Загатки

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.748
Поени од реакции
4.988
Прво ми падна на памет дека му ги переше алиштата, демек 5 минути ги пери под вода па ги беси да се сушат... ама не ми е ни то логично, дај кажи го ме интересира :)
The woman was a photographer. She shot a picture of her husband, developed it, and hung it up to dry.
:wink:
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
^ мене и просторите помеѓу речениците ми се чинеа како грешки.
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
The woman was a photographer. She shot a picture of her husband, developed it, and hung it up to dry.
:wink:
Лелеле да бееее :) ај бе оди бегај таму :) не ја читам ова тема појќе се изнервирав :)
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
The woman was a photographer. She shot a picture of her husband, developed it, and hung it up to dry.
:wink:
На англиски некои зборови можат да имаат двојно значење и затоа доаѓа до забуни, дај продолжете со наши Македонски загатки!
 
V

Viktorijabt

Гостин
Кралот Хенри VIII лежи беспомошно на дното од скалите со голема посекотина преку лицето.
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
750
Поени од реакции
55
Кралот Хенри VIII лежи беспомошно на дното од скалите со голема посекотина преку лицето.
Кралот бил насликан на слика и сликата паднала по скали и се отцепила на лицето кралот:vozbud:
 
V

Viktorijabt

Гостин
Кралот бил насликан на слика и сликата паднала по скали и се отцепила на лицето кралот:vozbud:
Точно. :bravo:

Ајде друго.

Човек гледа жена како умира во неговиот дом и не прави ништо за да и помогне.
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
750
Поени од реакции
55
Јес :wink: Си викам дај да се обидам:toe:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.748
Поени од реакции
4.988
Еве едно лесно

Човек целосно облечен во црно стои на улица,наеднаш голема црна кола без светла поминува низ улицата..возачот веднаш застанува .. како знаел возачот дека има човек на улица?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom