Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Да, токму ваков човек фали во сегашната Барса, играч кој што ке влезе од клупата и ке направи разлика на терен, играч што ке знае да реши утакмица кога ке биде потребно, играч кој ке биде прав џокер во тимот а несомнено тоа беше Ларсон во Барса.Помина 2 одлични години во тимот и ја освои најважната титула.
Жално е вака кога ке заврши кариерата на една Легенда на светскиот фудбал, кога и да го видам или прочитам неговото име ми текнува на неговата интересна и препознатлива фризура во времето кога играше за Селтик, стварно беше фацка дечкото.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Ни треба резерва како Ларсон и тоа како, резерва која што ќе влезе и ќе експлодира на теренот.
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Најдобро е Управата на Барселона да го донесе Суарез, па за таков играч како што беше Ларсон може потоа да биде и Анри.
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Aj kazi mi koj e toj igrac so sekoja utkamica vleguva kako rezerva i EKSPLODIRA na sekoja utkamica. Ova e cista utopija so go kaza.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Aj kazi mi koj e toj igrac so sekoja utkamica vleguva kako rezerva i EKSPLODIRA na sekoja utkamica. Ova e cista utopija so go kaza.

Никој не кажа дека постои таков играч што на СЕКОЈА утакмица знае да експлодира туку муабетот е дека кога Барса има тапа,лоша утакмица, пр како против Валенсија, кога на тимот не му иде, кога главните ѕверки не се расположени за голови, кога некој од првите напагачи е повреден, итн...итн...влага некој од клупата и прави разлика на терен. Токму таков профил на играч во Барса беше Ларсон. Не сваќај буквално дека он стално кога влагал постигнувал голови но кога ке видиш дека имаше постигнато 15 гола за Барса на 40 натпревари излага дека имал просек од гол на секој два ипол натпревари што е и повеќе од одлично.
Моментално Барса нема таков играч на клупа, едноставно ни Бојан ни Педро во моментот неможат да направат разлика на терен кога на тимот нема да му иде.
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Aj kazi mi koj e toj igrac so sekoja utkamica vleguva kako rezerva i EKSPLODIRA na sekoja utkamica. Ova e cista utopija so go kaza.

Пипо Инзаги :vozbud: :pos2::pos2::pos2:


Како и да е, врти сучи исти заклучок: Мора да донесеме уште еден офанзивен играч, играч со доволно искуство, играч кој ќе може да реши утакмица со еден потег. Такви играчи се Робињо и Суарез. Е сеа кој би го донесле, тоа Пеп ќе решава, а и можно е да го удри нешто во глава па да останеме со истиов состав и пак да бидеме шампиони.:toe: Муабетиве нека си ги праат Чики и Пеп и Лапорта, на нас ни останува да си се радуваме на победите, ништо поише. :pipi:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Deka ni treba eden takov tip na igrac ni treba no vo momentov ne gledam nekoj vo pazarot na futballot koj bi bil idealen za BARCA!
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Deka ni treba eden takov tip na igrac ni treba no vo momentov ne gledam nekoj vo pazarot na futballot koj bi bil idealen za BARCA!
Најидеален за Барса во моментот е Суарез, играчот е ѕвер има голема брзина во него, добар дриблинг и сл.
А ваков играч на Барса им е повеќе од потребен, белким ќе го доведеме во зимскиот период па на клупата да го имаме Анри како златна резерва.
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Карлес Пујол (31) денеска официјално го Продолжи договорот на чело со Барселона до 2013 година.
 
Член од
9 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
3
Пипо Инзаги :vozbud: :pos2::pos2::pos2:


Како и да е, врти сучи исти заклучок: Мора да донесеме уште еден офанзивен играч, играч со доволно искуство, играч кој ќе може да реши утакмица со еден потег. Такви играчи се Робињо и Суарез. Е сеа кој би го донесле, тоа Пеп ќе решава, а и можно е да го удри нешто во глава па да останеме со истиов состав и пак да бидеме шампиони.:toe: Муабетиве нека си ги праат Чики и Пеп и Лапорта, на нас ни останува да си се радуваме на победите, ништо поише. :pipi:
треба да се срамиш со твоите 18 години...инаку мислам дека суарез ќе биде исти к како кежман..и тој експлодираше во холандската лига..па потоа дупка...брат па мене и тебе да не пуштат како центрафори во холандија ќе дадеме по 10 гола во цела сезона...таму е 0 играта за разлика од големите лиги..
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
треба да се срамиш со твоите 18 години...инаку мислам дека суарез ќе биде исти к како кежман..и тој експлодираше во холандската лига..па потоа дупка...брат па мене и тебе да не пуштат како центрафори во холандија ќе дадеме по 10 гола во цела сезона...таму е 0 играта за разлика од големите лиги..
Хаха, ај бе не замарај, смачено ми е од такви како тебе, Сузрез ке бидел ко Кежман, И Ванистелрој од ПСВ во Ман УТД ко кежман беше, па и Робен во Челзи.

Знаеш дека ги мразиш Барса и незнаеш што да зборујш, со еден збор ајт мрш и прекини да киниш зелени.
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
треба да се срамиш со твоите 18 години...инаку мислам дека суарез ќе биде исти к како кежман..и тој експлодираше во холандската лига..па потоа дупка...брат па мене и тебе да не пуштат како центрафори во холандија ќе дадеме по 10 гола во цела сезона...таму е 0 играта за разлика од големите лиги..

:vozbud::pos2:



Демек ако е млад, автоматски е неискусен?? Под искуство не мислам на играч со 30 години, туку на играч што има одиграно доволно натпревари да би можел да игра во една Барса и притоа да има значаен придонес против големи екипи. Тоа не можеме да го очекуваме од еден Педро, на кого му недостасуваат врвни натпревари. Во моментов Педро може да биде само замена и ништо поише.

Многу ја потценуваш Холандска лига, школата на Ајакс од која искочиле многу ИГРАЧИШТА. Од Суарез до Кежман има многу голема разлика. Кежман, класичен центарфор, на кого треба да му намести на тацна што се вика за да даде гол, за разлика од Суарез кој игра како крилен напаѓач, инзворедно брз, креативен, се она што е потребно за да би можел да се снајде во Барса.
И кај најде бе со Кежман да ми го споредиш, жити се...еден од ретките кој што не го достигнал тоа ниво кое што се очекуваше од него....прашај го чичко Гугл какви играчишта излегле од Ајакс па дојди и спореди го Суарез со некој од нив....мислам дека нема да погрешиш.

Искрено, ме натера да се засрамам..............со оглед на тоа дека ти вратив на твојот пост, БРАТ:jaj:

ПС. Образование е најважано,батали ти фудбал! Знаењето е сила!! Знаењето е моќ!! Ајт по лектири.....
 
Член од
9 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
3
Хаха, ај бе не замарај, смачено ми е од такви како тебе, Сузрез ке бидел ко Кежман, И Ванистелрој од ПСВ во Ман УТД ко кежман беше, па и Робен во Челзи.

Знаеш дека ги мразиш Барса и незнаеш што да зборујш, со еден збор ајт мрш и прекини да киниш зелени.
hahahaha....како и да е...секогаш сте позади реал..и во трансфери и во титули...никаде не се спомнува трансфер на суарез во барса...така да не се чалми много.....и никој не кажа дека ја мразам барса...прво види за кого навивам па потоа зборувај кого мразам и бла бла...
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
markez kaj i da e ke go potpise noviot dogovor so barsa
bile dogovoreni nekoi sitni dogovori samo se ceka oficijalno od dvete strani
sega fale samo uste da bide dobar kako so bese pred 2 3 godini
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
markez kaj i da e ke go potpise noviot dogovor so barsa
bile dogovoreni nekoi sitni dogovori samo se ceka oficijalno od dvete strani
sega fale samo uste da bide dobar kako so bese pred 2 3 godini

Ако најде еликсир за подмладување би можел!:toe:

Го стасаа годините него, туку сеа може само со искуството да помага!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom