Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
I

IBIZA SOUND

Гостин
mislam deka ne e seriozna povredata na ibra
sinokja e viden kako se zurka vo diskoteka
a dali ke moze da igra protiv valensija i ibra i anri ne se znae se uste
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Ако Анри неможе да игра не е којзнае колкав проблем, знаејќи дека Бојан, Иниеста и Педро можат да го заменат... од друга страна Ибра во нападот сега за сега е незаменлив, неможе ниту Бојан, ниту никој друг да го замени во центарот на нападот (освен Меси ако игра како класичен напаѓач).

Но изгледа не е сериозна повредата со Ибра и мислам дека ќе игра во Сабота. Составот во сабота ќе биде изненадување... немам блага веза со кој тим ке излезе Пеп, познавајќи го него и неговите ротации, посебно сега кога сите играчи се исцрпени поради интернационалните обврски. Едно е сигурно, ќе гледаме интересен дуел на Местаља и мислам дека ако уште од почеток почнеме со нашата игра, ќе победиме без разлика со кој состав ќе излеземе.:smir:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Робињо: Засега играм со Барса на Плејстејшн
Најскапиот фудбалер во историјата на Премиер Лигата - Робињо не ја крие својата желба повторно да игра во Примера.
Јужноамериканскиот техничар избега од Реал Мадрид во текот на летото 2008 година и се пресели во Манчестер Сити но реално тој таму не ја најде својата посакувана форма.

Моментално најгласни се шпекулациите дека кариоката од јануари ќе се пресели во шпанскиот и европски шампион, Барселона.

„Ве уверувам дека до ден денеска татко ми, кој воедно е мој агент, не ми спомнал ништо за Барселона. Сепак со сигурност големо би ми било задоволството да го облечам дресот на каталонците и да играм со Меси, Алавеш, Чави, Иниеста, Ибрахимовиќ и со сите таму... Тоа е исклучителен тим“, призна Робињо во екслузивното интервју за Ел Мундо Депортиво.

„Сум играл против тој тим и ги знам нивните способности. Засега сепак можам да играм со Барса само на Плејстејшн“, шеговито заврши бразилскиот интернационалец.

Само да не дојде гнасотијата кај нас до вчера не мразеше сеа право не засака.:toe:
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
На официалната страна на Барселона нема ништо околу евентуалните повреди на Ибра и Анри, па затоа мислам дека не се сериозни доколку постојат.А, за составот како што кажа LaVista очекувам ротации од страна на Пеп, но најважно е дека ќе победиме :smir:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
pa da vistina e deka Ibra se povredi sinoka i izleze vednas no ne mi izgledase kako seriozna povreda...
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Повредата на Ибра не е сериозна, се работи за мало превиткување на ногата ако не се лажам па така да очекувајте го против Валенсија.:vozbud:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Добра е ќе игра Ибра:vozbud:А Анри ако не игра фино лепо таму ќе отиде Педро, и црно ќе им се пишува на Валенсија
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.758
Поени од реакции
9.923
Преку глава ми е од тие репрезентации, човек да му е страв кога доаѓаат. Се надевам барем Ибра нема сериозна повреда, Анри гледам 10 дена ќе го нема. Баш сега во пресрет на Валенсија...ај што е тука е. Останувам оптимист дека ќе ги победиме.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Ибра ќе биде на Местаља... нема толку сериозна повреда. Исто како и Чави:smir:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
добро е се добро се заврши
анри ке го нема 10 дена шо и не е така лошо,а ибра мислам дека е ОК
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ибра ќе биде на Местаља... нема толку сериозна повреда. Исто како и Чави:smir:
dobro sto povredata na Xavi ne e seriozna...

Sto se odnesuva do mecot protiv Valencia odime na pobeda...i veruvam deka ke pobedime,ednostavno Valencia nema tim koj moze da ne zapira!
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Добро е што во составот ќе бидат Чави и Ибра а убаво ќе беше да го имавме и Анри во сотавот, но и вака не е лошо. Ќе мора да почекаме уште малце за конечно да ги видиме во првата постава заедно Чави, Туре, Иниеста, Меси, Ибра и Анри. Е тогаш ќе биде лудница.:vozbud:

А за во сабота би сакал со овој тим да излеземе на Местаља:

------------------------------- Виќец --------------------------------
- Алавес ------- Пујол --------------------- Пиќе ------- Абидал -
----------- Чави -------------- Туре ------------- Кеита -----------
-------- Меси ----------------------------------------- Иниеста ----
-------------------------------- Ибра ---------------------------------

п.с утакмицава воопшто нема да биде лесна.:smir:
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Добро е што во составот ќе бидат Чави и Ибра а убаво ќе беше да го имавме и Анри во сотавот, но и вака не е лошо. Ќе мора да почекаме уште малце за конечно да ги видиме во првата постава заедно Чави, Туре, Иниеста, Меси, Ибра и Анри. Е тогаш ќе биде лудница.:vozbud:

А за во сабота би сакал со овој тим да излеземе на Местаља:

------------------------------- Виќец --------------------------------
- Алавес ------- Пујол --------------------- Пиќе ------- Абидал -
----------- Чави -------------- Туре ------------- Кеита -----------
-------- Меси ----------------------------------------- Иниеста ----
-------------------------------- Ибра ---------------------------------

п.с утакмицава воопшто нема да биде лесна.:smir:
Мислам дека шанса ке добие Педро со тоа ќе го имаме најдобриот среден ред :smir:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Не верувам... со оглед на тоа дека Иниеста игра доволно комотно на крилна позиција, а Кеита игра како да играл сто години во тимот, мислам дека ќе биде така како што пишал Боби.
 
P

pepito*

Гостин
Каков Педро бе,Бојан е далеку подобар на секоја позиција во нападот од Педро,сепак мислам дека Иниеста ќе си игра во напад,Кеита сезонава е повеќе од добра замена!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom