Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Барса Атлетик игра плејоф натпревар за влез во Сегунда и води 1-0, Тиаго од слободен.
Полувреме е моментално, линк.
 
B

boki10messi

Гостин


Kolku mi e maka sto ke si odi najgolemiot pretsedatel vo istorijata na FCB. Koj i da dojde ne moze da go zameni.

Mu posakuvame se najubavo vo politikata, neka stane precednik na Catalunya i da ja napravi nezavisna:).
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.183
Поени од реакции
1.059
Thiagooooo каква асистенција :vozbud:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Тиаго ѕвер невиден.:vozbud:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Јас ги спомнав, трошат повеќе од Арсенал. па така ако сакаат имам напишано можат да трошат колку нив :)
Па годинава имаат на располагање мислам околу 70 милиони за трансфер (евра , фунти не фаќај ме за збор). Имале, немале в каса, кредити, без кредити толку се.

На прво место не ги ставив, се знае во Англија годинава и уште не знам колку години ќе се Манчестер, ама Сити, после Челзи... натака останатите. Битно не се за жалење и Арсенал, ама многу забегавме со темава накај Англија ради гостинов во фан клубов. Ама аку нема врска битно да се дебатира :toe:

--- надополнето ---



Некој за 10 некој за 1 година зависи од клубот и играчот :) :smir:
Знам дека е настрана ова од фанклубот ваш, но само мала исправка....Арсенал после Јунајтед е најбогат тим во Англија во сите параметри....И тоа не е многу зад Јунајтед...неколку милиони фунти...

Едноставно тоа што не трошиме се должи на политиката и тоа дека сме „акционерско друштво“ бидејќи немаме сопственик, доминантен...

Поздрав
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Зошто не ти се допаѓа??? Ѕвер е дечкото, само се надевам дека е вистина и дека ќе успееме да им го земеме од пред нос на Мадриѓаните.

Инаку младиве играње бе види ги :)
Педро...:toe:
 
B

boki10messi

Гостин
Mladive pucaat, znaci idninata ni e obezbedena. Za seto toa so skolata sto ni e tolku razviena, treba da im blagodarime na ovie dvajca:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Ќе ротираат, Педро ќе седи малку повеќе на клупа, е во случај да не се снајде Ди Мариа во Барса (шо уопште не верувам) Педро ќе игра а вој ќе седи малку повеќе на клупа:)
 
B

boki10messi

Гостин
Koj i da bide nov pretsedatel, ne moze da bide kako Laporta. Joan bese tolku zainteresiran za klubot, tolku ljubov. Mnogu poveke go interesirase sportskiot del otkolku finansiite ili drugi sostojbi. Na momenti deluvase kako trener. Tie izjavi, tie navivanja.. Nikogas nema da go zaboravime... Slikata kazuva se:
 
Член од
19 септември 2008
Мислења
730
Поени од реакции
62


Знам дека е настрана ова од фанклубот ваш, но само мала исправка....Арсенал после Јунајтед е најбогат тим во Англија во сите параметри....И тоа не е многу зад Јунајтед...неколку милиони фунти...

Едноставно тоа што не трошиме се должи на политиката и тоа дека сме „акционерско друштво“ бидејќи немаме сопственик, доминантен...

Поздрав

OK акционерско друштво сте ама кој не сè, само некој се 100%, некој се делат на повеќе сопственсици како вие. Во секој случај имате газда( т.е. борд на директори) што одлучуваат за вас. Не сте тим на градот како Барселона, Реал и останатите.

n total, Arsenal F.C.'s board of directors currently hold 45.2% of the club's shares; the largest shareholder on the board is American sports tycoon Stan Kroenke, who launched a bid for the club in 2007,[63] and in November 2009 increased his holding to 18,594 shares (29.9%).[64] Other directors with significant holdings are diamond dealer Danny Fiszman, who holds 10,025 shares (16.1%), and club chairman Peter Hill-Wood, who owns 400 (0.64%); the other directors each hold nominal amounts.[65] Former director Nina Bracewell-Smith (wife of the grandson of former chairman Sir Bracewell Smith) holds 9,893 shares (15.9%).[65


еве кој како поседува. Што не значи дека немате пари и јас то го пишав погоре кај што ме имаш цитирано.
Поздрав :smir:


п.с. знам офф топик ама то е да се до објасниме :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom