Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
i so 4 razlika da tepate (ako tepate de) pak ke sme pred vas :tapp: (74:64 :smir:)
Тоа шо си го стаил у загради е бројот на дадени голови од двата тима...
Вкупната ГОЛРАЗЛИКА (бројот на дадени - број на примени) е битна во овој случај...

А таа е:
52 за Реал ( 74 - 22)
48 за Барса (64 - 16)
:smir:
 
V

Viktoranius

Гостин
И вечер на пример ако победиме 0-4 ќе се израмнат головите. Кој ќе биде прв? Се гледат ваљда меѓусебните дуели.
 
B

Beck's

Гостин
И вечер на пример ако победиме 0-4 ќе се израмнат головите. Кој ќе биде прв? Се гледат ваљда меѓусебните дуели.
ne sum siguren,ja mislim deka vlijae ili koj dal poveke ili koj primil pomalce,se do 11 april koa ke igrame megusebno.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
И вечер на пример ако победиме 0-4 ќе се израмнат головите. Кој ќе биде прв? Се гледат ваљда меѓусебните дуели.
Ако имаат исто бодови, се гледа меѓусебниот дуел..... ако и во меѓусебниот дуел екипите се изедначени(1 пораз и 1 победа на пр.) тогаш се гледа гол разликата. Така да со 4 гола вечер, Барса би требало да избие на првото место...... бидејки го победи Реал.

Ама не е ни толку битно тоа сега, многу работи ке станат појасни по дуелот на Бернабе :smir:
 
Член од
19 септември 2008
Мислења
730
Поени од реакции
62
Не се замарајте толку со гол разликата еве кај е дуелот со Реал Мадрид и да бидат до тогаш први не ништо страшно, само што очекувам кикс нивни уште пред дуелот со Барса. На пример со Атлетико Мадрид.
 
V

Viktoranius

Гостин

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Може некој да ми ги цитира Вкупните Трофеи на Барса, и Фкупните на Реал.

ВЕ МОЛАМ, ВЕ МОЛААМ!
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924

"What is Lionel Messi? He scores goals, but hes not a striker. He creates goals, But hes not a winger. There is no Footballing term for what Lionel Messi is." - Clive Tydsley - ITV
:cuc:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
И вечер на пример ако победиме 0-4 ќе се израмнат головите. Кој ќе биде прв? Се гледат ваљда меѓусебните дуели.
Кој има дадено повеќе на сите натпревари досега, после 11 април друга приказна :)
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Не се замарајте толку со гол разликата еве кај е дуелот со Реал Мадрид и да бидат до тогаш први не ништо страшно, само што очекувам кикс нивни уште пред дуелот со Барса. На пример со Атлетико Мадрид.
Реал побрзо може да киксне со Гетафе нагости отколку со Атлетико дома,
а не биди сигурен дека и Барса нема барем еднаш да киксне до тогаш, на две кола пред класико има тешко гостување кај Мајорка :smir:
 
V

Viktoranius

Гостин
Може некој да ми ги цитира Вкупните Трофеи на Барса, и Фкупните на Реал.

ВЕ МОЛАМ, ВЕ МОЛААМ!
Еднаш ги постирав јас, али сеа незнам од кај го најдов линкот. Пробај на википедија. Иначе знам дека Барса имаше 105, а реал 99.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Ајде момци идемо вечер на победа, според мене вака некако би бил стартниот состав за вечер:

---------------Викец---------------
---Дани---Пујол/Милито---Пике--Максвел
-Јаја------Буски------Иниеста-
-LM10-----Ибра----TH14-
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Valdes - Alves Pique Milito Maxwell - Keita Toure Busquets - Messi Ibrahimovic Pedro :smir:


Незнам шо е работата со Иниеста :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom