Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Заговор некој сигурно има против Интер,не е можно ова да им се случува навистина.
Јувентус така ?мислам дека се освен 5 бода бегање на табела е катастрофа за вас
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.869
Поени од реакции
23.205
Тоа е моментот, контрадикторност, истите фаци што до вчера кукаа за играта со рака на Адри и 2-3 години уназад прават теории на заговор на чело со Морати, истите сега тврдат дека судиите судат лошо и тн и тн, дај одлучете се веќе еднаш, завземете став.

Ти барем знаеш дека ја не сум навивач на Јувентус :pos:

Иначе кога сме кај судиите, сум рекол и пак ќе речам вие го гледате само вашето, не гледате за другите и секогаш глумите жртви, целиот свет е против Интер бла бла.
Кажи ми што сум ја крив што судиите го ебат Интер (2 меча сезонава, со Бари тој и уште еден не ми текнува), и од каде ви вас доказ дека тоа е масло на Милан и на Берлускони.

Син све е ок тоа, но ова е Италија не е Англија, и да бидемо реални Мурињо имаше којзнае колку испади сезонава и требаше да знае дека кога тогај ќе се деси ова, човекот претерува искрено!

НО ви викам вие имате свои ставови , муабетов нема крај, затоа уживајте си и у вторник сите заедно да навивамо за Интер

Ај да пукне



:pos: (морав)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Овој па овој па :tapp:




Кај виде дека плачеме,ооо ти бисеру на мудроста ???

Каков доказ ти треба повеке од тоа што се дешава последниве неколку кола во Италија,тоа што ББилан тепа со очигледна,значи ОЧИГЛЕДНА ПОМОШ ОД СУДИИТЕ ВИДЛИВА ОД АВИОН...

Ooo заборавив и вие сте против Интер поради тоа што ве стрпаа во втора лига :tv:
А чичко Морати е поголем од Амон Ра:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:

:)3:)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Да бе судиите се криви што интер не може да тепа 5 кола по ред,судиите се криви што мунтари игра со рака во шеснаесетник,судиите се криви што интер ја загуби предноста од +14 бода :tapp:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.869
Поени од реакции
23.205
Да бе судиите се криви што интер не може да тепа 5 кола по ред,судиите се криви што мунтари игра со рака во шеснаесетник,судиите се криви што интер ја загуби предноста од +14 бода :tapp:

Ги заборави глобалното затоплување, и победата на Ѓоко Таневски на евровизија :pos:

Ах Таљавенто мамат твоја :pos:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Да бе судиите се криви што интер не може да тепа 5 кола по ред,судиите се криви што мунтари игра со рака во шеснаесетник,судиите се криви што интер ја загуби предноста од +14 бода :tapp:
И судиите се криви за Излевањето на ohrid lake,и за слабата економија на РМ,И реал што испадна,И јуве денес што ја наместе,и Баерн вчера што излезе од два во еден,и што временските услови се оптимално лоши....
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.869
Поени од реакции
23.205
И судиите се криви за Излевањето на ohrid lake,и за слабата економија на РМ,И реал што испадна,И јуве денес што ја наместе,и Баерн вчера што излезе од два во еден,и што временските услови се оптимално лоши....

Е ова е вистински навивач на Интер, судиите во Италија се криви за се на светот :pos:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Добро е живнаа Ббиланезиве...до пред една недела ко умрени коњи на поило беа кој од кој,посебно после утакмицата со Манчестер Јунајтед :tv:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Слична беше и кај вас ситуацијата во петокот :smir:
Не ми е јасно што се запаливте толку :kesa:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.767
Добро е живнаа Ббиланезиве...до пред една недела ко умрени коњи на поило беа кој од кој,посебно после утакмицата со Манчестер Јунајтед :tv:
Зошто не можете да ги разберете бе? Ова е за нив врв на успесите во последниве 3-4 години. Поголем успех од овој -1 немале :pos: Сега се како деца кои од петок чекаат до недела да влезе последната на ливче за 500 денари :pos: Ако имаш искуство со кладилници, знаеш какво е чувството после :pos:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Слична беше и кај вас ситуацијата во петокот :smir:
Не ми е јасно што се запаливте толку :kesa:
Па ја не видов коментари од типот, '' како ке одам утре у школо ? '', на што следеше реплицирање '' ќути брат, ни ја незнам '' ...

Е од вакви тек преку Ајфел. :tv:

Него изгледа, викенд доаѓаше, немаше школо ... ќути среќа. :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Што е ова бе хорор атмосфера само навреди и ремети ви се вртат во главата...

Ај да ве расположам малце
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Јас мислам да играме без судии пошо стално се криви да видиме конечно кој е најдобар:pos::pos::pos:.Една сезона без судии кој е за?:pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom