Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
One and only....Leo Messi !!!! :vozbud:
Све речи су сувишне :toe:
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Овој Меси сигурно се дрогира :pos2: ахх да имавме ние еден меси у Челзи :wink:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Додека Маркез чекаше покрај аут линијата да влезе...Пеп му вика на Чиги подготви се и ти да влегуваш...а Анри му кажува дека веќе направил 3 измени :) и потоа почнаа да се смеат...

барем така кажа коментаторот на СуперСпорт! :)
samo potvrda deka vo timot atmosferata e odlicna i deka site sekogas se raspoliozeni :)
samo mora markes da poraboti malku povike vo odbranata
pike milito i puyol se bez greska
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Za Mesi veke da ne znae covek shto da kaze site epiteti mu gi dodelivte, za mene
nisto ne ostana :)
Pa zatoa ke kazam 2 3 zbora da zdrugite.
Odbranata deneska na nivo, dodeka ne bea napraveni izmenite, potoa kako i sekogas primame eftini golovi, toa ke recam po 928309 pat, ne smee da se dozvoli makar i da vodime so 10 : 0.
Sredniot red... mislam deka pokaza deka moze da igra i bez Xavi i Iniesta, iako edno vreme i ja prepustija kontrolata na Saragosa. Sigurno deka ja nemaat taa kreativnost kako koga bi igral Xavi, ama so Yaya vo negovata forma nema da ima problemi, zosto ke ja ima prepoznatlivata cvrstina. I mislam deka Yaya izigra solidno i deka vo narednite natprevari ke igra uste podobro.
Ova e eden od natprevarite (gi nema mnogu takvi) kade Pedro izigra dobro iako ne postigna gol.
za Ibra...se ubi od promasuvanje ama toa sto ucestvuva vo akciite e dobra vest, mislam deka ke se razbudi i toj narednive natprevari.
Dobro e ... se vrati Keita :)

p.s izvinete za latinicava :)
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
ibra se 4uva za real da mu dade het trik
od sea kone4en rezultat zadrit 1-5 barca (3 ibra 2 messi )
А да ми кажеш кај да купам акции...или кај да инвестирам? Ако до толку имаш моќ да предвидуваш:smir:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
А да ми кажеш кај да купам акции...или кај да инвестирам? Ако до толку имаш моќ да предвидуваш:smir:
Стави ја куќата дека во 2011 година Реал нема да помине 1/8 финале во ЛШ:):smir:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Ќе дадат уште 250 милиони во обид да се радуваат во Ла Лига. Веќе не ги сметам како конкуренти во ЛШ:tv:
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Треба 10 гола да даде некој за 10-ка да му дадат:tapp:
Богами не ми текнува кога сум видел 10-ка последно на www.goal.com

BTW ако Меси се крсти на секој постигнат гол, треба папата да го прогласи за најголем верник, чак и жив светец да го направи :zver:
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Ни Чак Норис неможе да го сопре МЕСИ
 
Член од
13 март 2008
Мислења
223
Поени од реакции
18
Само тоа за МЕСИ :eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee:
нема други зборови
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Меси не се опишува со зборови, иначе Ибра 3 празни гола промаши.:tapp:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Уф, денес стварно не би бил на местото на ниеден играч на Барса, освен можда на Меси (ама кој не би...?!?! :) ). Ќе ги шамара Пеп еден по еден. Смешно беше да се дозволи таква глупост и да се примат два гола од ништо. Против Зарагоза ќе помине така, ама против Арсенал може многу лесно да се изгориме.

Смешно ми е тоа што головите ги примивме откако излезе Милито и влезе Пујол. Незнам како може Милито после 18 месеци во аут да биде во многу подобра форма од Пујол.

Toa што вчера го видов беше прилично лоша игра. Можеме да се занесуваме колку сакаме дека сме излегле од кризата што ја имавме пред утакмицата со Валенсија ама нема врска. Играта на цел тим е прилично лоша.

Единствена разлика е формата на Меси. Пак почна да дава голови од ситуации кај што други фудбалери се среќни ако извлечат аут.

Сепак е добро што Меси влезе во таква форма сега. Остава простор на другите да се вратат во форма без клубот да трпи во трката за титулата во Шпанија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom