Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Кога оди најава за Jungle Beats на Метрополис радио, песната во позадина?? Фала однапред.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Една таква смешна песна шо имаше на youtube со трн во око нешо беше? Вака одеше...

ova e mnogu jak rap, mnogu, mnogu jak! ko ke go istepas ne placi od sto e jak!
:)
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.104
Поени од реакции
5.769
Е, добро е што постои темава...
Тракава што ја барам е tech-progressive, без текст така да може ќе ви биде малце тешко да ми помогнете, али ќе се обидам да ви ја опишам колку што можам подобро.
Многу е слична на "Armed" од Pryda, го има скоро истиот звук од синтисајзерот, ама sample-oт е малку по-споен. Исто така тракава е малце побрза (ама малце), и мислам дека има само еден no-beat момент негде на средина на песната (не сум сигурен за ова). Релативно нова е.
Било каква помош е добродојдена. Фала однапред.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Барам една класична композиција. Памтам од некој композитор од времето на романтизмот, и памтам оти професорот по музичко во средно ми кажа оти станува збор за протитип на хеви метал, иста композиција, исти скали итн...

Главната тема од композицијата/симфонијата можат да се споредат со првите неколку такти од рефренот на квизот милионер (00:30-00:35):


Иначе оваа песна исто започнува со главната тема од песната што ја барам (00:00-00:30):

 

TheMask

SσвεR SαŋTα
Член од
28 февруари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
ako moze nekoj da mi go kaze naslovot na pesnata.... " Za tie mali solzi dve..............bi piel vecno jas.. taka nekako bese ??
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
можда прашањево не е за овде меѓутоа дали некој го има купено или преснимено ЦД-то од антена5 КУБА да ги кажи кој песни се на него?
 

TheMask

SσвεR SαŋTα
Член од
28 февруари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
ako moze nekoj da mi go kaze naslovot na pesnata.... " Za tie mali solzi dve bi dal zivot...........bi piel vecno jas.. taka nekako bese ??

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????:nerv::nerv::nerv:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Да не знаете која е тракава на почетоков ?
 

= CyBeR =

'-.-
Член од
14 јануари 2009
Мислења
126
Поени од реакции
171

Која е песнава што иде во позадина???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom