Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Па дефинитивно беше подобар од ударот на Ибра САМ ПРЕД ГОЛ.
Оф леле. Не реков дека беше подобар чисто информативно. А нешто да те прашам. Оти едцноставно не признаете дека денеска игравте катанаџо, страв ви беше да нападнете, се молевте на контри и имавте никаква игра??
 
V

Viktoranius

Гостин
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

Јас па се тешев пред мечот дека и минимален пораз не е лошо. Жити се вечерашниот меч треба да биде факт дека уште еднаш ќе се прошетаме низ Европа како што кажа некој погоре ако нема повреди. Интер се надигруваше и парираше во прво полувреме на некој начин, али во второ беа КЛАСИЧНО ИТАЛИЈАНСКО КАТАНАЏО. Штета шо не успеа Кеита да го здрви тој пред празна статива, али тоа е повеќе среќа следен пат.

Мислам оти секако ќе го земеме прво место во групата, сеа дома ќе му се истуриме на Динамо Киев.:)

Поздрав каталонци, Барса се враќа на старите патеки од лани, само фали уште малку да се воигра Ибра кој не беше баш закана вечерва.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.769
Поени од реакции
9.952
Оф леле. Не реков дека беше подобар чисто информативно. А нешто да те прашам. Оти едцноставно не признаете дека денеска игравте катанаџо, страв ви беше да нападнете, се молевте на контри и имавте никаква игра??
Индиректно признаваат друже. Чим го дрват само на Самуел и Лусио како изиграле, се е кажано.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Абе момче македонче хахахахха вас што ви се ДЕСИ ДОМА ? :pos2::pos2::pos2:
Па тоа што ви се дешаваше денеска на вас имавте среќа што босанецон нејќеше да дава голови -педерски од негова страна ама битно ти си убеден дека бевте подобри вечерва така?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Па тоа што ви се дешаваше денеска на вас имавте среќа што босанецон нејќеше да дава голови -педерски од негова страна ама битно ти си убеден дека бевте подобри вечерва така?

Брат , не прај будала од себе бе ало ...


Интер имаа 4 шута во гол
Барса имаа 3

Барса имаа ПОСЕД ... јбг таква им е играта така ? пимплаат/пимплаат/пимплаат и чекаат да се отвори некој за да ја пуштат и да ја залепи така ?

ЈА ЗАЛЕПИ НЕКОЈ ? не ...


На посед на топка ке се палиме бе ?

Зашто да не се палам на Самуел Лусио и Киву коа не им дадоа на напаѓачите на Барса да дишат ... а + и се виде големата БАРСЕЛОНА кога глумат повреда и шутираат кога има нивен играч на трева а одбраната на Интер стоеше ....

На тоа да се палам ?

0-0 здравје боже на ноу камп нема да биде досадно колку денес ...

Пак ке кажам .... На Интер тимот има изиграно 3 утакмици заедно ... на Барса тимот игра заедно 2 години минимум ....освен ибра ....

пс:I feel 0-4 (до Биланезов)
 
B

Beck's

Гостин
Индиректно признаваат друже. Чим го дрват само на Самуел и Лусио како изиграле, се е кажано.
mi prodolzi zivot so nekoi tvoi postovi vecerva:pos2::zver:

nego ostajte gi neka si sonuvaat za LS i godinava:pos2:nie sepak znaeme deka gi nadigravme srede Milano,a kamo li u Camp Nou:tv:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
http://forum.kajgana.com/showpost.php?p=2927342&postcount=8943

Поголема глупост од оваа ако најде некој, секој ден има по две зеленки од мене. Аууу шо фино сум се изнасмеал на ова:pos2::pos2::tapp:


Мислеше во Шпанија .....

И збореше за *примање голови* или Иниеста помага и во одбрана како Кеита ?


Ај бриши си го постот :D
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Брат , не прај будала од себе бе ало ...


Интер имаа 4 шута во гол
Барса имаа 3

Барса имаа ПОСЕД ... јбг таква им е играта така ? пимплаат/пимплаат/пимплаат и чекаат да се отвори некој за да ја пуштат и да ја залепи така ?

ЈА ЗАЛЕПИ НЕКОЈ ? не ...


На посед на топка ке се палиме бе ?

Зашто да не се палам на Самуел Лусио и Киву коа не им дадоа на напаѓачите на Барса да дишат ... а + и се виде големата БАРСЕЛОНА кога глумат повреда и шутираат кога има нивен играч на трева а одбраната на Интер стоеше ....

На тоа да се палам ?

0-0 здравје боже на ноу камп нема да биде досадно колку денес ...

Пак ке кажам .... На Интер тимот има изиграно 3 утакмици заедно ... на Барса тимот игра заедно 2 години минимум ....освен ибра ....

пс:I feel 0-4 (до Биланезов)
Битно подобри бевте така?


пс или се радуваш на нерешеното? :icon_lol:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.690
Поени од реакции
43.752
^ Безпотребно ја разгорувате дискусијата, а и терате офтопик со препиркиве Милан - Интер .

п.с. Го поздрави некој потегот на Мота, кога ја исфрли дур Анри лежеше на теренот во ситуација кога Интер можеше да атакува за гол ?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Битно подобри бевте така?


пс или се радуваш на нерешеното? :icon_lol:


По МИЛИЈАРДИТИ ПАТ !



ДА !!!!!


Со неуигран тим не се палам на победа ...едноставно - РЕАЛЕН сум ...

Али ај ... за вас и со резерви да играме - ке ве изработиме ...
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Брат , не прај будала од себе бе ало ...


Интер имаа 4 шута во гол
Барса имаа 3

Барса имаа ПОСЕД ... јбг таква им е играта така ? пимплаат/пимплаат/пимплаат и чекаат да се отвори некој за да ја пуштат и да ја залепи така ?

ЈА ЗАЛЕПИ НЕКОЈ ? не ...


На посед на топка ке се палиме бе ?

Зашто да не се палам на Самуел Лусио и Киву коа не им дадоа на напаѓачите на Барса да дишат ... а + и се виде големата БАРСЕЛОНА кога глумат повреда и шутираат кога има нивен играч на трева а одбраната на Интер стоеше ....

На тоа да се палам ?

0-0 здравје боже на ноу камп нема да биде досадно колку денес ...

Пак ке кажам .... На Интер тимот има изиграно 3 утакмици заедно ... на Барса тимот игра заедно 2 години минимум ....освен ибра ....

пс:I feel 0-4 (до Биланезов)

Pa zosto vie ne mozevte taka da ja drzite topkata i da "pimplate"...

Znaci vecerva potvirdivme deka sekogas igrame za pobeda...kaj i da igrame doma ili na gosti dali tolku ni e potrebna pobeda ili ne nie odime na pobeda...toa e filozofijata na igrata na BARCELONA...

A toa sto Mourinho parikrase avtobus pred golot si znae toj zosto go napravi toa...:pos2:
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Оф леле. Не реков дека беше подобар чисто информативно. А нешто да те прашам. Оти едцноставно не признаете дека денеска игравте катанаџо, страв ви беше да нападнете, се молевте на контри и имавте никаква игра??
Нема што да се објаснуваме другар. Пак јас на моето ти на твоето. Вистинската сила на тимовите ќе ја видиме на следниот натпревар на кампот кога сите жици ќе бидат наштимани во двата тима. До тогаш спортски поздрав :pipi:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Мислеше во Шпанија .....

И збореше за *примање голови* или Иниеста помага и во одбрана како Кеита ?


Ај бриши си го постот :D
Ама се на се кога ќе видиш вика дека е поарно Кеита да игра отколку Иниеста.
А постот не го бришам :):)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
^ Безпотребно ја разгорувате дискусијата, а и терате офтопик со препиркиве Милан - Интер .

п.с. Го поздрави некој потегот на Мота, кога ја исфрли дур Анри лежеше на теренот во ситуација кога Интер можеше да атакува за гол ?


И кога меси лежеше као заклан а овие си ја играа акцијата ....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom