Заработка на интернет (официјална тема)

D-Wade

Miami Heat
Член од
13 октомври 2009
Мислења
597
Поени од реакции
69
башка тоа не се рачуна од сите земји си има одредено кој :)
1. Downloads are counted only if done from the following countries: United States, Canada, Norway, Finland, Sweden, United Kingdom, Germany, Latvia, Estonia, France, Spain, Portugal, Italy, Austria, Switzerland, Hungary, Czech Republic, Netherlands, Belgium, Greece, Denmark, Ireland, Poland, Slovakia, Slovenia, Lithuania, Bulgaria, Romania, Australia, Russia, Liechtenstein, Kuwait, Qatar, United Arab Emirates, Saudi Arabia, Bahrain, Turkey, Japan, Singapore, Brazil, South Africa, Oman, New Zealand, Cyprus, Malta, Gibraltar, Malaysia and Luxembourg.
сепак ако си упорен и секојдневно уплодираш по 10ина работи (филмови, музика, апликации, игри...) за некој месец ќе почнеш добро да заработуваш... :)
и можеш да се пријавиш за уплоадер на некој варез форум кој има 4 или 5* на катз кој ќе ги субмитира вашите уплоади и на тој начин ќе има доста симнувања :)

и за малку ќе заборавев, најмногу симнувања имаат новите апликации и новите албуми музика
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
јас да си кажам почнав со еден сајт ... ми имаат другари казувано дека исплака иначе е PTC сајт и ми е во потпис па ако сакате регистрирајте се ... исплакаат праку alertpay и paypal.
 
T

Tetro

Гостин
јас да си кажам почнав со еден сајт ... ми имаат другари казувано дека исплака иначе е PTC сајт и ми е во потпис па ако сакате регистрирајте се ... исплакаат праку alertpay и paypal.
ти имаат исплатено бе?
 
Член од
14 мај 2010
Мислења
19
Поени од реакции
4
Gaga pocna da deli mnogu pari i zarabotuvackata raste pobrzo otkolku vo drugite provereni sajtovi i mislam deka ke zavrsi kako scam sajt!
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
Gaga pocna da deli mnogu pari i zarabotuvackata raste pobrzo otkolku vo drugite provereni sajtovi i mislam deka ke zavrsi kako scam sajt!
deli pari i imaat mn korisnici i valjda nema da zavrshi ko scam zasho mislam deka imaat nad 1 000 000 korisnici ... pobrzo se praat pari od drugite PTC sajtovi i zatoa probuem :) eve do sea za 2 dena kupiv 1 referal i baram direktni referali ... se trudam :) ... pa ke vidime sho ke bide
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
deli pari i imaat mn korisnici i valjda nema da zavrshi ko scam zasho mislam deka imaat nad 1 000 000 korisnici ... pobrzo se praat pari od drugite PTC sajtovi i zatoa probuem :) eve do sea za 2 dena kupiv 1 referal i baram direktni referali ... se trudam :) ... pa ke vidime sho ke bide
cekaj a ustvari od alertpay parite kako ke gi vadime??? nekoj ima izvadeno od niv....a za paypal uste pomalce!
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
cekaj a ustvari od alertpay parite kako ke gi vadime??? nekoj ima izvadeno od niv....a za paypal uste pomalce!
незнам за paypal али за alertpay значи ти стигаат парите на account на alertpay и идеш withward за да ги извадиш и од alertpay ти пракаат чек кој стига за недела до две на врата и идеш у банка и им го даваш чекот и они ти даваат пари и чао пријатно :)

--- надополнето ---

абе ја ви викам ако имате малце слободно време на ден по 10-15 минути пробајте нишо не губите ... вреди да се проба

на мојот потпис има линк :)
 
T

Tetro

Гостин
:| еден другар ми кажа дека може а он стои добро со админите :| а читам дека не е така :|
Е сеа јбг, тоа ти е. Правила=закони. Поарно јас да ти кажам, отколку да го јадеш од админите. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom