Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
дали знајте од кого е една песна во чил аут стил, гласот во песната е од Џон ли Хукер, а песнава е како техно/чил аут, можда слично на Сент Жерман? :nesum::smir:

едит, ја најдов :vozbud:

 
I

Intex

Гостин
Песните шо се на шпицата на VH1, едната е Video killed the radio stars, а другите?
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Песната ја имам слушнато на журка не знам точно да кажам од кој вид на музика е знам само дека се издерува Ghatoooooo и почнува да пее брзо на шпански и пак Ghatoooooo нешто како Daddy Yankey(ако вака се пише) ..м???
plsplsplsplsplsplss s
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Има една песна во една реклама.. само не ми текнуе која реклама беше... пее нешто како: needing your voice... will / would you be there for me!... help ako moze... fala !
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Песните шо се на шпицата на VH1, едната е Video killed the radio stars, а другите?
Прееска фатив една шпица, првата беше Video killed the radio star, после иде една in my head and in my car, и таа да ти била Video killed the radio star. После ја имаше Justin Timberlake-Cry me a river.
A на една друга шпица е Doobie Brothers-Listen to the music
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Барам една италјанска песна, машко и женско ја пеат во нормално темпо иде целата песна, ја пуштаат нон-стоп на радио ... частам зеленко кој ја знае :)
некој плс ??
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Има една песна во една реклама.. само не ми текнуе која реклама беше... пее нешто како: needing your voice... will / would you be there for me!... help ako moze... fala !
Сега преметив ја има во рекламите на Т-Мобиле... оние рекламите со самсунг телефони... следуе награда за тоа шо ке ми го каже насловот на песната!
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
А некое делче од песната неш да дадеш некој правец според кој би ја барале!?
Машкото кога доаѓа на ред да пее малку се убрзува темпото и пее нешто како tu estato tu deficile .. барем толку разбрав кога ја слушав :toe:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Песните шо се на шпицата на VH1, едната е Video killed the radio stars, а другите?
Прееска фатив една шпица, првата беше Video killed the radio star, после иде една in my head and in my car, и таа да ти била Video killed the radio star. После ја имаше Justin Timberlake-Cry me a river.
A на една друга шпица е Doobie Brothers-Listen to the music
И Stayin alive од Bee Gees
 
O

Orion.

Гостин
како се вика од Рамштајн онаа песнана кај што се дебели у спотот?
 
Член од
3 декември 2009
Мислења
12
Поени од реакции
0
ако прашуваш за најновата песна од рамштајн таа се вика : ich tu dir weh... поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom