Што мислите за LGBT популацијата?

Статус
Затворена за нови мислења.
O

Out Boy

Гостин
3. Педер (оженет хомосексуалец):pos2: Шпанска сапуница, трета серија...

Овој тип на хомосексуален хуманоиден мажјак се разликува од претходната група само по тоа што е добро ситуиран, благодарение на родителите. Може да биде од било која група според нивото на интелигенција, но заедничко им е тоа што се во состојба да создадат перцепција дека благонаклоноста на неговите родители зависи од неговата сексуалност. Значи, порано или подоцна, овој тип на хомосексуален хуманоиден мажјак е (само)приморан да се ожени, бидејќи смета дека ако неговите родители дознаат за неговата сексуалност, ќе се откажат од него и ќе остане без своето наследство:pos:. Најчесто се потпуштени „мази“ кои извршуваат се што им е наредено од дома, бидејќи целосно немаат свое его:nesum: Својата непотентност ја оправдуваат пред измамената сопруга со некакво здравствено пореметување, а скоро секогаш кога се во состојба да ги извршуваат брачните обврски, се под дејство на таблети за потенција:pos2::pos2::pos2:.

Голем дел од оваа популација одржува и паралелна хомосексуална врска, која пак е условена од паричен надомест, најчесто поради уцена:tv:. Порано или подоцна, сфаќаат за погрешниот избор, и се оддаваат на алкохолот:cug: и дрогата, при што семејството целосно се разнебитува:duel:. Бракот им завршува со развод:pop:.

Ете тоа мислам за педерите (женетите хомосексуалци), иако ги има неколку видови, ама ме мрзиииииии да пишам за нив :jaj:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Сте измешале и баби и жаби и трајковци и петковци и транс и лез и троп и педофили и егзибиционисти па викам ај да ви го сменам насловот за да не ви ги бришам оф топиците.

Инаку ќе кажам, по не знам кој пат, дека темава е веќе исцрпена, стара и досадна : ја дискутираат или тие што немаат друга работа, или тие што си ги поставуваат прашањата на кој и како им се дига, или тие што си ја чукаат главата зошто некои работи се така како што се.

Сте се прашале зошто имате црна или плава коса? Кафена? Црвена? Сини, зелени, црни, коси, криви, рамнострани или рамнокраки очи? Имате стробизам? Сите имате 170 цм и 67 кила? Е па ако сите сте различни таму лежи и одговорот : немојте да очекувате сите да бидат исти бидејќи последниот пример за униформизација на човечката раса е Хитлер... Доколку сакате да му наликувате : бујрумте. :wink:

Поздрав, пријатна вечер и благодарам. :helou:
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Не е арно да се релативизира до таа мера, црна коса и гејеви е исто!?
Ниту некој носи закони за заштита на високи или ниски луѓе ниту преку тоа бараат основа за посвојувања и други привилегии.



На прашањето за баг-чејсинг никој не одговори...
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Не е арно да се релативизира до таа мера, црна коса и гејеви е исто!?
Ниту некој носи закони за заштита на високи или ниски луѓе ниту преку тоа бараат основа за посвојувања и други привилегии.
И за основа на “продолжување на фрикинг хјуман расата“ : токму затоа и целава оваа маскарада ја споредив со Хитлер. Не : не е на арно да се мешаат гејови со плави и црни коси - затоа плавите треба со плави да се ебаваат а црните со црни... :wink:

А шо беше бај чејсинг? Дајте обласнете, неам Вујаклија овде а ниту Вебстер... :raz:
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
И за основа на “продолжување на фрикинг хјуман расата“ : токму затоа и целава оваа маскарада ја споредив со Хитлер. Не : не е на арно да се мешаат гејови со плави и црни коси - затоа плавите треба со плави да се ебаваат а црните со црни... :wink:

А шо беше бај чејсинг? Дајте обласнете, неам Вујаклија овде а ниту Вебстер... :raz:
“продолжување на фрикинг хјуман расата“
Зошто толку злоба кон човечкиот род?

Со таа релативизација која ја фураш истото може да се каже и за зоофилите,некрофилите,капрофазите,објектофилите и останатите перверзии. Различен избор - некој орбит некој риглис мастики...

А за баг-чејсинг еве линк...не сакам да постирам текст да не им се згади на луѓево, кој сака да прочита еве линк...која грозота...

http://en.wikipedia.org/wiki/Bug_chasing
http://www.rollingstone.com/news/story/5939950/bug_chasers
 

Gabby^Death

The..DeathGirl
Член од
27 јуни 2009
Мислења
13
Поени од реакции
1
Јас мислам дека се пореметени суштества, кои шират идеологија дека не се замараат со мислењето на другите, а од друга страна на форумов напнуваат со нивните размислувања и оправдувања. Ајде задоволувајте се таму и ќутете што има да провоцирате низ форуми не ми е јасно? Комплекс на пониска вредност или што?
Извињавам се али никој не провоцира...туку секој има право да си го каже своето мислење и затоа ја отворив..а тебе ако не ти се допаѓа темата,тогаш што мајка бараш да ја отвараш !!! поздрав
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
А за баг-чејсинг еве линк...не сакам да постирам текст да не им се згади на луѓево, кој сака да прочита еве линк...која грозота...

http://en.wikipedia.org/wiki/Bug_chasing
http://www.rollingstone.com/news/story/5939950/bug_chasers

Баш ме заинтригира за темава ама колку што можев да проверам Баг Чеjсингот не е ексклузивна работа на хомосексуалната и на ЛГБТ популацијата. Провери овде, прочитај ги насловите, види каква е сексуалноста на засегнатите “чејсери“ и после генерализирај или не. :wink:
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Има голема разлика тука меѓу луѓе кои намерно шират хив од разни побуди (се работи за пореметени лица) и разните геј сајтови кои се ОРГАНИЗИРААТ на тема - ултимативно секс доживување - зараза со хив и во кои членуваат иљадници ѓееви. И самите си измислиле зборови како давачи на поклони (поклонот - хив вирусот) што зборува за целосно изопачен поглед на работите.

Ако слушаме пропаганди, тогаш секој геј е културно освестена личност,секој втор е виолинист, сите носат упаљач, не од шо пушат туку од култура да му понудат на друг, а од џебот му виси книга со стихови од Рајнер Марија Рилке...:pos2:

Сега е во мода квази-либералноста, левичарски кретенизми од типот - слобода на избор, слобода за малцинствата и толеранција. Политичка коректност и слични работи кои како да ги предвидел Орвел. Многумина се подведуваат од текви теории пласирани по медиумите каде на популација од 0,024% во МК му се дава несразмерно поголем медиумски простор од на пример - рудари или работнишки по текстилни фабрики.

За секоја власт е интересно кога ќе најде со што да ја поларизира јавноста и да го оттргне вниманието од други теми.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Премногу генерално ти е мислењето : од проста причина што, како што и самиот кажа, неможеш сите да ги ставиш во ист кош. Имам десетици пријатели геј коишто имаат сосема нормален живот, што се лекари (некои од нив дури и педијатри) и чиишто животи не се предмет на никаква сегрегација. Дур не видиш не лупај било што оти и чавките ќе ти се смеат :wink:
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Десетици? И Кочо да не е меѓу нив...Да не живееш на Сатурн (грешка, Уран:vozbud:), во оваа земја - десетици ѓееви лекари .... ај да кажеше политичари ама вака...

Како и секоја пропаганда и гејевската се прикажува во најдобро светло (Елтон Џон, Фреди Меркјури) а ги крие злочините како баг-чејсинг и други гадотии. И во секој втор филм или серија - педери или лезбејки...зошто?
Зошто насилно се наметнува квази-либерален став на население кое тоа не го сака. Ако луѓето имаат нагонска одбивност кон тоа - тоа е...и ај сега сосила толеранција. А и НАМБЛА кај да е...

чавките ќе ти се смеат :wink:
Хиените се смејат...
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Во која земја, ме збуни сеа... :raz:
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Во земјата македонија де, аман... имаш напад на духовитост?
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
Гадост, катастрофа...
Кога би дознал дека моето 'дете' е нешто од ова идам право у весници да се откажам од него.
Па што друго му останува и коњи да сака ?
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Во земјата македонија де, аман... имаш напад на духовитост?
Не, немам напад на духовитост : имам живеено во повеќе земји, затоа прашував...

Гадост, катастрофа...
Кога би дознал дека моето 'дете' е нешто од ова идам право у весници да се откажам од него.
Па што друго му останува и коњи да сака ?
Откажувањето преку весник не е правна рамка за одродување : сакаме коректна правосудна држава а самиот народ ни е правно неписмен... Штета! :cry:
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Еве и поетични стихови на ѓејевита тематика

песната БАРБИ И КЕН

Hi Gareth,
Hi Raul!

Wanna go for a ride?
On what?
On this!:vozbud:

Barbie such a bitch,
she it just a witch
INDEPENDANT!
I really hate her,
why does ken date her?

Ken is such a man,
I do all I can
Just to do him,
we just want to screw him!
(She's such a bitch I'm gonna scratch her eyes out)

I have dreams about ken
Being inside my den:pos2:
and we hold, and we kiss
like we're sweet hearts.
But that barbie's a slut,
with her cute little butt
and I guess ken Likes boobs made
of fake parts

And I cry,
every day,
Cause' strait up the bitch is in my way,
Oooh Oooh Oooh

Barbie is a bitch,
She is just a witch!
I really hate her,
why does ken date her?
Ken is such a man,
I do all I can
Just to do him,
We want to screw him

When I see her I will knee her
(ooh oooh oooh)
I will punch her and I'll crunch her
(Oooh! Oh yes!)

Hey Gareth!
What Raul?
Look whos over ther,Well if it isn't barbie WITH OUT ken in that stupid california dream van
HEY BARBIE COME OVER IT US COME OVER HERE MISSY!
miley cyrus makes me happy.
ahh!! take that!
You hooker,
You bitch,
scratch your eyes out,
Ok lets get the hell outta here
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom