Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 декември 2009
Мислења
92
Поени од реакции
3
Добар ден за да ги смириме ганерчињата,шо викате?

EDIT:Овие од Канал 5 се лудииии
 

Sir Dalton

Ću te patošem!
Член од
30 март 2010
Мислења
54
Поени од реакции
4
http://www.goal.com/en/news/1716/champions-league/2010/03/31/1857594/breaking-news-cesc-fabregas-to-start-for-arsenal-against Ova ko da ne se znaese... demek imal modrici na kolenoto i nemalo da igra... alo be ova e najbitna utakmica za Arsenal u sezonata, pa ako coekot nema najmalce 3 frakturi na noga, iskinati ligamenti, sida u posleden stadium ili ne oslepel preku nokj normalno deka ke igra. Tuku fala bogu Rooney so se povredi, moze Bayern ke gi pomine ovie klosarive od Manchester.

A za ova so kanal5... kako moze tolku kurtoni da bidat... davaa po 2 utakmici koa ne bese tolku interesno sea nekoj glup tennis ke davaat, ko da nekoj go gleda ili ko da ne mozat snimka da davaat.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Вечерва ќе биде супер фудбал за око...

Ќе биде тешко против мотивираните деца на Венгер :)
Ако функсионираме како што знаеме и умееме тогаш не се двоумам и во победата на Емирати.

Добро би било Туре да стартува,а јас не сум за Анри да игра против Арсенал на Емирати :)
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Сите очекуваат спектакуларна игра А ТОА НЕМА ДА ГО ИМА нерешено ке биде конечниот резултат :smir:
 
B

boki10messi

Гостин
Не сум ни песимист ни оптимист, ама се ми мириса на нерешено.

ЧУДНО НО ВИСТИНИТО:
Минатата година и трите натпревари(1/8финале, 1/4финале, 1/2финале) во гости ги изигравме нерешено, и тоа 1:1. И со Лион, и со Баерн и со Челзи. А и оваа година со Штутгард исто.

Како и да е, Арсенал се разликува од тие екипи и сигурно е дека нема да паркираат автобус пред голот на Алмуниа, така да треба да се оди на сигурна победа.

П.С.
Лудаците од Канал5 изгледа ќе даваат комбиниран пренос. Тоа ти е исто како да не гледаш ни еден натпревар. Ама, толку им се можностите.
 
Член од
30 октомври 2009
Мислења
363
Поени од реакции
261
Да ве прашам нешто, колку mb ке отидат доколку ја гледам на интернет утакмицава:smir:
 

$KOSTA$

Каталонец !!!
Член од
18 април 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Ајде каталонци кај сте уште 2 ипол часа , не ми се чека веќе :vozbud:
Вака некако би требало да излега составот:
..................Валдес................
...Дани....Пујол....Пиќе......Максвел.....
...Чави.............Туре........Кеита.........
........Меси......Ибра.........Педро/Анри......
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Да ве прашам нешто, колку mb ке отидат доколку ја гледам на интернет утакмицава:smir:
Абе какви мегабајти глупости ,за ваква утакмица сите пари ги давам ,па уште и поволен резултат ,леле леле :))):arsenal:
 
Член од
30 октомври 2009
Мислења
363
Поени од реакции
261
Абе какви мегабајти глупости ,за ваква утакмица сите пари ги давам ,па уште и поволен резултат ,леле леле :))):arsenal:

Абе ја за пари те прашав?Ако знаеш кажи, ако не трај си:)
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Thus, the full lineup is: Valdés, Alves, Puyol, Piqué, Maxwell, Xavi, Keita, Busquets, Messi, Ibrahimovic and Pedro.


od sport.es pred 3 minuti.. ama ne bii trebalo ova da e oficijalnata... ama se zboruva deka pep vaka ke izlezi

heathy напиша:
Thus, the full lineup is: Valdés, Alves, Puyol, Piqué, Maxwell, Xavi, Keita, Busquets, Messi, Ibrahimovic and Pedro.


od sport.es pred 3 minuti.. ama ne bii trebalo ova da e oficijalnata... ama se zboruva deka pep vaka ke izlezi
oficijalno!

Valdes Alves Puyol Pique Maxwell Busquets Keita Xavi Pedro Ibra Messi
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Што се разбираш па ти од фудбал ,и поима немаш што значи тоа љубов спрема клубот и нестрпливост за некоја утакмица ,тоа што некој неможе да дочека да го види својот омилен клуб на ТВ и да навива за него не значи дека веќе поминале во 1/2 финале ...!:punish:торко
Ниту еден навивач на Арсенал никаде нема напишано ,ќе ги згазиме ,ќе ги убиеме ,петарда ,незнаат што ќе им се случи ,напротив тоа само од навивачи на Барса може да се прочита ,разгледај малце па коментирај ...

Дечко ај иди малце прошетајсе, Јас така го сватив Постот на твојот сонавивач и така постирав.

Несакам да се провоцираме
Ој бери Желади на вашиот Фан Клуб, што идате тука да ми свирите? Има теми Лига Шампиони, Фан Клуб : Арсенал таму прајтеси Басни, овде несакам да ми Свирите.:angry1:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom