Неверојатни 750.000 евра за бензин за пратениците

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Кои сме ние да им ги кратиме привилегиите на вредните пратеници, па тие мислите сакаат да трошат толку за бензин?
Па имаат работа бре луѓе како не ви е јасно, кутрите мораат по жештиниве да се возат натаму наваму, а вие уште ги осудувате:)
Јас мислам 30 000 евра за бензин да им се зголеми, ако треба и ние место во нашите резервари во нивните да полниме бензин, да им заштедиме уште некое евро:)
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Кои сме ние да им ги кратиме привилегиите на вредните пратеници, па тие мислите сакаат да трошат толку за бензин?
Па имаат работа бре луѓе како не ви е јасно, кутрите мораат по жештиниве да се возат натаму наваму, а вие уште ги осудувате:)
Јас мислам 30 000 евра за бензин да им се зголеми, ако треба и ние место во нашите резервари во нивните да полниме бензин, да им заштедиме уште некое евро:)
Ај лајк дис ајдиа.

И за овие 30.000евра годишно не бензин туку отров да им купиме мамето нивно апашко.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Мајче ебаја. телефонот без пари зборај бато, колата со бензин полна терај внуче - не би се изненадил некој близок и да продава гориво, пензии доживотни со шофери и телохранители.

Роди ме мајко пратеник!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Одамна ни еден пратеник не полни бензин,тие само се снабдуваат со фискални сметки од разни бензиски пумпи низ Македонија,кој подоцна ги “ефектираат“ во пари.Инаку честопати патуваат со автобуси или воопшто не патуваат,односно се излежуваат по становите во Скопје кој исто така им ги плаќа државата.:tapp:
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
za vakva placka pisuvase i vo fokus kako si naplakale patni trosoci ovie sovetnicite od opstina aerodrom,ama neznam kako se zavrsi rabotata ,trebase da gi vratat parite.
jas predlagam site sto zele za patni trosoci poveke od 900 denari do denar da gi vratat vo budzetot,ako jas mozam deset godini od svoj dzep odnosno od mojata plata da si ja kupam slobodnata sto kosta 1600 denari ,a da mi dava drzavata samo 900 denari ,togas i ovie ke mora da vrakaat parite i toa odma so kamata.

inaku mojata matematika e vakva.zemaat po 7000 iljadi denari dnevno,i so tie pari ke si platat stan pod kirija ,znaci so eden den si go plaka stanot,a drugite denovi sto zema po 7000 ke si gi stavi vo dzep kako prihod,plus na ova ako se dodade deka nekoi i se sobiraat vo grupa za trosokot za kirija da im e pomal moze da zamislite kolku pari plus si imaat kako "specaleni".zatoa se tepaat pred izbori da dobijat poveke glasaci za da se zbogatat ne za drugo.i posle gi gledas istite tie kako ti kazuvaat deka
LJubco bil lopov i kradel a oni bile posteni i ke rabotele cesno.zatoa jas vikam LJubco imal kako premier ama i narodot imase.normalno e eden premier da ima ,zatoa sto negovata odgovornost e golema ,a ovie samo za krevanje raka za glupavi zakoni nosenje da se bogatat volku e navistina sramota.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
za vakva placka pisuvase i vo fokus kako si naplakale patni trosoci ovie sovetnicite od opstina aerodrom,ama neznam kako se zavrsi rabotata ,trebase da gi vratat parite.
jas predlagam site sto zele za patni trosoci poveke od 900 denari do denar da gi vratat vo budzetot,ako jas mozam deset godini od svoj dzep odnosno od mojata plata da si ja kupam slobodnata sto kosta 1600 denari ,a da mi dava drzavata samo 900 denari ,togas i ovie ke mora da vrakaat parite i toa odma so kamata.

inaku mojata matematika e vakva.zemaat po 7000 iljadi denari dnevno,i so tie pari ke si platat stan pod kirija ,znaci so eden den si go plaka stanot,a drugite denovi sto zema po 7000 ke si gi stavi vo dzep kako prihod,plus na ova ako se dodade deka nekoi i se sobiraat vo grupa za trosokot za kirija da im e pomal moze da zamislite kolku pari plus si imaat kako "specaleni".zatoa se tepaat pred izbori da dobijat poveke glasaci za da se zbogatat ne za drugo.i posle gi gledas istite tie kako ti kazuvaat deka
LJubco bil lopov i kradel a oni bile posteni i ke rabotele cesno.zatoa jas vikam LJubco imal kako premier ama i narodot imase.normalno e eden premier da ima ,zatoa sto negovata odgovornost e golema ,a ovie samo za krevanje raka za glupavi zakoni nosenje da se bogatat volku e navistina sramota.
Одговорноста да се биде премиер во оваа држава е толку “голема“ што секој би посакал да биде премиер.Или мислеше на Италија во твојот пост,каде премиерите одат во затвор?:toe:
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
Одговорноста да се биде премиер во оваа држава е толку “голема“ што секој би посакал да биде премиер.Или мислеше на Италија во твојот пост,каде премиерите одат во затвор?:toe:
daleku sme nie od tie ZAKONI ,italijanski.

nego sega moze i na toj plan nesto da se smeni.

mozebi zatoa gi renoviraa zatvorite ,ama sudejki po zakonite tesko deka ke go gledame toj film .
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
daleku sme nie od tie ZAKONI ,italijanski.

nego sega moze i na toj plan nesto da se smeni.

mozebi zatoa gi renoviraa zatvorite ,ama sudejki po zakonite tesko deka ke go gledame toj film .
I tie se isti...mozebi sminkata e podruga... :) priznavam samo KINEZI i nivnata pravda, koja se izvrsuva vednas posle izrecuvanjeto... :)
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
edno vreme i jas bev za ruski slikari ,ama se premisliv.
lezetot e pogolem da se macat ,a ne da im gi skratime makite po brza postapka.

nego ,izgleda nekoj ko da pocnal da cisti,samo nema nekoi spektakularni informacii.
zatoa ne mi se sviga ednoumie,ostanuvas so kusok informacii.
ovie pak takanareceni mediumi ,samo ke soopstat kade i kako se iscistilo,bez da dadat nekoi popodrobni informacii ,i op ke ja zataskaat rabotata.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
I tie se isti...mozebi sminkata e podruga... :) priznavam samo KINEZI i nivnata pravda, koja se izvrsuva vednas posle izrecuvanjeto... :)
ај да не биде по Кинески, туку по Албански - Енвер Хоџа систем,со која рака си крадел(си земал туѓо ) таа ти се одсекува, ако биде кинеска казна јавно стрелање си му ги скратил маките , а во стилот на Енвер Хоџа срамот е поголем, кога ке те прашаат каде ти е раката или каде ја изгубе нема да им биде баш се едно да одговорат ...................:toe:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Абе...аздисана работа....
И, никој не излезе на ТВ да осуди, некоја прес конференција?
Е тешко да ќе излезе...сите си лапаат...18000 евра по глава, ееееејјјј!!!!!!
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
Абе...аздисана работа....
И, никој не излезе на ТВ да осуди, некоја прес конференција?
Е тешко да ќе излезе...сите си лапаат...18000 евра по глава, ееееејјјј!!!!!!
ако испадне некој од медиумите јавно да обелодени на ТВ ке си повлече инспекција на врата,па така и ова ке си остане мртво слово на хартија, а народот само ке си лае ли лае, а кутрите пратеници наши ке си го полнат сопственото конто на сметка на наородот
нашата влада за доброто на народот работи 24/7 Никола Груевски :tapp::tapp::tapp:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Aма и опозицијата си лапала 18000 евра по глава во просек, хехехе...
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.553
Поени од реакции
22.313
Добро бе тие имат ли нешто во главата???Толку пари само за бензин ..Нема шанси..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom