Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
22 август 2009
Мислења
214
Поени од реакции
19
alertpay официјално ја подржува Македонија. значи без проблеми може да повлекуваш пари. мислам дека имаш повеќе опции за повлекување пари.
за верификација скенирани слики од документи требало.

paypal не ја подржува Македонија, со ставање други држава може да се регистираш и да користш paypal.
за верификување со кредитна карта, може дури и виртуелна кредитна vcc. за повлекување пари финта со ставање Словенија како држава и користење кредитна со Тутунска Банка.

е сега поарен кој одлучи си сам.
Фала Другар.

Игледа АlertPay е подобро па него ќе го користам.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
32
Поени од реакции
1
Доколку некој сака да направи пари онлајн нека ме контактира.

Слободно регистрирајте се на страниве

http://www.onbux.com/?rh=e59d4a585e490ff90e8cf91ad6c3a081

http://www.neobux.com/?rh=566C6164696D69724C616B69


Малку инфо

-Се работи за PTC (Paid To Click)страни во кои што кликаш,гледаш реклама и добиваш пари
-Повеќе пари се прават доколку имаш реферали
-Секој ден треба да се клика што не одзема повеќе од 5-10 мин

Јас ова го правам веќе подолго време и не е лага се прават многу пари.
 

Simple mind

Паметни баби
Член од
19 јуни 2010
Мислења
57
Поени од реакции
1
Moze nekoj da mi kaze dali ova cashfiesta e vistinski ili ne?
 

D-Wade

Miami Heat
Член од
13 октомври 2009
Мислења
597
Поени од реакции
69
Доколку некој сака да направи пари онлајн нека ме контактира.

Слободно регистрирајте се на страниве

http://www.onbux.com/?rh=e59d4a585e490ff90e8cf91ad6c3a081

http://www.neobux.com/?rh=566C6164696D69724C616B69


Малку инфо

-Се работи за PTC (Paid To Click)страни во кои што кликаш,гледаш реклама и добиваш пари
-Повеќе пари се прават доколку имаш реферали
-Секој ден треба да се клика што не одзема повеќе од 5-10 мин

Јас ова го правам веќе подолго време и не е лага се прават многу пари.
колку многу? 1,5$ месечно? хах...
јас направив некој реферал и правев околу 0,3$ дневно на нео и на крај ме суспендираа педерите демек сум имал повеќе од еден акаунт што нема веза

и понатаму стојам на тоа дека на хотфајл најдобро се прават пари доколку знаеш како да го искористиш тоа :)

--- надополнето ---

Moze nekoj da mi kaze dali ova cashfiesta e vistinski ili ne?
100% Скам. не се замарај со тоа
 

Simple mind

Паметни баби
Член од
19 јуни 2010
Мислења
57
Поени од реакции
1
колку многу? 1,5$ месечно? хах...
јас направив некој реферал и правев околу 0,3$ дневно на нео и на крај ме суспендираа педерите демек сум имал повеќе од еден акаунт што нема веза

и понатаму стојам на тоа дека на хотфајл најдобро се прават пари доколку знаеш како да го искористиш тоа :)

--- надополнето ---


100% Скам. не се замарај со тоа
A sto e fintata so toa hotfile? Sto se pravi, se stiska na reklami ili sto?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
32
Поени од реакции
1
колку многу? 1,5$ месечно? хах...
јас направив некој реферал и правев околу 0,3$ дневно на нео и на крај ме суспендираа педерите демек сум имал повеќе од еден акаунт што нема веза

и понатаму стојам на тоа дека на хотфајл најдобро се прават пари доколку знаеш како да го искористиш тоа :)

--- надополнето ---


100% Скам. не се замарај со тоа
Ако е така како сто викаш пробај да си го вратиш акаунтот прати им support ticket.

Се прават повеќе пари само треба да бидеш малце упорен и да бараш реферали,епа пари не се прават со спиење :)

Лесно е да се клика ама мора да се потрудиш за повеќе пари.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ахам, треба да се потрудиш али не во барање квалитетни реферали и кликање на линковите. Ќе седнеш ќе учеш нешто PHP, Python, Java или нешто друго многу покорисно и од нешто што може добро да заработиш понатаму. А не со со кликање на овие срање сајтови.

Поздрав.
 

D-Wade

Miami Heat
Член од
13 октомври 2009
Мислења
597
Поени од реакции
69
A sto e fintata so toa hotfile? Sto se pravi, se stiska na reklami ili sto?
се аплоадира варез и постираш линкови на форуми... повеќе имам објаснето неколку страни наназат ме мрзе пак да објаснувам истото
 

Simple mind

Паметни баби
Член од
19 јуни 2010
Мислења
57
Поени од реакции
1
се аплоадира варез и постираш линкови на форуми... повеќе имам објаснето неколку страни наназат ме мрзе пак да објаснувам истото
Dobro blagodaram.
 

G-Ms|

I'm Popeye the sailor man
Член од
2 ноември 2009
Мислења
60
Поени од реакции
3
дајте некоја страна шо може за брзо време (одприлика 2-3 недели) да се земе 30$ ного ми требат ;С
 
T

Tetro

Гостин
дајте некоја страна шо може за брзо време (одприлика 2-3 недели) да се земе 30$ ного ми требат ;С
30$ * 50 = 1500 денари :vozbud:
ќе сакаш да си најдеш добра работа, или ќе идеш на варијанта да кликаш цели 20 дена за 1500-че? :tapp:

1500/20 = 75 денари од ден)
општа математика, се учи у прво одделение
 
Г

Грејвдигер

Гостин
http://www.freelancer.com/ можеш и 300, не 30$ да заработиш... Вака се прават пари(еден од начините), не со сајтовите за кликање.
 
Член од
3 април 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
Abe daj nekoj neka kaze, ima li kar da dremam na cashfiesta.
 

debi7777

Girls in your city for night
Член од
12 септември 2009
Мислења
411
Поени од реакции
8
Ima edna interesna kompanija koja nude zarabotka preku net, preku niv so prodavanja na web sajtovi. So nekoi luge sto zboruvav kazuvaat deka si isplakaat navistina i moze da se zaraboti.,eden prijatel zede 100$za mesec-dva.Ama i zasto ne bi bilo koga im prodavas sajtovi. Znaci ima dve finti ili im nudes na lugeto sajtovi ili da zarabotat pari. Ima edna nedela trial, a potoa se plaka 10$ mesecno (toa e za web sajto koj ti go davaat ).Se zarabotuva na procent od clenovite i nivnite clenovi do 5nivo i davaat nagraden bonus ako za nedela se registriraat 5dusi preku tebe 100$bonus.Isplakaat preku banka ili cek na domasna adresa. Jas sum zainteresiran mi izgleda privlecno i verodostojno.. Ako ima zaintereirani priklucete mi se da isprobame : http://www.freedom.ws/oliver777 li ako nekoj znae za ova neka dade komentar.Kontaktirajte me za poveke info na PP. Pozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom