Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
I

IBIZA SOUND

Гостин
синоќа заборавив дека имаше шпански куп
сега отварам по спортските страни и на една страна гледам пишува '' реал нека уче од барса како се игра против третолигаши '' :vozbud:
ураганот перез кои што потроши над 250мил едвај му дади 1 гол на третолигашот:pos2::pos2:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Следно коло :
Alcorcon - Barcelona

Гледајте и учете мадриѓани :helou:
Знаев ама знаев дека они ќе ни се паднат:):)

РИП Енке стварно беше одличен голман штета што извршил самоубиство.:(
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
GO MOLAM B.Barchelino da ne masira i da ne mu go cica na navivacite na drugite temi (posebno na madrid)

Oti posle nas kaa ni go smukat placite :)
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
меси вечерва ке ја добие наградата ДИ СТЕФАНО како најдобар фудбалер во шпанското првенство од ланската година

П.С. за туре се повике и повике се зборува дека можно е да ја напушти барса а манчестер и арсенал се јавуваат како доста загреани за купување
е ова нема ич да ми се свиѓа ако го продадат
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Овие двајцата постојано искажуваат желби хахаха....
Чави изјавува дека сака Фабрегас да му биде наследник во тимот, а Фабрегас изјавува дека сака да игра во Барселона зошто Пеп му е идол.

http://www.totalbarca.com/2009/news/xavi-wants-fabregas-at-barcelona/

Ако не биде нешто во зимскиот период ( што искрено не верувам дека ќе се случи), трансфер во Барселона мислам дека ке оствари летово по иницијатива на наредниот претседател ( би сакал тоа да е Росел). Незнам некако мислам дека на поле на трансфери Росел би можел да направи многу повеќе од Лапорта, кој се покажа тотално неспособен да ги исполни барањата на Пеп летово, а Пеп беше тој кој во негова ера ја освои тројната круна за првпат во историјата на клубот.
И Роналдињо беше масло на Росел. :smir:

Од финансиски аспект клубот цвета и се очекува наредното лето да имаме рекорден трансфер буџет. Поентата е, гледаме сите дека Лапорта сака да остави траг пред да си оди, да има фановите по што да го памтат... ако успее да направи нешто околу Робињо сега во Јануари и ако наредниот претседател е способен да ги исполни сите барања на Пеп, тогаш наредната година би требало да имаме страшен тим. Костурот на тимот би останал ист и би се донеле неколку добри замени за првотимците, со тоа би се зголемила клупата. Така требаше да биде годинава али...:smir:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Za Fabregas mislam deka letovo ke dojde vo BARCA...ednostavno nema kaj drugo...srceto mu e vo Catalonia!

Za Robinho bi sakal da go vidam vo dresot na BARCELONA...bas mislam deka mnogu dobro bi se vklopil vo timot na Pep!

Rosel bi bil dobar izbor za presedatel...kako sto kaza i LaVista ke imame super transferi...

VISCA BARCA!!
 
B

Beck's

Гостин
Dream Team spored mene:
1.Valdes
2.Alves
3.Puyol
4.Pique
5.Santon
6.Toure
7.Xavi/Cesc
8.Iniesta
9.Aguero
10.Ibrahimovic
11.Messi
:vozbud:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Веста стара една вечност.
Овие двајцата постојано искажуваат желби хахаха....
Чави изјавува дека сака Фабрегас да му биде наследник во тимот, а Фабрегас изјавува дека сака да игра во Барселона зошто Пеп му е идол.
Еве што изјави последниот пат за коментарот на Чави.
"It doesn't upset me what Xavi says, not at all. It is very flattering from a great player like Xavi.
"But I am the captain of Arsenal and I have a job to do here. Everyone has their own life and you do what you feel is better for you.
"Being at Arsenal is the best thing for me at the moment. I want to win things here and I'm very comfortable with Arsenal.
"I love London, it's a great city, it's like my house, it's really good.
"It is very important for a player to feel at home and I feel like that."
Дај линк каде изјавува дека сака да игра за Барселона?
Цеск, 2141241 пати изјави дека не си оди,ама ако...убаво е да се надевате.
И да,еве каде му е срцето.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Веста стара една вечност.

Еве што изјави последниот пат за коментарот на Чави.
Дај линк каде изјавува дека сака да игра за Барселона?
Цеск, 2141241 пати изјави дека не си оди,ама ако...убаво е да се надевате.
И да,еве каде му е срцето.
Сигурен си дека таму му е срцето? И да си донекаде во право, каде се титулите што играч како него треба да ги има? И да, можеби нема изјава САКАМ ДА СИ ОДАМ ОД АРСЕНАЛ И ДА ИГРАМ ВО БАРСЕЛОНА, но секогаш кажува, дека еден ден сака да се врати во Барса, дека Пеп му е идол, дека се угледувал на него кога бил мал, и затоа ВАШИОТ капитен го носи легендарниот број 4 на Гвардиола. Со други зборови, на сите ни е јасно што сака да каже... изгледа и вам ви е јасно дека ќе си оди, впрочем не верувам дека има иднина кај вас... не го сфаќајте како провокација, али Арсенал не е клуб кој може да ги задоволи барањата на спортски план за играч каков што е Фабрегас.

И колку сака нека му е срцето во Арсенал и Анри го велеше истото дека срцето му е во Арсенал, па сфати дека ако остане никогаш нема да освои ЛШ, дојде во Барса и ја освои. И пак го сака Арсенал како порано:smir: Нема никаква врска тоа. Повеќе од јасно ни е дека Цеск ќе си оди во брзо време. Не сме ние никаков фактор за да го спречиме тоа :toe:

Di Stefano трофејот во рацете на Меси:vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom