Колоидна сребрена вода

Член од
22 јули 2009
Мислења
6
Поени од реакции
1
Znaci ova ke mi bide posledno sto pisuvam na forumov. Go najdov preku google search oti se zainteresirav za srebrenata voda, a deka sum pocetnik so forumite toa e tocno no i tuka ke prestane, ne znaev deka ima tolku prosti i nekulturni luge, najlesno e da napagas nekoj oti takov mu bil keifot. Kako i da e, procitav nekolku odgovori no ne mi vmetnaa nikakvo ubeduvanje i ke ostanam na sopstvenoto, a da bi pravel takov biznis sigurno forumot ke e posledno a mozebi i na nitu edno mesto za taa rabota. Mislev deka ke sretnam seriozni i kulturni luge ovde, no posle ova ... no comment. Pa taka blagodaram na kulturnite odgovori a za ostanatite im preporacuvam malku poveke edukacija.
 
O

Out Boy

Гостин
Vodata ja kupiv za 420 den 1/2 litar od edna apteka od negotino.
A telefonskiot broj na firmata od strumica go ima na nivnata veb strana http://www.imunifarm.com.

Imaat i forum na veb stranata pa dokolku imate prasanja mislam deka brzo ke vi odgovorat.

Se prikluciv i na naivnata grupa na facebook.
Imaat dobri objasnuvanje za vodata.
Sakam da vi dadam eden primer na licno iskustvo ...slobodno probajte navistina nema sto da izbubite.
Шо се правиш толку паметен...
so ve gledam smesni. Jas ja koristam srebrenata voda zatoa sto imam nekoj gabicki po nozete(stapalata) i uzasno mi smrdea nozete ama otkako ja koristam za premackuvanje na nozete seto toa e proslost,poveke ne mi e sram koga odam na gosti da se sobujam i da se osekam kako covek.
:vozbud: Чичко, чичко, нема више нови акаунти?
Аман бе човек, не сме психолози, ама ова што го правиш се гледа од Марс. Опремен си со линкови, телефонски броеви, примери, Фејсбук страни...

Башка, те разбирам ја, гледаш илјадници членови овде, па ај бизнис да правам. И се’ ќе беше ОК да не беше против правилата на форумов :toe:

Znaci ova ke mi bide posledno sto pisuvam na forumov. Go najdov preku google search oti se zainteresirav za srebrenata voda...
:nerv: :nerv: :nerv: Просто неверојатно бе чичко, ауууу, си гуглал за таа водата, и баш ти дал да видиш кај си пишувал до пред малку. Хеј, што ти е интернет... И дај пиши нешто плус, само што си почнал да пишуваш овде. Ја пишав 880 поста пред да помислам на откажување, башка, друго беше моето. Пирамиди немаш?

И еден совет: имаш блогови бре, таму глуми задоволен клиент (сега имаш искуство, па ќе се снајдеш полесно). Плус, еден админ е таму. Фурај... и со среќа бизнисот. Ако го снема свинскиот грип во МК, ќе знам од што е :pos2:
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Znaci ova ke mi bide posledno sto pisuvam na forumov. Go najdov preku google search oti se zainteresirav za srebrenata voda, a deka sum pocetnik so forumite toa e tocno no i tuka ke prestane, ne znaev deka ima tolku prosti i nekulturni luge, najlesno e da napagas nekoj oti takov mu bil keifot. Kako i da e, procitav nekolku odgovori no ne mi vmetnaa nikakvo ubeduvanje i ke ostanam na sopstvenoto, a da bi pravel takov biznis sigurno forumot ke e posledno a mozebi i na nitu edno mesto za taa rabota. Mislev deka ke sretnam seriozni i kulturni luge ovde, no posle ova ... no comment. Pa taka blagodaram na kulturnite odgovori a za ostanatite im preporacuvam malku poveke edukacija.
Штета имало попаметни луѓе не ти упали маркетингов
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
Heheheehee a be da ne veruvas! Vidi detektivi imalo na ovaj forumot :pos2: So da ti raspravam! :pos2: Oti be ne mi tekna jas da pocnam da pravam srebrena voda :tapp: ke mi bese kef da se raspravam tuka so vas pa da vides marketing a ke odam da si zemam paricki od srbija i ke mu dokazam oti ja reklamiram vodata bespari i op iljadarka u evra :vozbud: i ke ve cestam site tuka oti mi pomagate neli sme site u biznisot vie vikate za k*r ne ja biva a jas ke si glumam zadovolen klient:pos2:a be pijte voda ili ke ve fatam na spienje!
 
O

Out Boy

Гостин
Oti be ne mi tekna jas da pocnam da pravam srebrena voda :tapp: ke mi bese kef da se raspravam tuka so vas pa da vides marketing a ke odam da si zemam paricki od srbija i ke mu dokazam oti ja reklamiram vodata bespari i op iljadarka u evra :vozbud: i ke ve cestam site tuka oti mi pomagate neli sme site u biznisot...
Не знам дали забележуваш, ама си ги откриваш тактиките :tapp:
Парички од Србија??? Што бе, не ја правите тука во Струмица водата? Па гледам јас, чудна работа, цела “фармацевтска“ фирма, а ЕДЕН производ. Оно тоа било, сте увезувале од Србија :toe:

Илјада евра ти ветија? :vozbud: Ја да молчам, колку проценти ќе ми дадеш? :pos:
 
Член од
30 април 2009
Мислења
795
Поени од реакции
91
Pa stom Nivea i Oral B ja imaat implementirano vo svoeto proizvodstvo togas vredi li da se spori ili dokazuva dejstvoto na srebroto. Pa ovie dva giganti od firmi sigurno ne se zezaat so toa neli?
Hahaha me iznasmeja pa znaete li kozmetickata industrija kakvi stetni hemikalii pika vo svoite proizvodi. Pa tokmu tie giganti ni go unistuvaat zdravjeto samo se raboti za pari dokolku bi im zabranile da rabotat ke nema od kaj da im se polni budzetot.

Koloidna srebrena voda pa skeptik sum sekoe cudo za tri dena posle ke izlezat i ke recat ama znaete ima i negativni posledici po zdravjeto.

Isto kako so sojata trubea jadete soja, jadete soja i pred izvesno vreme izlaga eden nutricionist na televizija (aj imeto da ne mu go spomnuvam tuka) toj istiot trubese kako sojata e zdrava bla, bla, za sega da izleze da kaze sojata necini. Pa necini be govedo genetski modificirana e kako da cini.Ama pusto za pari se e za pari
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
53
Поени од реакции
2
Momci ve citam i nemozam da se iznasmeam. Abe neli sme sega generacija na internetot ,na informacijata? Ke najdete iljadnici istrazuvanja za toa deka srebrenata voda (a posebno srebroto kako antiseptik) e edinstveno efikasno sredstvo.Ta ne ja izmislija srbite ili nie Makedoncite ovaa voda se koristi so vekovi.Ke najdete eden mal milion lekari koi "neoficijalno" vi ja predlagaat kako pomos. Jas ima tetka vo Avstrlija , zenata 5 godini bie srebrena voda i fala bogu dobra e so zdravje.Licno jas ja davam na mojata kerka koja e 1 god.
Sto gi zajadovte lugeto. Pa neka pisuvaat so sakat. Ako imate nekoi fakti deka e stetna izvadete gi na masa i izbavete ne od "zabludata".
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.663
Поени од реакции
12.059
Momci ve citam i nemozam da se iznasmeam. Abe neli sme sega generacija na internetot ,na informacijata? Ke najdete iljadnici istrazuvanja za toa deka srebrenata voda (a posebno srebroto kako antiseptik) e edinstveno efikasno sredstvo.Ta ne ja izmislija srbite ili nie Makedoncite ovaa voda se koristi so vekovi.Ke najdete eden mal milion lekari koi "neoficijalno" vi ja predlagaat kako pomos. Jas ima tetka vo Avstrlija , zenata 5 godini bie srebrena voda i fala bogu dobra e so zdravje.Licno jas ja davam na mojata kerka koja e 1 god.
Sto gi zajadovte lugeto. Pa neka pisuvaat so sakat. Ako imate nekoi fakti deka e stetna izvadete gi na masa i izbavete ne od "zabludata".
Точно, плус зависи за што ти требаат такви лекарства или надрилекарства (кој како ги сфаќа). Нас ни требаа за заболен од една тешка и најчесто смртоносна болест (не најчесто, смртоносна е-со неконтролирано растење на клетките во телото-знаете на која мислам, не сакам многу да ја споменувам) кај мој најблизок роднина, па за таква работа и роговите на ѓаволот ќе ги проба човек.
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Momci ve citam i nemozam da se iznasmeam. Abe neli sme sega generacija na internetot ,na informacijata? Ke najdete iljadnici istrazuvanja za toa deka srebrenata voda (a posebno srebroto kako antiseptik) e edinstveno efikasno sredstvo.Ta ne ja izmislija srbite ili nie Makedoncite ovaa voda se koristi so vekovi.Ke najdete eden mal milion lekari koi "neoficijalno" vi ja predlagaat kako pomos. Jas ima tetka vo Avstrlija , zenata 5 godini bie srebrena voda i fala bogu dobra e so zdravje.Licno jas ja davam na mojata kerka koja e 1 god.
Sto gi zajadovte lugeto. Pa neka pisuvaat so sakat. Ako imate nekoi fakti deka e stetna izvadete gi na masa i izbavete ne od "zabludata".
еј се врати се врати се загрижив малку искрено кажано си помислив нема веќе да пиуваш ама јебига еве си пак сега со овој јузер па нели рече нема више да пиушуваш ало???
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
53
Поени од реакции
2
Neznam be Neemo sto se zamaras so toa koj zad koj nick e? I demek si nekoj fakmen pa sega ti gi otkri site? Ne se budali ke ti dadam i ime i prezime ako sakas samo ostavi ne tie so sakame da pisuvame da si pisuvame.Jas na tvoi temi ni se mesam a i fala bogu nema da se mesam.Mi treba nekoj koj znae dali ima stetnos od srebrenata voda , da mi dade nekoja informacija posto cela familija ja koristime. Ako imas informacija kazi, ako ne , ne gi goni lugeto moze nesto pametno imaat na um
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Neznam be Neemo sto se zamaras so toa koj zad koj nick e? I demek si nekoj fakmen pa sega ti gi otkri site? Ne se budali ke ti dadam i ime i prezime ako sakas samo ostavi ne tie so sakame da pisuvame da si pisuvame.Jas na tvoi temi ni se mesam a i fala bogu nema da se mesam.Mi treba nekoj koj znae dali ima stetnos od srebrenata voda , da mi dade nekoja informacija posto cela familija ja koristime. Ako imas informacija kazi, ako ne , ne gi goni lugeto moze nesto pametno imaat na um
Има штетност како нема тешка ментална ретардација предизвикува кај тој што ја пие.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Има штетност како нема тешка ментална ретардација предизвикува кај тој што ја пие
Ама и ти ја тупиш...Од инает ли зборуваш или имаш факти за тоа...
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Ама и ти ја тупиш...Од инает ли зборуваш или имаш факти за тоа...
каков инает бе шотие ? тежок метал сие тежок метал и не само ретардација туку и многу други нус појави предизвикува!!
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
каков инает бе шотие ? тежок метал сие тежок метал и не само ретардација туку и многу други нус појави предизвикува!!
Дај тогаш барем некој линк..што си прочитал ..да имаме и ние на увид..додека ептен не сме преминале во состојба на вегетирање...
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Па побарај бе на нет за тешки метали ке најдеш колку сакаш,а уствари велес мал примертие, и друго што прочитав на еден линк за колоиднава вода, продавачот тврди дека среброто небило тежок метал:pos2::pos2::pos2: мислам во ред е но ако некој самиот сака дасе труе нек се труе али нее во ред дасе лаже народ поготово ако некој го продава тој производ значи за денар некој луѓе се подготвени се да сторат па и убиства но не брзо убиство туку споро и болно со труење а си пиел сребрена вода а си биел вода загадена со жива олово цинк железо итн исто тисе фаќа нема исфрлање од организмот има само таложење епа види сега ти дали ке пиеш или нема:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom