Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Очигледно слабо ја следиш Барселона и слабо си запознат со ротациите на Пеп.

Замена за Чави во тимот НЕМАМЕ... а овој би требало да биде токму тоа... Иниеста е на нешто повисоко ниво од Цеск, подобар техничар е и може да игра на крилна позиција... Бускетс е млад и игра како деструктивец (оваа сезона не ја започна баш брилијантно), а Педро игра крило. Така да не гледам зошто Фабрегас не треба да се доведе во тимот.

И ако замине кривицата барајте ја во него... секогаш изјавува дека сака да се врати во Барселона, во клубот каде што ги научил основите на убавата игра:smir:
Хаха, ти само го повторуваш она погоре. Значи ќе ја нема таа минутажа ко што ја има во Арсенал, и ќе биде од втор план.

На крај краева не е ни битно дали сум запознаен со ротациите на Пеп, најважно е тоа и сигурно дека ако во ова време дојде Фабрегас ќе биде од втор план. Значи повторувам.

Затоа велам дека поисплатливо му е да остане во Арсенал, да го остави најдоброто од фудбалот, па како постар да си замине таму од кај што дојде. И така и така тешко е и глупо да го бараш толку рано она што мораше Венгер да ви го извлече од тимот пред неколку години. Јебига, не сум знаел... имало и уште еден АМ од Барса по име Фран Мерида.

Иначе без гајле, ќе ја бараме кривицата во него, а сега за сега само едно.

Why i kiseed the badge
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Замена за Чави во тимот НЕМАМЕ... а овој би требало да биде токму тоа... Иниеста е на нешто повисоко ниво од Цеск, подобар техничар е и може да игра на крилна позиција...
И ако замине кривицата барајте ја во него... секогаш изјавува дека сака да се врати во Барселона, во клубот каде што ги научил основите на убавата игра:smir:
Мај ес подобар техничар.
Единствена работа во што е подобар е Иниеста е брзината.:pipi:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
За две години најкасно Фабри ке дојде во Барселона. ФАКТ !
Анри ке оди во Америка или Азија по потрага по пари или можда ке се врати во Арсенал :toe:
Иниеста ке го заземе неговото место лево а Фабри на неговото место во средината ке учи од МАЈСТОРОТ и ке се спрема за негово замена. Тоа е тоа :toe:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
За две години најкасно Фабри ке дојде во Барселона. ФАКТ !
Анри ке оди во Америка или Азија по потрага по пари или можда ке се врати во Арсенал :toe:
Иниеста ке го заземе неговото место лево а Фабри на неговото место во средината ке учи од МАЈСТОРОТ и ке се спрема за негово замена. Тоа е тоа :toe:
Ова е нешто најглупо што сум го слушнал до сега, најискрено. Незнам ни зашто пробуем ја овдека да напраам некое муабетче.

За две години најкасно Фабри ќе дојде во Барса. И тоа било ФАКТ .

:tapp::pop: Господе дај им памет на ваквите. И овој пат нема да ме свати.

enough said.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Ова е нешто најглупо што сум го слушнал до сега, најискрено. Незнам ни зашто пробуем ја овдека да напраам некое муабетче.

За две години најкасно Фабри ќе дојде во Барса. И тоа било ФАКТ .

:tapp::pop: Господе дај им памет на ваквите
Доооброоо..... Ке збориме пак за брзо време :helou:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
I da ne dojde Fabregas, ich ne se Sekiram.
Ednostavno Iniesta i Xavi se Besprekorno Pojaki od nego :)
Drugo, Fabregas vo Arsenal ke si sonuva za Titula ;)
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Искрено не сакам да дојде Фабрегас во Барса:toe: Не ми е сигурно дека ќе се вклопи во играта на Барса,единствено што ни треба за наредната сезона замена за Анри значи лево крило а средината да остане Чави-Иниеста и Туре/Кеита како ДМФ.Можеби грешам за Фабрегас ама тоа е мое мислење.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Па Фабрегас ако има толку голема љубов кон Арсенал нека си седи таму, не ни е единствена опција има безброј играчи на неговата позиција млади,брзи и сл..
Доколку си остане во Арсенал ќе си сонува за титули, тоа го кажав и ќе го повторам не ни треба Фабрегас можеме да земеме и некој друг играч од Бразил или Аргентина млад, брз играч кој што ќе се снајде подобро во Барса отколку Фабрегас.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Ова е нешто најглупо што сум го слушнал до сега, најискрено. Незнам ни зашто пробуем ја овдека да напраам некое муабетче.

За две години најкасно Фабри ќе дојде во Барса. И тоа било ФАКТ .

:tapp::pop: Господе дај им памет на ваквите. И овој пат нема да ме свати.

enough said.
Наредно лето ќе го пцуете и ќе го нарекувате предавник.ФАКТ!
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Па Фабрегас ако има толку голема љубов кон Арсенал нека си седи таму, не ни е единствена опција има безброј играчи на неговата позиција млади,брзи и сл..
Доколку си остане во Арсенал ќе си сонува за титули, тоа го кажав и ќе го повторам не ни треба Фабрегас можеме да земеме и некој друг играч од Бразил или Аргентина млад, брз играч кој што ќе се снајде подобро во Барса отколку Фабрегас.
Ти бе петре, пред една страна викаш ви треба Фабрегас, сега викаш „ќе си повторел“ дека не ви треба. Абе страшна работа е ова.

Наредно лето ќе го пцуете и ќе го нарекувате предавник.ФАКТ!
Абе све сте вие видовити луѓе, знаете и титули дали ќе има во иднина, дали ќе го пцуеме, дали ќе си идел... абе шо да ти кажам :)

Јаки факти у секој случај.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Абе све сте вие видовити луѓе, знаете и титули дали ќе има во иднина, дали ќе го пцуеме, дали ќе си идел... абе шо да ти кажам :)

Јаки факти у секој случај.
Затоа реков ке збориме во брзо време:toe: А ти ми вадиш дефиниции за факт :ija: Ти сметаш дека на залезот на кариерата ке си оди, а ја ти тврдам дека за две години НАЈкасно ке дојде на Ноу Камп, посебно па што сеа ке има избори. При недостиг од одговори се факаш за дефиниции на "наводно" погрешно употребени зборови. Пак ке кажам ке збориме за брзо време и ке видиме што ке испадне работата, САМО ако Арсенал освојат титула годинава МОЖЕБИ ке размисли Фабри да остане ама во друг случај ...... :toe:
Се читаме за еден саат :smir:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Хаха, ти само го повторуваш она погоре. Значи ќе ја нема таа минутажа ко што ја има во Арсенал, и ќе биде од втор план.

На крај краева не е ни битно дали сум запознаен со ротациите на Пеп, најважно е тоа и сигурно дека ако во ова време дојде Фабрегас ќе биде од втор план. Значи повторувам.

Затоа велам дека поисплатливо му е да остане во Арсенал, да го остави најдоброто од фудбалот, па како постар да си замине таму од кај што дојде. И така и така тешко е и глупо да го бараш толку рано она што мораше Венгер да ви го извлече од тимот пред неколку години. Јебига, не сум знаел... имало и уште еден АМ од Барса по име Фран Мерида.

Иначе без гајле, ќе ја бараме кривицата во него, а сега за сега само едно.

Why i kiseed the badge

:pos2::pos2:

Цццц, на што се палите вие божеееее... мислиш дека нас ни е гајле што Цеск го бакнал амблемот на Арсенал? Што мислиш зошто има толку голема желба да дојде во Барселона? Да ти скратам од маките, поради неговиот ИДОЛ... Хозеп Гвардиола, легендарниот број 4 на Барселона, бројот кој Фабрегас го носи во Арсенал... број кој му припаѓал токму на неговиот идол. И сега се враќаме на она дека тој го бакнал аблемот на Арсенал. Голема работа. И Ибра го бакна абмлемот на Барселона па тоа незначи дека игра за клубот од срце. Прашање на време е кога Цеск ќе се врати од каде што дошол, свесни сте за тоа и затоа само сакате некако да се извадите. Незнам зошто толку се секирате кога знаете дека секогаш можете да земете готов талент од друг клуб:smir:.

И да, во твои очи Цеск би бил замена во поголемиот дел од натпреварите. Но тоа е само твое мислење...

1)----Чави-----Туре-----Фабрегас----
----Меси-----Ибра-----Иниеста-----

2) ---Фабрегас----Туре-----Иниеста----
---Меси--------Ибра-----Анри-------

Една повреда (недај боже) на Иниеста би значело дека Цеск ќе игра стандардно во првиот тим, повреда на Чави би значела првотимски статус за него... една повреда на Анри = првотимец. Лоша форма на Анри би значело дека овој би бил стандарден првотимец а Иниеста ќе игра крило.

И да, греота е да кажеш дека Цеск е подобар од Иниеста... греота е. Иниеста е уникат:smir:. Чави во едно интервју кажа дека Иниеста е негова копија + нешто екстра:smir:


(пази 1:51 - 1:54)

И очигледно е дека Фабрегас сфатил дека има многу повеќе шанси да просперира како играч во Барселона отколку во Арсенал, па затоа и се одлучил да се врати во Барселона.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Затоа реков ке збориме во брзо време:toe: А ти ми вадиш дефиниции за факт :ija: Ти сметаш дека на залезот на кариерата ке си оди, а ја ти тврдам дека за две години НАЈкасно ке дојде на Ноу Камп, посебно па што сеа ке има избори. При недостиг од одговори се факаш за дефиниции на "наводно" погрешно употребени зборови. Пак ке кажам ке збориме за брзо време и ке видиме што ке испадне работата, САМО ако Арсенал освојат титула годинава МОЖЕБИ ке размисли Фабри да остане ама во друг случај ...... :toe:
Се читаме за еден саат :smir:
Добро, вие ако мислите друго а пишувате трето ондак ваш проблем.

И јас не го одреков тоа, прочитај погоре во некој мој пост дека во Фудбалов се е можно така да тоа ти кажуе дека не го одрекувам тоа што ти го кажа за Фабрегас дека можеби ќе се врати за 2/3 години туку тоа како се изрази.

Значи да закопаме секири :):) можно е, но не е и факт. :icon_lol:

Е така...

ЛаВиста стручање наше, реков дека сега за сега тоа е тоа што е најново и по незнам кој пат ги демантира. Доволно кажано, немам потреба даље да си расправам за Иниеста и Фабрегас пошто јас нигде и не ги спомнав.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom