Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
Мислам дека Анри вчера не требаше да биде заменет. Добро работеше по левата страна, ствараше некои шанси и кога веќе Пеп реши да го става Иниеста тоа требаше да биде на местото на Кеита а не на Анри. Последните 10-15 минути со Иниеста и Анри ќе бевме далеку по опасни а и ќе се отвореше повеќе простор за Меси и Ибра.:toe:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Мислам дека Анри вчера не требаше да биде заменет. Добро работеше по левата страна, ствараше некои шанси и кога веќе Пеп реши да го става Иниеста тоа требаше да биде на местото на Кеита а не на Анри. Последните 10-15 минути со Иниеста и Анри ќе бевме далеку по опасни а и ќе се отвореше повеќе простор за Меси и Ибра.:toe:
Е тоа да, ама готово пшомина таа утакмица за жал не успеавме да дадеме гол иако ја имавме играта. Сега да мислиме на Атлетико и на другите противници па здравје на 29-ти септември ќе им се истуриме на Украинцине на Кампот.
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
За Атлетико ли се замарате?Редовни пациенти ни се последните 2 години,порано поштено не мелее и дома и гости ама последниве 2 години примаат по 4 гола на натпревар(просек),очекувам со петарда да ги испратиме.
Ne bi rekol deka ni se pacienti. Lani ne pobedija 4-3, polania ne rasturija 4-1, Aguero 3pati mu ja skrsi kicmata na nasiot kapiten. Kako i da e igrame doma i zatoa mislam deka ke gi tepame daj boze kako lani so im napraivme. 20 min. 4-0
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Мислам дека Анри вчера не требаше да биде заменет. Добро работеше по левата страна, ствараше некои шанси и кога веќе Пеп реши да го става Иниеста тоа требаше да биде на местото на Кеита а не на Анри. Последните 10-15 минути со Иниеста и Анри ќе бевме далеку по опасни а и ќе се отвореше повеќе простор за Меси и Ибра.:toe:
da da ne trebase da bide zamenet ama i toj samiot izjavi deka bil naluten koga go izvadile od igra no taa e,se nekako mislam deka pep nitu anri ne go saka samo oti nema koj drug i zatoa go igra na taa leva strana
http://barcelona.gol.bg/article.php?id=63191

P.S. se nadevam deka ke gledame repriza od lanskiot mec protiv atl madrid sho se igrase na nou kamp,veruvam site pamtite kako zavrsi toj natprevar:toe:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Ne bi rekol deka ni se pacienti. Lani ne pobedija 4-3, polania ne rasturija 4-1, Aguero 3pati mu ja skrsi kicmata na nasiot kapiten. Kako i da e igrame doma i zatoa mislam deka ke gi tepame daj boze kako lani so im napraivme. 20 min. 4-0
Дај боже да се повтори тоа. Ама искрено јас би бил задоволен и со минимална победа нешто како 1 или 2 0 на пример
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
da da ne trebase da bide zamenet ama i toj samiot izjavi deka bil naluten koga go izvadile od igra no taa e,se nekako mislam deka pep nitu anri ne go saka samo oti nema koj drug i zatoa go igra na taa leva strana
http://barcelona.gol.bg/article.php?id=63191

P.S. se nadevam deka ke gledame repriza od lanskiot mec protiv atl madrid sho se igrase na nou kamp,veruvam site pamtite kako zavrsi toj natprevar:toe:
6:1 ... 6:0 .. неш такво ? :vozbud:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Една позитивна работа што ја видов на натпреварот со Интер, е тоа дека полека почнуваме да ја пронаоѓаме онаа форма со која лани ги згазивме сите противници. Тоа ме радува посебно ногу. Ибра треба да се прилагоди уште малце но мислам дека се ќе биде во ред и за брзо време ќе се вратиме на победите со стил. Сепак го имаме најдобриот среден ред и најдобриот напад во светот.

А за Атлетико ќе видиме во недела... сигурен сум дека ќе извлечеме поволен резултат против нив. И ајде више сакам да ја видам првата петарда сезонава:vozbud:
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Денеска бев повеќе од горд што навивам за Барса

На час по математика, (учевме за искази)
Професорката ни задава искази да решиме дали се точни или неточни
и одиме
“Лионел Меси е играч на Барселона“ и „Лионел Меси не е играч на Реал“
“Барселона е најдобриот клуб оваа година“
“Барселона се наоѓа во Шпанија“ и Барселона се наоѓа во Мексико

Кулминацијата беше кога на исказот
“Барселона е најдобриот клуб оваа година“
одговори едно момче, кое е страстен навивач на Реал :vozbud:
со тешко срце гледајќи во мене кажа Точен исказ :vozbud:


VISCA EL BARCA !! :vozbud:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Една позитивна работа што ја видов на натпреварот со Интер, е тоа дека полека почнуваме да ја пронаоѓаме онаа форма со која лани ги згазивме сите противници. Тоа ме радува посебно ногу. Ибра треба да се прилагоди уште малце но мислам дека се ќе биде во ред и за брзо време ќе се вратиме на победите со стил. Сепак го имаме најдобриот среден ред и најдобриот напад во светот.

А за Атлетико ќе видиме во недела... сигурен сум дека ќе извлечеме поволен резултат против нив. И ајде више сакам да ја видам првата петарда сезонава:vozbud:
Почнуваме да ја наоѓаме формата од лани ама ај сеа кажи дека не сме поспори во последната третина од теренот во споредба со лани!!

Се гледа дека со Ибра не е се така брзо како што беше лани со Ето. И тоа не е поради фактот дека на Ибра му треба време да се привикне на играта.

Ќе биде така и кога ќе се привикне. Не ме разбирај погрешно, не викам дека нема да бидеме исто толку силни па можда и посилни од лани ама нема да бидеме толку брзи и нема да има толку 5-0, 6-0 резултати.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Почнуваме да ја наоѓаме формата од лани ама ај сеа кажи дека не сме поспори во последната третина од теренот во споредба со лани!!

Се гледа дека со Ибра не е се така брзо како што беше лани со Ето. И тоа не е поради фактот дека на Ибра му треба време да се привикне на играта.

Ќе биде така и кога ќе се привикне. Не ме разбирај погрешно, не викам дека нема да бидеме исто толку силни па можда и посилни од лани ама нема да бидеме толку брзи и нема да има толку 5-0, 6-0 резултати.
Pa razlikata e vo toa sto Eto'o e gol igrac...i vo sekoja prilika sto ja imase toj sutirase...a Ibra ne e takov tip na igrac...znaci kako sto kaza i ti mozebi ke bideme i posilni od lani no na drug nacin :)

ete sto veli kralot na fudbalot:

PELE:Messi e najdobriot

Casillas:Ne ne sporeduvajte so BARCELONA

haha dobro sto znae....

i na kraj veli sakam konecno da mineme 1/16 vo LS...:pos2:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Натпреварот против Атлетико не ме плаши, тие ни се редовни пациенти последните 3 години и последниот натпревар што го игравме со нив го изгубивме, така да играчите на Барса ќе бидат мотивирани за да и се одмаздат на Атлетико моја прогноза 7-0/8-0.
И треба да настапиме со најдобриот состав против Атлетико ако сакаме да победиме со голема разлика.:)
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Натпреварот против Атлетико не ме плаши, тие ни се редовни пациенти последните 3 години и последниот натпревар што го игравме со нив го изгубивме, така да играчите на Барса ќе бидат мотивирани за да и се одмаздат на Атлетико моја прогноза 7-0/8-0.
И треба да настапиме со најдобриот состав против Атлетико ако сакаме да победиме со голема разлика.:)
hahah da ne sakas 16-0 da tepame. Daj ne se zaebavaj 4-0 dovolno e:vozbud:. Ke povtoram pak, AM ni se nezgoden protivnik bez razlika vo kakva forma se isto kako i Valencia,
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
nema da bide nitu najmalku lesno protiv atl madrid
2 natprevara gi gubat po red vo spanija ne vklucuvajci go toj vo LS i se ke storat da ne go zagubat i tretiot natprevar po red vo spanija koe ke gi odaleci mnogu vo spanskata liga
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom