A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
склучив и помалце од 25 дена го иам... али ај веќе страчка нема врачка, нарачав One пакет со нет и постпејд. Може да се каже дека тактички не изиграа :)
Еј зошто што ти направија што те изиграја со што ?
Не те разбрав :smir:
 

Arioth

Purpletrator
Член од
20 февруари 2007
Мислења
527
Поени од реакции
82
Шетајќи низ трговски центар во продавницата на ONE(бивша Коскофон) на еден од телевизорите на кои се приклушени ресиверите видов дека има и А1 телевизија. Се брзав па немав време да наминам да се информирам. Тие што веќе имаат Бум најверојатно ја гледаат и оваа телевизиска програма?
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
Шетајќи низ трговски центар во продавницата на ONE(бивша Коскофон) на еден од телевизорите на кои се приклушени ресиверите видов дека има и А1 телевизија. Се брзав па немав време да наминам да се информирам. Тие што веќе имаат Бум најверојатно ја гледаат и оваа телевизиска програма?
нема А1 , грешка си.барем кај мене нема
 

Arioth

Purpletrator
Член од
20 февруари 2007
Мислења
527
Поени од реакции
82
Јас само пренесов она што го видов на нивниот телевизор. можеби е само оптичка варка и да ставиле сигнал од некоја кабловска телевизија :D
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
368
Поени од реакции
333
А1 не е проблем што ја нема, ресиверот си е врзан за ТВ преку скарт, така да во телевизорот може да си стои антена, собна или било каква, и на само едно копче на даљинското да се пушти и а1 и сите други локални канали. Е А2 ја нема, али и на кабел не ја гледав којзнае колку. Велија треба да сфати дека рекламите со кои отекуе треба да ги гледа некој, а не да тражи пари за да му ги пуштаат.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.415
Поени од реакции
6.048
Вчера во Охрид се тури од врнење неможев сигнал да фатам...
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
316
Поени од реакции
160
Vo Ohrid veke vtor den nema signal,ako prodolzet vaka i ko ke e so plakjanje ke svrsime rabota,ic ne mi se stabilni ovie od One... daj boze da gresam ama...
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.415
Поени од реакции
6.048
И во Скопје врнеше доста ама имаше сигнал.
Е во Охрид нема. Реков антената ми цркна ...ставив нова и пак истото.Ко лудак по куќава шетав со антенава во раце сигнал да фатам ама нема...
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
316
Поени од реакции
160
Е во Охрид нема. Реков антената ми цркна ...ставив нова и пак истото.Ко лудак по куќава шетав со антенава во раце сигнал да фатам ама нема...
Не се мачи,прашај вака,ќе ти кажиме ;)) И денеска немат....Белки ке дојт до НГ :pos2: Изгледа не мојт Стража да накачит сигналот :)
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.415
Поени од реакции
6.048
Не се мачи,прашај вака,ќе ти кажиме ;)) И денеска немат....Белки ке дојт до НГ :pos2: Изгледа не мојт Стража да накачит сигналот :)
Абе немав нет нешто вчера иначе... :tv:

Да не знае некој дали има сигнал денеска во Охридов ? Да не пробвам за џабе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom