Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
V

Viktoranius

Гостин
-----------------------ВАЛДЕС------------------------
-----------ПИКЕ---------------------ПУЈОЛ-----------
-ДАНИ---------------------------------------МАКСВЕЛ-
-----------------------БУСКЕТС------------------------
--------ЧАВИ---------------------------ИНИЕСТА------
--МЕСИ-----------------------------------------АНРИ--
------------------------ИБРА---------------------------
Брат не заебавај, на местото на Бускетс го очекувам Кеита.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Брат не заебавај, на местото на Бускетс го очекувам Кеита.
Кеита во Барселона има друга позиција,во Севиља беше класичен ДМ,сега тука е замена за Чави и Иниеста и затоа мислам дека Бускетс ќе стартува,ама не сумњам дека Кеита боље ќе се снајде ако игра.

Не жалам баш напротив, ке биде поинтересна утакмицата,,, :vozbud:
И со повеќе голови.:vozbud:
 
V

Viktoranius

Гостин
Мање битно, и јас мислам дека Кеита подобро би се снашол, ваљда ако не се покаже добро Бускетс ќе влегува на негово место.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Не ми е јасно зашто ги споредувате Реал Мадрид и Интер со бранењата ?

Интер е тимот што го измислил катанаџото ...а Реал од стално играл напаѓачки фудбал и ке биде чудно доколку се бранат цела утакмица ...од др. страна , Мурињо и Интер одстално практикувале *дефанзивен* фудбал ...не за џабе сите тие црнци ги искупува и во Челзи и во Интер ...
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Меси и Ибра повикани за натпреварот со Интер,:je:исто така се повикани Фонтас и Џонатан.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Pa kolku i da se odbrani inter na Camp Nou ne ke moze da izdrzi...mnogu e vazen toj natprevar taka da publikata ke bide mnogu glasna...ke ima prekrasna atmosfera a site znaeme sto se slucuva koga igrame doma i imame neverojtana podrska od tribinite...site znaeme deka recisi nikoja ekipa ne moze da izdrzi da ne primi gol vo Camp Nou!

VISCA EL BARCA :barca::pobeda:
Ne se sekirajte ke pobedime i na dvete natprevara....Pep znae da gi motivira igracite,znae kako da se spravi so problemi...treba da veruvame vo ekipata....

Ocekuvajte vo slednite denovi pozitivni izjavi od nasite igraci...go znam toa...Pep sekogas dava optimizam vo klubot...

MES QUE UN CLUB :barcafan::barcafan:
eve kako i sto rekov:

http://www.fcbarcelona.com/web/english/noticies/futbol/temporada09-10/11/n091123107950.html

http://www.fcbarcelona.com/web/english/noticies/futbol/temporada09-10/11/n091123107947.html
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Дил !!

Ако тепа Барса ја ке ти дадам соодветно аватарче, ако е нерешено или тепа Интер, ти на мене ми даваш.


Е сеа, очекувам и Меси и Ибра да бидат во стартниот состав против Интер. Утакмицава ни е живот или смрт!!! Мора да излеземе со најсилен состав, нема простор за комбинации и чување за утакмицата со Реал од едноставна причина што нив можеме да ги тепаме и со некојси искомбиниран состав. Доколку не победиме утре ќе биде неверојатно тешко да се пласираме понатака и ќе зависиме од други, а од тоа полошо нема.


Први једанаес според мене:

Валдес, Алвес, Пујол, Пике, Максвел, Чави, Кеита, Иниеста, Меси, Ибра, Анри.
така е,ова е најбитната утакмица,и мора да се победи,ако не ке биде многу тешко за да се помине група,ако заврши нерешено не дај боже,за да поминеме група ке мораме последно коло да тепаме во украина,а интер да ги тепа рубин казан,ама ако излезат со овој состав,според мене трите бода се сигурни:vozbud::vozbud:,како и да е,не е битно со кој состав ке излезат,битно е да се победи и да се освојат трите бода,и после тоа ке ни биде многу лесно понатаму,ако утре се освојат 3 бода,во последно коло со динамо киев,ке ни биде доволен и бод за да поминеме група:smir:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Ај и ја да се опкладам у аватарче на 2 недели! Има некој заинтересиран?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom