Znaci bas prasav za ova denes pak na 181 i mi rekoa deka mozelo kako sto pisuvas.. I jas radosen idam vo salon na one vo Gjorce (SPlanet), im kazuvam za ova i mi vikaat nemoze taka.. Im vikam abe na 181 mi kazaa deka mozelo, ona mi vika, ne nemozelo tie ne gi znaat site informacii.. Mi prodava urda za sirenje.. I na kraj niso ne napraiv.. A plakam Duo extreme i plus mobilnite mi se na cosmofon i uste mi prodava veter i magla i pak nemozese da mi dadat boomTV (2 resivera na ista pretplata). Svasta! :pusk:
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.588
Поени од реакции
738
Znaci bas prasav za ova denes pak na 181 i mi rekoa deka mozelo kako sto pisuvas.. I jas radosen idam vo salon na one vo Gjorce (SPlanet), im kazuvam za ova i mi vikaat nemoze taka.. Im vikam abe na 181 mi kazaa deka mozelo, ona mi vika, ne nemozelo tie ne gi znaat site informacii.. Mi prodava urda za sirenje.. I na kraj niso ne napraiv.. A plakam Duo extreme i plus mobilnite mi se na cosmofon i uste mi prodava veter i magla i pak nemozese da mi dadat boomTV (2 resivera na ista pretplata). Svasta! :pusk:
Друже мој совет појди повторно во продажен салон и од таму јависе на 181 тогаш едноставно дај му ја слушалката на вработениот во продалжниот салон.Сличен проблем имаше мој другар па го направи ова што ти го кажав и заврши работа
 

su

Член од
31 октомври 2005
Мислења
189
Поени од реакции
4
ima li nekoj informacija za del od programite sto od deneska se kodirani, dali veke nema da se gledaat besplatno?
bidejki prvicno bese deka ke se gledaat besplatno do 1-vi mart
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.588
Поени од реакции
738
ima li nekoj informacija za del od programite sto od deneska se kodirani, dali veke nema da se gledaat besplatno?
bidejki prvicno bese deka ke se gledaat besplatno do 1-vi mart

А кои од програмите кај тебе се блокирани?Јас имав еден мал проблем со ХБО се јавив на 181 го абдејтуваа мојот ресивер и сега повторно ги следам.Во менито од ресиверот појди во Технички подесувања потоа во CAS инфо па во DIGIPLUS 2 тука можеш да провериш до кој датум можеш да ги следиш програмите
 

su

Член од
31 октомври 2005
Мислења
189
Поени од реакции
4
jas nemam reciver, gi gledam na tv sto ima dvb-t tuner, do vcera go gledav site osven hbo i adult. no od deneska se gledaat samo mtv1, mtv2, mtv3, sitel, kanal5, alfa tv, telma i alsat.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
епа ги кодираа, тачно ни кај мене ги нема освен локалниве со антена што можат да се фаќаат. втор чекор у маркетингот, првиот беше ај да видите што имаме, па сега е ако сакаш да ги следиш дој направи договор у боомтв. :pos2:
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
jas nemam reciver, gi gledam na tv sto ima dvb-t tuner, do vcera go gledav site osven hbo i adult. no od deneska se gledaat samo mtv1, mtv2, mtv3, sitel, kanal5, alfa tv, telma i alsat.
Јас само ги слушам овие канали кои ги спомна а неможам да гледам. Тоа значи дека немам dvb-t tuner?
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
епа ги кодираа, тачно ни кај мене ги нема освен локалниве со антена што можат да се фаќаат. втор чекор у маркетингот, првиот беше ај да видите што имаме, па сега е ако сакаш да ги следиш дој направи договор у боомтв. :pos2:

што трескате глупости..сите канали се отворени и се гледаат без никаков проблем
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
da,da se gledaat ako imas kupeno reciver od boom ;)
ресиверот не се купува, него го добиваш на користење.а вие што сакате ...гага да гледате..многу чуден народ сме...ако може све гага...газот ќе дадете за гага :toe::toe:
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
ресиверот не се купува, него го добиваш на користење.а вие што сакате ...гага да гледате..многу чуден народ сме...ако може све гага...газот ќе дадете за гага :toe::toe:
морам да те потврдам...
 

su

Член од
31 октомври 2005
Мислења
189
Поени од реакции
4
nikoj ne im bara nisto. kako prvo se reklamiraat deka do 1-vi mart e promotivno i besplatno sto vo slucajot ne e. a vtoro, ne mi treba reciver tuku sakam da kupam samo kartica (smart card), zasto da go kupam reciverot koga veke go imam vo tv. kapis ;)
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
nikoj ne im bara nisto. kako prvo se reklamiraat deka do 1-vi mart e promotivno i besplatno sto vo slucajot ne e. a vtoro, ne mi treba reciver tuku sakam da kupam samo kartica (smart card), zasto da go kupam reciverot koga veke go imam vo tv. kapis ;)
никој не те тера да купиш ресивер, ако твојот ресивер е отвара таа картичка немаш потреба,во што јас не верувам дека е отвора затоа што ти е потребен посебен модул..како прво мораш да знаеш на кој систем работи кодирањето на БООМ па потоа да вградиш модул што го отвора тој систем на кодирање:toe:
 

su

Член од
31 октомври 2005
Мислења
189
Поени од реакции
4
boom e kodiran so "viaccess" a moduli se naogaat bez problem
 

Kajgana Shop

На врв Bottom