A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.606
Поени од реакции
7.412
Баш ме интересира дали со ваква понуда на канали некој ќе се префрли на boomTV.
Vaka gi kontam paketive mada moze i da ne iskoci taka:
Varijanta so dogovor za 499den (Postpejd)
Услугата за почеток вклучува 40 канали, во кои има 8 бесплатни, 30 претплатнички и 2 канали од пакетот за возрасни.
Znaci brojot na kanali ne e fixno 40 (barem za paketot od 499den) sto ste zapnale so toa deka malce kanali ima, zivi bili pa videli.

Varijanta bez dogovor ili Pripejd verovatno ke ostane na 40kanali posto za nea NE go pisuva toa gore "за почеток" вклучува 40 канали tuku stoi услугата која вклучува 40 канали. Ovoj paket im e zamislen za vikendasi ili za selenje na resiverot u vikendica za vreme na letni odmori, t.e plakjas za mesecite za koi go koristis primer juli/avgust.
 
Член од
20 септември 2007
Мислења
68
Поени од реакции
1
САМО ОВА САКАМ ДА КАЖАМ ЗА BOO MTV :tv::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
КАБЛОВСКИТЕ МОЖАТ ДА ЗДИВНАТ НЕМА ДА ИЗГУБАТ ПРЕТПЛАТНИЦИ

Да живее telekabel,cabeltel i dreambox
 
Член од
22 април 2009
Мислења
342
Поени од реакции
144
САМО ОВА САКАМ ДА КАЖАМ ЗА BOO MTV :tv::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
КАБЛОВСКИТЕ МОЖАТ ДА ЗДИВНАТ НЕМА ДА ИЗГУБАТ ПРЕТПЛАТНИЦИ
го делам твоето мислење, како ги чуваа програмите во тајност ја се надевав на мнооооогу подобра понуда, ама ЈОК - посебно спортските канали
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
1.340
Многу малку канали се(иако ќе имало повеќе) а пола источна Македонија не е покриена со Тв.
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
302
Поени од реакции
164
за каналиве ништо не ме изненади колку пари толку музика ме изненади тоа што ресиверот требаше секое домакинство да добие со бесплатни македонски канали а другите странски пакет или пакети во вредност до 500 денари така дрндаше чемерегич кај јанко демек он нет и космофон да помогнеле да се дигитализира македонија булшит тв а сега испага дека мораш да плакаш и за мак каналите со пакет од 30 со 8 беплатни канали со претплата сега кој знае што ке дрндаат и ке се оправдуваат
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
942
Ветар во магла.
Овие од сега екс он нет само дигаат прашина како и увек. Макс тв-то е измислено за оваа услуга. Мада и ова "безжична" малце ми е сумливо, една безжична услуга знаеме како им помина.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Како корисник на ДУО Плус пакетот, тотално сум во недвоумица од ова. Ќе помине време да сконтам што скале да кажат со новите понуди. Ми се чини дека прават маркетиншки трик, на наша штета... сепак ова е мое првично сознание,а не и заклучок. Ќе им дадам рок да ми разјаснат до крајот на оваа година до кога и ми трае договорот, пред да донесам нова одлука за нов договор со нив или... до сега беа коректни и немам некоја посебна забелешка го почитуваа договорот, меѓутоа ова малку ме растажи, но реков рано е за одлука.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
1.340
1 работа ценам тоа што ги нема глупавите К-15 и БОМ канали и некои слични што не вредат ништо ама баш ништо.
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
1 работа ценам тоа што ги нема глупавите К-15 и БОМ канали и некои слични што не вредат ништо ама баш ништо.
и јас исто, конечно да не ги понуди некој тие глупи канали плус балканика, свет плус, фен тв, и тако даље, само ме нервира што пинк ја ставиле во понудата, не требало ни нив да ги стават.
иначе ако сакале да направат квантитет да се фалат со 70-80 канали сигурно дека можеле да набијат некои глупи канали, ама не е тоа тоа.

понудата не им е така лоша, мислам дека со тек на време, за 2-3 месеца додека да стекнат повеќе корисници, ќе дополнат и други канали или ќе понудат филмски и спортски пакети.

засега имам сателитска со обичен ресивер (не е дримбокс) и го гледам DigiTV пакетот кој е екстра пакет од канали (има 6 HBO, Hallmark, 6 Discovery, многу музички, добри балкански канали итн), едино на сателитска ми е проблем што ги немам македонските канали (а1, канал5, алфа, наша, телма, алсат), ги има само сител и а2.
ама за некое време сигурно и овој дигитв пакет на сателитската ќе го префрлат во награ3 систем на кодирање и ќе мора да се бара чаре.

инаку за дримбоксот во комбинација со шеринг си има големи предности и тоа ама и треба некоја пара повеќе да се потроши, ресиверот 80 евра, другата опрема 120 евра со се монтажа и квалитетен шеринг за 1 год 100 евра (му доаѓа исто како месечно по 500 ден,) вкупно околу 300 евра, плус треба да имаш интернет за шерингот.
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
bez planeta i dm sat nisto ne pravat:pos2:
А што на max tv да не ги има случајно ?
Кај ви пуштија безжична тв па уште пребарувате како во старо време да живееме на крајот од 2009 година ни пуштаат за првпат во државава безжична дигитална тв уште за смеење сме :kesa:
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Денеска јас земав боом тв.Сликата е одлична,каналите се солидни инаку тие се најважните ама ми рекоа дека понатаму ќе стават и нови бидејќи сега започнуваат па не можат се одеднаж.Би требало до до крајот на годинава да се средат.Инаку ќе има и video on demand и можност за снимање на програмата преку усб.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
134
Поени од реакции
4
Денеска јас земав боом тв.Сликата е одлична,каналите се солидни инаку тие се најважните ама ми рекоа дека понатаму ќе стават и нови бидејќи сега започнуваат па не можат се одеднаж.Би требало до до крајот на годинава да се средат.Инаку ќе има и video on demand и можност за снимање на програмата преку усб.
Баш ме интересира дали праша за што служи то УСБ-то од напред и ЛАН портата од позади ? Дали можеби ке може со компјутер да се поврзе ?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Баш ме интересира дали праша за што служи то УСБ-то од напред и ЛАН портата од позади ? Дали можеби ке може со компјутер да се поврзе ?
USB портот е за USB меморија, на која ќе можеш да си ја снимаш програмата :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom