Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Сеедно е со кој ќе се паднеме. Важно е да понудиме добра партија, како секогаш:pipi:
 
V

Viktoranius

Гостин
Шо е финтата со Меси и со 100.000 евра? Доби некоја награда, или даде некоја донација?
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Ајмо момци идеме даље!!! Не е битно кој ќе се падне, со ваква игра кој сака нека дојде!

Одлична утакмица, швабиве не мрднаа! Во осмина-финална утакмица противникот имаше само ЕДЕН мизерен шут кон голот!! Силување! Цела екипа функционираше одлично иако бев скептик за средината кога ги видов Туре и Бускетс еден до друг, сепак одиграа одличен натпревар, особено Туре!
Се надевам дека Бускетс нема сериозна повреда.

Меси...:vozbud:....МАЕСТРО!

Vamos Barcelona!!
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
Ај со срека нека ни е па може кој било да ни се паднат ,само Меси да продолжи во оваа форма и се ќе тепааме. :pipi:

Сеедно е со кој ќе се паднеме. Важно е да понудиме добра партија, како секогаш:pipi:
Вака глеано Арсенал би ни биле најтежок противник бидејќи имаат слична игра како на Барса ама ако е Меси во форма никој ништо не ни може :tv:
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
samo da ne e cska,ebati gostuvanjeto u rusija
Па и ЦСКА да е ќе дојдат они на Камп Ноу.Кој сака нека биде момците се одлични последниве натпревари предводени од Меси.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
mislam deka krizata e vike nazad,valensija gi siluvavme istoto mu se sluci i na stutgard
ednostavno dobra igra na site igraci

samo kolku so mozev da primetam na mecot so valensija a i na mecot so stutgard se do vleguvanjeto na ibra bevme mnogu poopasni vo napadot i popodvizni,a od koga vlezi ibra mislam deka igrata ja koci nekako
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
mislam deka krizata e vike nazad,valensija gi siluvavme istoto mu se sluci i na stutgard
ednostavno dobra igra na site igraci

samo kolku so mozev da primetam na mecot so valensija a i na mecot so stutgard se do vleguvanjeto na ibra bevme mnogu poopasni vo napadot i popodvizni,a od koga vlezi ibra mislam deka igrata ja koci nekako
Сакаш да кажеш Анри :)
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Честито победа сосема заслужено!! Дефинитивно Меси и Руни ке водат битка за најдобар играч во светот оваа година.. Баш би сакал да го повториме минатогодишното финале ама сега со победа на Манчестер.. Спортски поздрав и уште еднаш честито победа и пласман во 1/4 финале:smir:
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
POZDAV
a vidite li tamu pri krajot od desnata strana eden kaa sakase da go pomine iniesta so vaa finta ama neuspesno.. i za 10 sekundi iniesta mu vrati u stilot "GLEDAJ KAKO SE PRAVE OVA" :D
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Me радува притисокот кој што го правеа играчите на половината на Штудгарт, нешто што беше одлика ланската сезона но оваа се практикува доста послабо. Едноставно мора да се продолжи со таквата поставеност, со таквото темпо на игра.

Друго, мора да се пофали играта на Туре, заличи на ланскиот Туре кој добро го знаеме, ајде нека продолжи да пружа вакви патрии до крајот на сезоната.

Е сега со душа ја чекам ждрепката во петок и желба ми е Арсенал. Ќе гледаме таму убав фудбал.

После ова следува Ла Лига, нека се стегнат момците и таму, имаме битни утакмици следниве недели, лошо е што Чави ќе биде повреден минимум 2 недели, големи се шансите да го пропушти тешкото гостување во Мајорка која што нема пораз на домаше терен.
Од друга страна пак добро е што Кеита има зелено светло а и Абидал треба да биде спремен за наредниве натпревари.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom