Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Група Е
AC Milan
Heerenveen
Braga
Portsmouth
Wolfsburg

Јас мислам болдираниве дека ке одат понатаму ни се падна лесна група мислам дека ке ги тепаме Херенвен,Волзбург,Брага единство можат проблеми да ни направат Портсмоунт ама мислам дека и нив ке ги тепаме :)
да те потсетам дека Heerenveen се 4ти во Холандија моментално и минатиот натпревар ги тепаа Ајакс со 5-2 :smir:

иначе групата е доста непревидлива и тешка, Милан знае баш против вакви тимови да киксира...
 
А

Ајсшутер

Гостин
Дотогаш може ке се вратат Сандерос и Неста и со нив ке биде доста подобро,знам за Херенвен ама неможеш па да споредуваш Холандија на пример со Англиски тим како Порсмоунт,а и Брага не е лоша оваа година.
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
167
Според изјава на Анчелоти во Уефа Куп ќе играат помалдите
еве само дел од изјавата:


The Milan boss went on to respond to comments made by the coach of Wolfsburg, Felix Magath, who claimed that his side is “happy to face Milan.” Ancelotti said that “it will be a great opportunity for the younger players in particular, to meet with high-level opponents, allowing for further growth and development of the team.”


а види Дињо се закани наредна година ќе се борел за Златната топка
ќешки да е така :)
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
167
И овде за тоа дека Рамос ќе бил замена за Малдини и Фабрегас ќе сме го земеле
уште веква шпекулација немало :smir:
ако е така ееее јас ќе скокам од радост ама тешко
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Рамос е предобар за негови години.....само што нема да му биде замена на Малдини (Рамос е десен бек, Малдини лев бек:wink:). Во секој случај нема подобар бек моментално од Рамос.....омилен играч од Реал ми е.
Фабрегас....лани беше брилијантен....ист е како Пирло, само што игра малку поофанзивно.
Двајцата да дојдат не ми се верува....некако многу пари ќе бидат потрошени за 2 години:toe:. Сепак газдата ни е прилично скржав, а овие двајца се скапи.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Рамос е предобар за негови години.....само што нема да му биде замена на Малдини (Рамос е десен бек, Малдини лев бек:wink:). Во секој случај нема подобар бек моментално од Рамос.....омилен играч од Реал ми е.
Фабрегас....лани беше брилијантен....ист е како Пирло, само што игра малку поофанзивно.
Двајцата да дојдат не ми се верува....некако многу пари ќе бидат потрошени за 2 години:toe:. Сепак газдата ни е прилично скржав, а овие двајца се скапи.

еден да донесе... ќе бидеме презадоволни (нормално, да не биде само тој еден трансфер цело лето :))
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
За другата година ако го донесат Рамос би бил задоволен и само со тој трансфер!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.544
Поени од реакции
48.009
Aбе вие улави сте,каков Рамос какви бакрачи.Ако има и најмала шанса за Рамос тоа ке биде со Кака врзано..........пошто Рамос не го даваат на позајмица :pos:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
167
Aбе вие улави сте,каков Рамос какви бакрачи.Ако има и најмала шанса за Рамос тоа ке биде со Кака врзано..........пошто Рамос не го даваат на позајмица :pos:
тука мож и си во право
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Еден да донесат од овие двајца ќе скокам од радост, ама немат шанси.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Поголема шанса имаат да го донесат Фабрегас,отколку Рамос...Само што ќе треба да се одврзе ќесето,не верувам дека било кој од двајцата би го дале за помалку од 25-30 милиони евра.А секако дека двајцата добро би ни дошле,па и еден само нека е.:smir:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
мислам дека нема шанси ако го земеме скудетото и куп уефа можно е :)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.499
Поени од реакции
5.481
Едно е да сакаш друго е да можеш, така да нема никој да дојде од овие двајца...
 
G

GoddessOfRock

Гостин
мене не еме фасцинираат ниту Рамос ниту Фабрегас... ама ека фалат играчи во одбрана Да.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom