Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Ти бе петре, пред една страна викаш ви треба Фабрегас, сега викаш „ќе си повторел“ дека не ви треба. Абе страшна работа е ова.


Погрешно ме сфати, ја велев дека ако сака нека дојде, а ако неќе нема што да бара во Барса.:toe:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Fakt e deka Fabregas ne e seuste na nivot na Xavi i Iniesta no ako dojde kaj nas ke moze da se razvie uste poveke...

I da Iniesta e podobar od Fabregas bidejki da bese Fabregas podobar ke igrase standarden vo Spanskata reprezentacija:helou:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
*зима калашот* рататата

Дотолку ја погледнеме играта во Шпанската репрезентација ке сватите за што правите моабет. Додека Чави-Иниеста-Фабрегас играа прва постава во шпанската репрезентација немаше резултати! Едноставно исти тип на играчи се сите тројца, и се гушат во играта т.е во огранизирањето на напад.

Ињаки Саез и Луис Арагонес испробуваа милион начини како да ги вклопат тројцата во тимот, па не успеаа...е тоа е прав факт :)pos2:).

Лично не сакам Фабрегас да дојде наредното лето, причини се горе наведените + сега го имаме даааалеку највоиграниот и убедлибо најдобриот среден ред во светот. Нема причина за менување.

Дотолку се подразмилси малце, ке се свати дека Фабрегас кога и да „загризе“ Барса за него - тој ќе прифати да дојде без размислување.
Значи, Чави за два месеци ке наполни 30години, и до крајот на наредната сезона тој ке игра како на плејстејшн. Но потоа мислам дека на самиот него или ке му треба нов предизвик или ке свати дека треба да им отсапи место на помладите, и да влегува од клупа.(32години ке има тогаш).

Тогаш Фабрегас ке биде доволно зрел за во Барса, и беспрекорно искусен да го наследи Чави.
А и рака на срце, дотогаш Арсенал тешко да освои некој трофеј, па самиот ке дојде во Барселона и ке чека трансфер. :)
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
se povike i povike se zboruva za novogodisno paketce na pep da mu bide robinjo i toa kako pozajmica so moznost da se kupi. pa realno mislam deka levo krilo mnogu na pazarot i nema bas,mata e dobar igrac me bindisue no znaeme deka valensija nema sansi da go prodade drug igrac sloboden ne gledam pa koga ke vidis robinjo mislam deka e i dobar izbor
vo real robinjo igrase dosta dobro sega vo city se gube nekako no pep mislam deka ke go vade maksiumot od nego i ne veruvam deka ke mu dozvole da se prave deka e pogolem od messi xavi iniesta

P.S. ne vrede da se raspravate so navivacite na arsenal koga i tie samite znaat deka fabregas si ode od arsenal i toa se posigurno e deka ke bide letovo so ide,a veruvam deka i samite znaat deka arsenal pogore od 4 mesto nemoze da se kace,spored mene ni 4 mesto arsenal godinava nema da bide oti city parce pravat
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Грешка си еве и сега за шпанија постигна гол фабрегас , и нз оти правиме глупи споредви кога иниеста и фабрегас не се ист тип на играчи
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Грешка си еве и сега за шпанија постигна гол фабрегас , и нз оти правиме глупи споредви кога иниеста и фабрегас не се ист тип на играчи
Добро ај јас сум грешка,Фабрегас игра пред Иниеста со бош репрезентации и неважни утакмици како денешнава кога им е осигуран плсаманот.

Да е до мене јас не би ги играл ни Пике ни Чави ни Иниеста.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Така е слаб е Фабрегас според вас фановите за во барселона :uvo: а пак е најбаран од страна на управата на Барсолона и инаку се гледа дека и во години е помлад фабрегас а и дека има повеќе настапи за Шпанија од Иниеста, што бе ти е јасно тука
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Така е слаб е Фабрегас според вас фановите за во барселона :uvo: а пак е најбаран од страна на управата на Барсолона и инаку се гледа дека и во години е помлад фабрегас а и дека има повеќе настапи за Шпанија од Иниеста, што бе ти е јасно тука

Koj ti rece deka Fabregas e slab...no ednostavno Iniesta e podobar...

A za nas fanovite na BARCA Iniesta e svetec!
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Koj ti rece deka Fabregas e slab...no ednostavno Iniesta e podobar...

A za nas fanovite na BARCA Iniesta e svetec!
Незнам од кој аспект гледаш дека е подобар но јас искрено не можам да правам споредба помеѓу нив пак ќе кажам различни позиции различен тип на играчи
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom