Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
23 јуни 2007
Мислења
368
Поени од реакции
333
daj slika od tvojot alerpay i gotovo. taka samo ke gi ubedis lugeto.
ne vaka tvojot zbor protiv nivniot.
daj dokaz sto ke go potvrdi toa sto go zboruvas.
А кој рече дека имам потреба да докажувам нешто? Што воопшто ќе добијам јас или било кој од тоа ако докажам дека јас сум у право, а тие што не ми веруваат се магариња? Но, еве, за тебе и за магарињата, слика од withdrawals страната на мојот алертпеј, значи само парите што ми дошле тука у банка, останатите што ги имам менувано со наши луѓе тука за пари, користено на нет за купување, добиено на пејпал..., иако се работи за 300-400 долари, не се битни, ме мрзи до толку да праам скринови за да им докажувам на глупи луѓе.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.143
Поени од реакции
806
Пред малце најдов една страна, cashfiesta.com. Незнам дали се заработува многу али не е како другиве да читаш е-маили и такви работи. Со оваа програма инсталираш еден бар што ти стои нонстоп горе на екранот и на него од време на време се појавуваат банери. Заработуваш поени додека стои банерот. Има и еден калкулатор на http://www.cashfiesta.com/?calculator да пресметаш од прилика колку ке заработиш месечно.. зависи од тоа колку време си на нет. Али како и да е не можеш да очекуваш и од ова да заработиш којзнае колку, онака колку да имаш пари на сметка :D.

P.S. Ако решите да почнете со ова ставете ме мене како реферал, _IGI
tnx:D
Како да не,поголем спам и скам на интернет не сум видел.Ќе дотуркаш до исплата на минимумот од 50 $ и тогаш ќе ти пратат e-mail дека си мамел (што е апсолутно неточно бидејќи самиот знаеш дека не е така) и дека заради тоа те исфрлуваат од системот ??? Пародија невидена,не си го трошете времето на вакви срања.Порано кога почнувале,навистина исплатиле некој денар,но сега само ловат наивни луѓе.Поздрав
 
Член од
9 декември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
25
Ај ако може некој web сајт за заработка со сигурна исплата..јас пробав со cashfiesta,ама не ми изгледа баш сигурно зошто преку paypal оди и неможе да се подигнат парите во Македонија :toe: ако може совет од некој поискусен..:helou:
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
119
Поени од реакции
7
Ај ако може некој web сајт за заработка со сигурна исплата..јас пробав со cashfiesta,ама не ми изгледа баш сигурно зошто преку paypal оди и неможе да се подигнат парите во Македонија :toe: ако може совет од некој поискусен..:helou:
хема ниеден сајт што исплаќа се е лага не се залетувај толку .....и јас сакав да заработувам со лежење ама не оди имам земено само 19$:toe:
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
уште еден интересен начин за заработка е со поставување смс-сервис
Се прави многу лесно и го има во многу држави низ светот (МКД ја нема)
можете на пр да си поставите смс-сервис за спортски типови,хороскоп ....
доколку имате веб страна е полесно затоа што може да направите полесна реклама на сервисот

клик тука за да се запознаетет подобро со сите карактеристики и да се регистрирате
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
уште еден интересен начин за заработка е со поставување смс-сервис
Се прави многу лесно и го има во многу држави низ светот (МКД ја нема)
можете на пр да си поставите смс-сервис за спортски типови,хороскоп ....
доколку имате веб страна е полесно затоа што може да направите полесна реклама на сервисот

клик тука за да се запознаетет подобро со сите карактеристики и да се регистрирате
имам неколку прашања во врска со ова а првото е дали ти си го користел сервисот и одприлика колкава заработувачка имаше ако не е тајна :)
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
имам неколку прашања во врска со ова а првото е дали ти си го користел сервисот и одприлика колкава заработувачка имаше ако не е тајна :)
да го користам сервисот меѓутоа ако не најдеш добар начин за реклама за да ги запознаеш луѓето со тоа ,се разбира не го ни почнувај:smir:

Отвараш смс-сервис во повеќе држави со нивната домашна валута ,имаш да избереш колку сакаш да биде цената на смс на пр. 1 евро ,2 евра ...ти имаш заработка 40% од цената на секој смс
на мојот сервис досега 23 имаат испратено порака и јас имам профит 6 евра ,кога ќе стигнам до 50 евра може да ми ги исплатат парите(пејпол,манибукерс..)
се што имаш прашај,меѓутоа доколкку ја уклучиш страната ќе видиш дека се е објаснето и е многу едноставно да поченш со отварање на сервсот...
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
А кој рече дека имам потреба да докажувам нешто? Што воопшто ќе добијам јас или било кој од тоа ако докажам дека јас сум у право, а тие што не ми веруваат се магариња? Но, еве, за тебе и за магарињата, слика од withdrawals страната на мојот алертпеј, значи само парите што ми дошле тука у банка, останатите што ги имам менувано со наши луѓе тука за пари, користено на нет за купување, добиено на пејпал..., иако се работи за 300-400 долари, не се битни, ме мрзи до толку да праам скринови за да им докажувам на глупи луѓе.

Дали можи да ни кажиш како си ги повлекол парите од alertpay и колку повлече за колку време се тоа се заврши ..пиши повеке ок ?
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
368
Поени од реакции
333
Дали можи да ни кажиш како си ги повлекол парите од alertpay и колку повлече за колку време се тоа се заврши ..пиши повеке ок ?
2 пати bankwire, еднаш со чек, сумите ги гледаш на сликата, bankwire чекав околу недела дена за да ми легнат парите на сметка, а чекот го чекав некои 1-2 недели да стигне, и уште 3 недели у банка дур го проверат.
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
2 пати bankwire, еднаш со чек, сумите ги гледаш на сликата, bankwire чекав околу недела дена за да ми легнат парите на сметка, а чекот го чекав некои 1-2 недели да стигне, и уште 3 недели у банка дур го проверат.

Како ги префрли од alertpay парите во банка во која кај нас кога не можи за Македонија да се префрлат освен само со чек и кажи ми за чекот во која банка можи да го разменат ок?
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
368
Поени од реакции
333
Како ги префрли од alertpay парите во банка во која кај нас кога не можи за Македонија да се префрлат освен само со чек и кажи ми за чекот во која банка можи да го разменат ок?
Може бе да се префрлаат во банка и во Македонија, провери поубаво ќе ја видиш и Македонија во листата. Само ќе гледаш во листата за bankwire, не за bank transfer. Ова второво го овозможуваат само во малку земји во светот, додека bankwire е за скоро сите земји, не има и нас, е финтата е што провизијата е повисока, 15 долари одземаат за wire. Јас два пати повикав пари на овој начин, и како што ти кажав, стасаа за околу недела дена, горе доле. Во тутунска банка имам сметка, таму го уновчив и чекот. Моја препорака е, ако не ви е итно да ги земете парите, да земате преку чек, бидејќи многу помалку пари се губат така на провизии, само нешто симболично, додека со bankwire е многу повеќе, не е само провизијата што ја зима Алертпеј, и банкарските провизии се доста големи, па тоа користете го или кога ви е итно, или кога ќе влечете големи суми.
 
Член од
19 август 2008
Мислења
58
Поени од реакции
1
Me interesira dali ima nekoj sto se zanima so forex trading ili affiliate marketing veke podolgo vreme i ima prilicno dobro iskustvo bi mu bil blagodaren ako mi odgovori nekoklu prasanje moze i preku pm :)
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
Me interesira dali ima nekoj sto se zanima so forex trading ili affiliate marketing veke podolgo vreme i ima prilicno dobro iskustvo bi mu bil blagodaren ako mi odgovori nekoklu prasanje moze i preku pm :)
Немам искуство во форекс (мое мислење е дека не е релијабилен бизнис) имам искуство во афф марк. Прашај преку ПМ.

Иначе еве ви еден common sense модел за правење пари...

Одбери тема..на пример...learning French.

Земи домејн и хостинг за тоа нешто ко...allfrenchlearn.com и HostGator како хост тие се добри

Најди начин да рангираш на гугл во топ 10 за speak french, learn french easy или некои други такви фраци.

После 6 месеци работа секој ден, веројатно ќе имаш негде 500-1000 дневно посетители...стави Adsense на сајтот и ќе правиш 10-20$ дневно.

(ова е ептен поедноставено и можеби после 5-6 месеци нема да добиваш 500-1000 посетители али поентата е...нема тајни начини за правење пари на интернет повеќето од вас што се повеќе од година на нет веројатно ги знаат сите начини...направи сајт и стави нешто ко адсенсе, земи луѓе и носи ги кон affiliate понуда, продавај продукт...имај сајт портал и продавај банери како кајгана итн итн итн.)

CashFiesta и сл. профитираат на таа фантазија дека има некој таинствен начин за правење пари...реалноста е дека нема.
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Немам искуство во форекс (мое мислење е дека не е релијабилен бизнис) имам искуство во афф марк. Прашај преку ПМ.

Иначе еве ви еден common sense модел за правење пари...

Одбери тема..на пример...learning French.

Земи домејн и хостинг за тоа нешто ко...allfrenchlearn.com и HostGator како хост тие се добри

Најди начин да рангираш на гугл во топ 10 за speak french, learn french easy или некои други такви фраци.

После 6 месеци работа секој ден, веројатно ќе имаш негде 500-1000 дневно посетители...стави Adsense на сајтот и ќе правиш 10-20$ дневно.

(ова е ептен поедноставено и можеби после 5-6 месеци нема да добиваш 500-1000 посетители али поентата е...нема тајни начини за правење пари на интернет повеќето од вас што се повеќе од година на нет веројатно ги знаат сите начини...направи сајт и стави нешто ко адсенсе, земи луѓе и носи ги кон affiliate понуда, продавај продукт...имај сајт портал и продавај банери како кајгана итн итн итн.)

CashFiesta и сл. профитираат на таа фантазија дека има некој таинствен начин за правење пари...реалноста е дека нема.
имаш извадено пари од cashfiesta ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom