Xbox360 гејмери

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Мислиш излез.

Иначе нема такви. Тие првите што немаа ХДМИ излез, имаа компонент излез (ХД исто, меѓутоа звукот не е дигитален како кај ХДМИ, мора преку оптички излез да се пушта звукот за да биде дигитален, или може аналогно преку обичните кабли, црвено/бело).
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Мислиш излез.

Иначе нема такви. Тие првите што немаа ХДМИ излез, имаа компонент излез (ХД исто, меѓутоа звукот не е дигитален како кај ХДМИ, мора преку оптички излез да се пушта звукот за да биде дигитален, или може аналогно преку обичните кабли, црвено/бело).
Daj slika od takov xbox, i slika od toa kakov treba da e kabelot.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265




--- надополнето ---



На првата слика од лево на десно: Сино,Зелено,Црвено се за ХД. Жолто е за SD, додека последните црвено и бело се за звук.

Кога излезе 360ката, Премиум-от со 20гб хард идеше со кабелот заедно. Откако излегоа новите конзоли со ХДМИ излез, 360ката немаше ХД кабли. Даваа само СД, кабел се купува посебно (Компонент или ХДМИ).
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Fala mnogu, uste ova samo, kvalitetot na slikata kakov e: Close/Good Enough/OMG I CANT BELIVE IT/shitty/WHAT YOU CALL THIS HD???, koe od ovie?
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Хмммм не знам дали мислиш ХДМИ vs Компонент или SD vs HD.

За првото, нема голема разлика. Јас на мојот ТВ имам 1 ХДМИ, а тука ми е ПС3то, на компонент ми е 360ката и не гледам некаква разлика.

Додека ако мислеше за второто, има WTF разлика, Небо-Земја што викаат :)
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
тие аркадните игри што ги има за конзолава ги игра некој? Гледам има некои што се МНОГУ популарни. Прашањето ми е, дали мора да се игра LIVE и како иде целата работа со инсталирање и сл. пошто гледам никој не коментира за овие :)
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Ja имам неколку аркадни игри. Мора да имаш лајв и си ги купуваш најстардно преку дашбордот на лајвот и си ги симнуваш на ХДД . Нема проблематика ова просто ко леб =)
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Limbo е најдобра аркадна игра за xbox кој не ја играл одма да ја проба
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
А у случај да нејќеш да купуваш, ги симнуваш и исто е?
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Uhh не те разбирам :S Како мислиш ?
Па од торент да ја симнам и после може ли исто ко и купена? Може ли воопшто да се игра ако имам Live ама немам поени за играње on-line ама не сум баниран.
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Па од торент да ја симнам и после може ли исто ко и купена? Може ли воопшто да се игра ако имам Live ама немам поени за играње on-line ама не сум баниран.
Кога веќе спомна лајв гледам според сликата во потписот си ја играл test drive unlimited 2 додека си закачен на лајв, играта мислам дека сеуште не е официјално излезена и големи се шансите да те банираат... него како играта, јас ја извадив само се мислам дали да ја бапнам на цд, многу луѓе се жалат имало багови, тапа графика итн...
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Кога веќе спомна лајв гледам според сликата во потписот си ја играл test drive unlimited 2 додека си закачен на лајв, играта мислам дека сеуште не е официјално излезена и големи се шансите да те банираат... него како играта, јас ја извадив само се мислам дали да ја бапнам на цд, многу луѓе се жалат имало багови, тапа графика итн...
Да бе и јас гледам ама не бев најавен кога играв ваљда ми се протнала некако не сум приметил иначе пазам такви работи. Иначе јас ја играм пошто немам нешто боље у моментов :) не е нешто посебно, не се ни обидува да те задржи да играш, на многу моменти е премногу досадна али има некои интересни моменти кои сепак вредат. Не ми се свиѓа што не е реална (пр ручната е тапа, вртењето е некако глупо). Ми се свиѓа што има офроуд :) графиката е веќе видено, ништо ново или посебно. Не планирам да ја вртам, моментално само тепам време на неа :)
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.369
Поени од реакции
4.898
@Woofer NHL11 добра е ? и ако можи линк за даунлоад по ПП :smir:
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Па од торент да ја симнам и после може ли исто ко и купена? Може ли воопшто да се игра ако имам Live ама немам поени за играње on-line ама не сум баниран.
Ej знам дека има начин за тоа , иди на Арена најди ја таа што сакаш да ја бапнеш у ХДД и имаш таму туторијал и кје прочиташ што треба прво да направиш за да ти успее.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom