Xbox360 гејмери

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Не е се до графиката!!! А ако веќе сме кај графика треба да ја погледнете RAGE игра која има ПРЕКРАСНА графика ќе биде рамо до рамо со Kill zone 3 и uncharted 2, ќе е мултиплатформ и додека сите се мислат дали хбох може да издржи ваква графика изјавуваат дека на хбох ќе "фура" со 60 фпс.

--- надополнето ---









 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Не е се до графиката!!! А ако веќе сме кај графика треба да ја погледнете RAGE игра која има ПРЕКРАСНА графика
Ама ти изглеа молиш за да те заебаваме.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ама ти изглеа молиш за да те заебаваме.
А до графиката е успехот на една игра а? ОК извини, не знаев дека си размислувал како моето комшивче од 2-ро одделение кое се пали само на графика.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
А до графиката е успехот на една игра а? ОК извини, не знаев дека си размислувал како моето комшивче од 2-ро одделение кое се пали само на графика.
double-facepalm.jpg
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не е се до графиката!!! А ако веќе сме кај графика треба да ја погледнете RAGE игра која има ПРЕКРАСНА графика ќе биде рамо до рамо со Kill zone 3 и uncharted 2, ќе е мултиплатформ и додека сите се мислат дали хбох може да издржи ваква графика изјавуваат дека на хбох ќе "фура" со 60 фпс.


RAGE е и за PC. Така да не ми постирај слики од неа и тоа каква била графички, кога очигледно е дека се вадени од PC со 2 гига VRAM. Поглеј ги текстурите, ќе ти стане јасно.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
RAGE е и за PC. Така да не ми постирај слики од неа и тоа каква била графички, кога очигледно е дека се вадени од PC со 2 гига VRAM. Поглеј ги текстурите, ќе ти стане јасно.
Можеби било така 2008 кога почнале да работат на неа, сега се е сменето и играта и на двете конзоли ќе со 60 фпс. Уствари и 100% СИГУРЕН сум дека на конзоливе ќе оди и подобро. За пц ќе треба да се чека нови драјвери па ќе има проблем со преголемо побарување на хардвер и такви ствари....

--- надополнето ---

И сликите се од хбох
 
B

Blacks

Гостин
Каде можам најефтино во МК да купам ИксБокс 360 на ново? Гледав во Риверсофт некои модели 14990ден и 18990 ден. Која е разликата помеѓу тие двата ако знае некој за понудата од Риверсофт?

Поздрав
 

Д Малиот

Нинџа лепотан!
Член од
25 јануари 2009
Мислења
296
Поени од реакции
43
Бате ти очигледно не знаеш што е ексклузива, не си имал прочитано ништо за годинешново Е3. Иначе кога ќе направат масивна игра и динамичен Terrain како God of War 3 на МС, да ми се јавиш. Ти имаш некоја конзола? Или ми читаш работи од пред 20 години па ми пишуваш овде?
Татко ми држеше играчница каде имавме и РЅ3 и ХВОХ 360, од 4 РЅ3 кои ги имавме само 1 остана жив (па и на него му доаѓа крајот ) а од 2 ХВОХ 360 Про ниеден не остана жив. РЅ3-ката сеуште држи но не знам до кога ќе ме држат нервите мануелно да им правам трансфер на играчите од еден во друг тим.

И ХВОХ и РЅ3 си вредат. Јас размислувам да земам ХВОХ АRCADE но е премногу скапо ( 320 евра без хдд но со вклучена мемориска картичка ). За тие пари можам да земам минимум 6 игри за РЅ3 но како што веќе пишав и на РЅ3 што ја имам и доаѓа крајот така да нз што да правам
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Можеби било така 2008 кога почнале да работат на неа, сега се е сменето и играта и на двете конзоли ќе со 60 фпс. Уствари и 100% СИГУРЕН сум дека на конзоливе ќе оди и подобро. За пц ќе треба да се чека нови драјвери па ќе има проблем со преголемо побарување на хардвер и такви ствари....

--- надополнето ---

И сликите се од хбох
Да де, а овде вика дека се од PC.
Не паѓај на евтини финти и промотивни слики, те молам.

И TOCA 3 беше пичке си материне пред да излезе, па се виде реалноста. Е сега, Rage е од iD, али се знае Doom каква беше на PC, а каква на Xbox-от.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Татко ми држеше играчница каде имавме и РЅ3 и ХВОХ 360, од 4 РЅ3 кои ги имавме само 1 остана жив (па и на него му доаѓа крајот ) а од 2 ХВОХ 360 Про ниеден не остана жив. РЅ3-ката сеуште држи но не знам до кога ќе ме држат нервите мануелно да им правам трансфер на играчите од еден во друг тим.

И ХВОХ и РЅ3 си вредат. Јас размислувам да земам ХВОХ АRCADE но е премногу скапо ( 320 евра без хдд но со вклучена мемориска картичка ). За тие пари можам да земам минимум 6 игри за РЅ3 но како што веќе пишав и на РЅ3 што ја имам и доаѓа крајот така да нз што да правам
Јас зборував за нешто друго али ајде...
Хехе татко ми исто држеше играчница. Од 3 ПС3ки, сите 3 сеуште ТЕРААТ (купени крајот на Април 2007) да чукнам на дрво. А, од 2 360ки, едниот рикна, на другиот му рикна двд читачот па мораше нов да земам.
 

Д Малиот

Нинџа лепотан!
Член од
25 јануари 2009
Мислења
296
Поени од реакции
43
Каде можам најефтино во МК да купам ИксБокс 360 на ново? Гледав во Риверсофт некои модели 14990ден и 18990 ден. Која е разликата помеѓу тие двата ако знае некој за понудата од Риверсофт?

Поздрав
Во основа се исти. XBOX 360 Premium (18990) доаѓа со хдд од 60 гб додека XBOX 360 Arcade (14990) доаѓа без хдд кој може да се докупи ( Имаш во идц на лагер 80 евра 250 гб), но затоа има вклучена мемориска од 256 мб за комотно да можеш да сејвираш. Исто така GPU-то на Премиумот е за нијанса подобро отколку GPU-то на Аркејдот но тоа е незабележливо.
Како што гледам во Риверсофт на лагер ги нема ни едниот ни другиот би требало да дојде околу 20 евра поскапо поради падот на еврото во однос на доларот заради кризава кај нашиот најомразен ЈУЖЕН СОСЕД.

XBOX имаш и во ИДЦ - моментално е 270 евра (флешнато да можеш да играш пиратки) и 45 евра + ќе доплатиш за дополнителен контролер :D се надевам дека ова ти помогна
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Каде можам најефтино во МК да купам ИксБокс 360 на ново? Гледав во Риверсофт некои модели 14990ден и 18990 ден. Која е разликата помеѓу тие двата ако знае некој за понудата од Риверсофт?

Поздрав
Не знам дали да го чекаш новиот модел. Во европа излегува Јули, али што знам, овој последниот модел (пред најновиот) добро се покажа па можеби би било подобро да купиш веќе "тестиран" модел. Види во www.idc.com.mk
 

Д Малиот

Нинџа лепотан!
Член од
25 јануари 2009
Мислења
296
Поени од реакции
43
Не знам дали да го чекаш новиот модел. Во европа излегува Јули, али што знам, овој последниот модел (пред најновиот) добро се покажа па можеби би било подобро да купиш веќе "тестиран" модел. Види во www.idc.com.mk
Може и да зачека да излезе слимот за да им падне цената на елитот и аркејдот. Инаку да ви кажам на сите вас кои планирате да земате слим по неговото излегување НЕМА Blu-Ray што значи дека слободно ќе можете да си играте пиратки ( со претходно флепшнување се разбира )
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Не знам дали да го чекаш новиот модел. Во европа излегува Јули, али што знам, овој последниот модел (пред најновиот) добро се покажа па можеби би било подобро да купиш веќе "тестиран" модел. Види во www.idc.com.mk
Мислиш на сите што се со Jasper плоча така? Или има разлика повеќе од Елитот и Аркејд. Гледам луѓе што продаваат наводно ко нови (ептен малце користени) 360ки аркејд па може да земам за некои си 200 евра со 2 контролери и во иднина да му брцнам само еден хард од 20 гига. Освен за ставање игри на него, се користи за нешто друго хардот (не зборувам за Savegames зошто можеш да ги зачуваш нив и на веќе тековната 256мега меморија)?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom