Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Меси 24 натпревари 25 гола и 10 асистенции во Примера.Не знам дали е сметан и овој меч денес.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Абе, мислам дека лоша ви е споредбава со Руни. Ај кажете некој класичен напаѓач кој е дриблер, и го прави истото што и Меси го прави, односно ги прави противниците мајмуни ? За Руни играат уште 10 играчи, и ако нема подршка од средниот ред нема да се виде, а Меси и да нема подршка, може да ја земе топката од центар, да помине тројца играчи, и да постигне гол. Доказ за тоа се и вечерашните два гола.
И ја мислам дека е лоша споредбата, единствена допирна точка која ја имаат тие двајца моментално е дека имаат постигнато над 30 гола и не престануваат. Меси е волшебник, Руни е убиец во шеснаесетникот. Незнам зошто толкава прашина по интернет за тоа кој е подобар :)

Меси 24 натпревари 25 гола и 10 асистенции во Примера.Не знам дали е сметан и овој меч денес.
Сметан е :tv:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.510
Поени од реакции
14.161
И ја мислам дека е лоша споредбата, единствена допирна точка која ја имаат тие двајца моментално е дека имаат постигнато над 30 гола и не престануваат. Меси е волшебник, Руни е убиец во шеснаесетникот. Незнам зошто толкава прашина по интернет за тоа кој е подобар :)
Едино моментално може да се споредува со Робен, јасно е дека Меси е за класа подобар, но и Робен прави нешто слично во Баерн, односно кога не му иде на тимот, тој стапува на сцена, прави 2-3 дриблинзи, или пак со некој удар од далечина, и го решава натпреварот.

И со Роналдо е лоша споредбата, Роналдо има многу друга улога во Реал него ли во Манчестер, во Манчестер нон-стоп беше прилепен на аут-линијата, сега во Реал се почесто се наоѓа во противничите шестнаесетници. А и слабо му одат дриблинзите, ретко кога сум го видел онака да издрибла и зад себе да остави 2-3 противнички играчи, но затоа пак е почесто го гледам како со некој удар од далечина го решава победникот.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
:tv:
За сите они кои не ја видоа магијата денеска :):)
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
vtoriot gol me potseti na golot protiv getafe od pred 2 3 godini
togas od centarot gi pomina site i postigna gol,i sega bese slicno samo od drugata strana
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Свака му чест на Меси во изводредна форма е..Честита победа !

:helou:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Guardiola: "Messi es más que determinante... e 'Ibra' nos da mucho"


Кога тој кажува дека Ибра е ист како на почетокот на сезоната, значи има нешто. Очекувајте во наредните натпревари голови од Златан. Не постигна вечерва, но се виде дека учествува во акции, се враќа назад, подава... верувам дека ќе се подобри во наредните натпревари. Не е многу тешко играч од класата на Златан да се врати во форма.
 

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
Guardiola: "Messi es más que determinante... e 'Ibra' nos da mucho"


Кога тој кажува дека Ибра е ист како на почетокот на сезоната, значи има нешто. Очекувајте во наредните натпревари голови од Златан. Не постигна вечерва, но се виде дека учествува во акции, се враќа назад, подава... верувам дека ќе се подобри во наредните натпревари. Не е многу тешко играч од класата на Златан да се врати во форма.
Златан за со реал ќе се врати за да ги потопи:toe:
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Меси:zver: и вонземјанин воедно....Секоја чест.
 
Член од
14 март 2009
Мислења
276
Поени од реакции
10
ibra se 4uva za real da mu dade het trik
od sea kone4en rezultat zadrit 1-5 barca (3 ibra 2 messi )
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Guardiola: "Messi es más que determinante... e 'Ibra' nos da mucho"


Кога тој кажува дека Ибра е ист како на почетокот на сезоната, значи има нешто. Очекувајте во наредните натпревари голови од Златан. Не постигна вечерва, но се виде дека учествува во акции, се враќа назад, подава... верувам дека ќе се подобри во наредните натпревари. Не е многу тешко играч од класата на Златан да се врати во форма.
Постигна еден... :)
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Честито Победа, Задоволен сум, иако примивме два гола, мислам дека виновен за првиот примен гол беше Валдес. за играта сум посебно задоволен, Меси! Звер, Ибра Влага во добра Форма.! Презадоволен сум. Позздрав.
 
Член од
23 ноември 2009
Мислења
88
Поени од реакции
3
Сега го глеав хајлајтот и видов сто праел Меси... Бравооо! Само тоа иам да кажам:smir:
 

$KOSTA$

Каталонец !!!
Член од
18 април 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
МЕСИИИИИИИ :cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
Честито победа.....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom