Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Да им ебам се по список на шпанска федерација. Пред натпревар во ЛШ ги ставаат во терминот во недела од 19. Мислам зашто не ги ставија во понеделник во 21, па и да си почекаат на стадионот да пристигне Штутгарт.

Штутгарт вчера го имаше натпреварот за да бидат поодморени, Интер играше вчера, ама Шпанциве се прават на три ипол.

Инаку очекувам победа, како и минатите години на домашен терен убедливо против циганиве.
Натпреварот се игра во недела поради барање на Валенсија, која оваа недела одигра два натпревари, во понеделник против Расинг, и во четврток против Вердер.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
ke bese mnogu podobro da se igrase deneska so valensija za da bidat povike odmoreni igracite na barsa,no toa e toa
inaku koga se igra vo LS
vtornik ili sreda
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
3 дена имаат одмор,не знам што сакаат повеќе,а што да каже Валенсија?
Играа Понеделник,Четврток и денес ако игравме,ќе требаше петарда да примат.
Добар се терминот,таман.
 
B

Beck's

Гостин
3 дена имаат одмор,не знам што сакаат повеќе,а што да каже Валенсија?
Играа Понеделник,Четврток и денес ако игравме,ќе требаше петарда да примат.
Добар се терминот,таман.
kako i da svrtis ne im bega petarda:tv:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Не влегувајте во облаци многу со 1-0 би бил задоволен ни го нема Ибра а и плус тренерот, вака беше и со Виљареал се залетувавме и на крај го лапнавме со се јаја:), а и Валенсија не е слаб противник ите како ќе ни биде тешко.
 
B

Beck's

Гостин
Valensija ne se koi znae sto u gosti,slabo igraat,a i mislite poveke im se svrteni kon sledniot mec vo EL protiv Werder.Taka da ja sum uveren u pobeda i toa lesna:)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Јас не би се залетувал толку. Валенсија е тим за респект, сега ако играат без Виља ќе бидат далеку послаби, ама и ние играме без Ибра и Пеп, а и рака на срце не сме во некоја си богзнае каква форма така да најважно е да тепаме а немора петарди да пукаат едно друго:)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Браво за Пеп!

Со Валенсија ќе биде тежок меч...без оглед на тоа дали ќе игра Виља или не!
Твр орев се...а и кога играат против нас се максимално мотивирани...така да би бил задоволен и со минимална победа...само да се 3-бода!
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
епа вака утре очекувам сигурна победа ии ми пишаа од велес деца за кај филе у емисија, значи сигурно одам, да не има некој и од форумов шо ке оди у среда е иначе воа за лига шампиони :)
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Утре ке биде тешка борба!Нема ни ги ибра и пеп тешко ке биде!Само да победеме...не мора ного голови да летат...не сме у некоја форма овие недели...
 
B

boki10messi

Гостин
Со победа од 1-0 ќе бидам задоволен, а од 2-0 презадоволен. Не ни требаат петарди и слични пиротехнички средства.. Нормално, ако им дадеме повеќе голови, уште поарно за подобрување на гол-разликата, ама не треба стварно да се занесуваме. Валенсија е стварно добра екипа.

П.С.
Највеќе ми лежи на срце Анри да ја им ја затресе мрежата.:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom