Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Незнам од кој аспект гледаш дека е подобар но јас искрено не можам да правам споредба помеѓу нив пак ќе кажам различни позиции различен тип на играчи
Ne se i tolku razlicni kolku sto velis ti...

vo koj aspekt gledam...hmm kazi mi dali Fabregas go ima driblingot sto go poseduva Iniesta..tehnicki nema nekoja pogolema razlika no Iniesta ima prednost zatoa sto e pobrz.Iniesta moze sam da ja zeme topkata i da dade gol sto ne e slucaj so Fabregas
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Ne se i tolku razlicni kolku sto velis ti...

vo koj aspekt gledam...hmm kazi mi dali Fabregas go ima driblingot sto go poseduva Iniesta..tehnicki nema nekoja pogolema razlika no Iniesta ima prednost zatoa sto e pobrz.Iniesta moze sam da ja zeme topkata i da dade gol sto ne e slucaj so Fabregas
A многу голема разлика има во долгите пасови кои се на страна на фабрегас
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
a ima uste pogolema razlika vo dupli pasovite koi se na strana na Iniesta!
ти викам не може иниеста со Фабрегас да ги споредуваме немаат иста игра сосема различна , Фабрегас е исто како Xavi Во барселона а Иниеста е нешто сличен на играта на Аршавин во Арсенал за тоа не ми прави глупи споредби !!! и види дали не е вака
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
ти викам не може иниеста со Фабрегас да ги споредуваме немаат иста игра сосема различна , Фабрегас е исто како Xavi Во барселона а Иниеста е нешто сличен на играта на Аршавин во Арсенал за тоа не ми прави глупи споредби !!! и види дали не е вака

sepak i dvajcata se igraci od sredniot red...taka da ne e glupa ova sporedba..ako e taka za tebe togas ne moras da prodolzis so diskusijata nikoj ne te tera...
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Тогаш според тебе може и Јаја туре да го споредувас со иниеста ако се од средниот ред некои работи не ти се јасни
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Тогаш според тебе може и Јаја туре да го споредувас со иниеста ако се од средниот ред некои работи не ти се јасни
Tebe izgleda ne ti se jasni nekoi raboti... Yaya e defanziven igrac od sredniot red a ovie 2-ca se centralni igraci od sredniot red...:helou:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
aj ke gi zamolam navivacite na arsenal da odmorat malku i neka si go gledaat arsenal neka obezbede 4 mesto vo anglija
a inaku pred 1 nedela se zboruvase deka xavi imal nekoja sitna povreda,no stom igra za spanija valida se e Ok so nego i daj boze da e se OK
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
bb[noone];2991865 напиша:
само каква асистенција на Чавиииииии :vozbud:
Неам зборови за Чави еден од најдобрите играчи во средината на светот.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
a ima uste pogolema razlika vo dupli pasovite koi se na strana na Iniesta!
Абе работава се вика мерење ташаци.

И двајцата си имаат свои способности, некој во дриблинг некој во пас игра итн да не набројувам...

И на двајцата ви пораснаа сеа, ај до следен пат ко ќе се искарате биче још.

Крај на приказната. :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Абе работава се вика мерење ташаци.

И двајцата си имаат свои способности, некој во дриблинг некој во пас игра итн да не набројувам...

И на двајцата ви пораснаа сеа, ај до следен пат ко ќе се искарате биче још.

Крај на приказната. :)

Yes i can feel the difference!

Abe ovoj forum e za diskusija neli...

i za potpisot:

Da ne bide posle kako so Adebayor!!
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Yes i can feel the difference!

Abe ovoj forum e za diskusija neli...

i za potpisot:

Da ne bide posle kako so Adebayor!!
Да за дискусија е, ама ако враќам вака до утре на твоите глупости ќе ми нема крај знаеш?

Ова е фан клуб Барса, имаш тема оф топик оди терајси муабети за потписи таму.

Адебајор у Манчестер Сити фан клуб.

Идемоо
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom