Кајгана турнир во ШАХ

Член од
22 јуни 2008
Мислења
457
Поени од реакции
52
Еве уште еднаш:
- Победата носи 3 бода
- Нерешениот резултат се означува доколку двата играчи не ја довршиле играта за 10 минути.
- Поразот носи 0 бод.
Така да мислам дека е нерешено, али нека си каже шефот
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Јас би се пријавил ама преку нет не е реално. Многу лесно може да се пушти во позадина програма на најсилно ниво и да се манипулира, затоа само во живо признавам.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Ај мене стајте ме у тоа шовинистичкиот турнир:). Само мужи сте.
Заврши пријавувањето.

Јас би се пријавил ама преку нет не е реално. Многу лесно може да се пушти во позадина програма на најсилно ниво и да се манипулира, затоа само во живо признавам.
Тоа е. :toe:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
457
Поени од реакции
52
Јас би се пријавил ама преку нет не е реално. Многу лесно може да се пушти во позадина програма на најсилно ниво и да се манипулира, затоа само во живо признавам.
Аха многу е заебано тоа
 

MileJebo

Complete
Член од
7 декември 2008
Мислења
231
Поени од реакции
41
Абе овој Duduk нее активен 4 дена, така да кој сака да го преслушам нека пише на профил.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Му истече времето (10 минути) на BoboMF. Сега ова како нерешено се смета?
Не, ти си победник. Па секој може да држе 10 минути и да се спаси како нерешено. Треба на двајцата времето да ви биде кратко т.е. 10 минути за игра вкупно.

Така да мислам дека е нерешено, али нека си каже шефот
Не се прави измачкан.

Абе овој Duduk нее активен 4 дена, така да кој сака да го преслушам нека пише на профил.
Ке си го чекаш, до утре сигурно ке дојде.
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Абе овој Duduk нее активен 4 дена, така да кој сака да го преслушам нека пише на профил.

еве ме луѓе извинете што ме чекавте, нешто бев зафатен деноиве..
кога ќе се игра ?
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
adnime na msn marioCB4@hotmail.com kje igrame kaj 2 ok

aj be DR AGAN kje igrame
Е ајде де. Ни на мсн те нема, ни на страната, ни на профил не пишуваш. Ајде влези.
Момци заборавивте што кажав? Договарајте се по ПП или профил.

marioCB4 - DR.-AGAN 1-0

Знаеме.


еве ме луѓе извинете што ме чекавте, нешто бев зафатен деноиве..
кога ќе се игра ?
Дудук, свти една страна поназад и ке видиш како и што.




Од ова што го гледам, тешко да завршат сите, значи ке направиме на Недела, турнирот ке биде долг бидејки не се активни пола членови. Ке ви дадам рок до Сабота навечер да бидете готови, кој го нема ке му биде одземена победата и ке му се пише како пораз. А од понеделник следното коло, ке се игра до Петок, бидејки нема многу активност на членовите. Кој си заврши на време си заврши.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom