Заработка на интернет (официјална тема)

D-Wade

Miami Heat
Член од
13 октомври 2009
Мислења
597
Поени од реакции
69
• Earn $0.003 per click
• Earn $0.002 per referral click

:pos2:
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Дали те исплатија ?

И дали знае некој сигурна страна за "кладилница" ... дали има некој што заработува преку online кладилница ? :)
 
Член од
9 јуни 2010
Мислења
29
Поени од реакции
0
Здраво,

Страна каде што можете да заработите пари! Идеата е да прикачувате фајлови и за секој нивен download вие добивате од 40-80 центи (0.40-0.80 долари). Има многу страни што работат на истиот принцип но оваа страна е моментално најдобра со оглед на можностите што ги нуди за разлика од другите, вакви страни најчесто нудат 1000 downloads за 20$, овде вие заработувате 400-800$ за 1000 downloads. Регистрацијата на страната е безплатна. Доколку на некој му треба помош за почеток нека ми прати порака тука.

За да се регистрирате на страната кликнете тука.
 
T

Tetro

Гостин
Здраво,

Страна каде што можете да заработите пари! Идеата е да прикачувате фајлови и
прашања милион:
колку време си реѓистриран, колку пари направи, дали ти исплатија, како ти исплатија, што значи ако се реѓистрираат преку тебе.......... и давај скриншот од сметки ако е толку добра страната.
 
Член од
8 јуни 2010
Мислења
80
Поени од реакции
34
I jas razmisluvav kako da se naprai nekoj ekstra kesh na net pokraj redovna plata... probav i so klikanje i site tie gluposti ama ne vrodi trudot so plod... posle pocnav da citam za interent reklamiranje i slicno i naletav na google adsense i varijantava e ako imas blog ili sajt, stavis reklami i imas dosta soobrakaj i luge ti stiskaat na reklamite ti si prais kesh. Ova ti e nesto poseriozna varijanta za zarabotka. Jas napraiv blog aplicirav za reklami mi odobrija gi staviv reklamite i ne e loso za 1 nedela 20 evra i ako ima poveke luge i da stiskaat na reklamite sigurno i poeke. Dodeka razgleduvav za ova so reklamive ima luge sto praat seriozni pari so ova. Ne deka e nesto novo ama mislam deka kaj nas i ne e nesto aktuelno. Cisto za demonstracija moze da otidete do mojot blog i razgledajte http://netblogmkd.blogspot.com/. poz
 
Член од
9 јуни 2010
Мислења
29
Поени од реакции
0
прашања милион:
колку време си реѓистриран, колку пари направи, дали ти исплатија, како ти исплатија, што значи ако се реѓистрираат преку тебе.......... и давај скриншот од сметки ако е толку добра страната.
Регистриран сум неколку месеци, не работам воопшто на тој случај бидејќи имам други проекти на кој работам, само ја тестирав странта. До сега околу 30$ од кој 22$ ми беа исплатени преку ePassporte (нешто слично како PayPal i Moneybookers), има и други опции на ислата како што се чек, wester union и уште неколку.

Еве screen shot, морав да ја прикачам на нет сликава ради тоа што неке да се уплоадува дирекно ( линк подоле )

http://img580.imageshack.us/img580/9057/sharecashproof.png

--- надополнето ---

I ne e loso za 1 nedela 20 evra
Бизнис со кликање е НАЈНЕИСПЛАТЛИВА работа која можеш да ја најдеш на интернет. Не вреди трудот за толку малце пари, верувај има многу други начини (Компјутер + Интернет = Пари) само треба да се заангажираш и побараш.

Поздрав

--- надополнето ---

дали знае некој сигурна страна за "кладилница" ... дали има некој што заработува преку online кладилница ? :)
Сигурна страна за кладилница? - Не постои такво нешто, никој не "заработува" преку тоа. Како што знаш и самиот кладилница = коцкање.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Здраво,

Страна каде што можете да заработите пари! Идеата е да прикачувате фајлови и за секој нивен download вие добивате од 40-80 центи (0.40-0.80 долари). Има многу страни што работат на истиот принцип но оваа страна е моментално најдобра со оглед на можностите што ги нуди за разлика од другите, вакви страни најчесто нудат 1000 downloads за 20$, овде вие заработувате 400-800$ за 1000 downloads. Регистрацијата на страната е безплатна. Доколку на некој му треба помош за почеток нека ми прати порака тука.

За да се регистрирате на страната кликнете тука.
Не ти работи линкот!
Да не е укината странава или сл. ???
 
Член од
9 јуни 2010
Мислења
29
Поени од реакции
0
@Македонец ќе имаш од време на време такви проблеми со оглед на тоа што прават доста updates на страната. Пробај за некое време би требало да работи. Поздрав
 

D-Wade

Miami Heat
Член од
13 октомври 2009
Мислења
597
Поени од реакции
69
ја знам странава, ама многу малку симнувања има од неа бидејки треба да направиш некој survey пред да симнеш нешто...

јас и понатаму мислам дека најдобро пари се прават на хотфајл, досега имам направено околу 215$ за 2 месеци
 
Член од
3 март 2010
Мислења
648
Поени од реакции
413
Zaclenete se na

http://www.perfumeemporium.com/beautybucks/register.cfm?referrernum=212662

i odma dobivate 10 dolari, a so sekoj so ke zaclenvate i sekoj pod nego i taka natamu dobivate beauty bucks so sho gi kovertirate vo dolari. Inaku stranata e za mirisi-originali(maski i zenski), inaku jas imam poracano od niv i mn e faca, dostava do makedonija do 3 mirisi e 15 dolari


eve kako odi postapkata

Examples of Total Rebates You Could Earn in One Year* No. of direct referrals you make 20 50 100 If each referral spends $50 per month and refers 5 people who also spend $50/mo: $420 $1050 $2100 If each referral spends $100 per month and refers 5 people who also spend $100/mo: $840 $2100 $4200
isto mozite i biznis da si naprajte primer gi poracvate mirisite i odite v parfimerija i za iljadarka poeftino mu gi davate i odma vi gi zemat so napraj eden moj drugar(pr. 3 mirisi po 3000 da prodajte 10000 ete gi v dzeb)

http://www.perfumeemporium.com/beautybucks/register.cfm?referrernum=212662
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Земал ни некој пари до сега ?? Ја кликам на richptc.com имам над 200 $ до сега,треба 1000 $ па демек да се изврши исплата..мада сумњиво ми е
 

D-Wade

Miami Heat
Член од
13 октомври 2009
Мислења
597
Поени од реакции
69
Земал ни некој пари до сега ?? Ја кликам на richptc.com имам над 200 $ до сега,треба 1000 $ па демек да се изврши исплата..мада сумњиво ми е
100% скам.... зарем веруваш дека некој ќе ти даде 1000$ за кликање???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom