Фан Клуб: Шкендија

Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Не го оговарајте чичко ми ќе се караме :icon_lol:

П.С. Честито :smir:
 
Член од
26 март 2011
Мислења
592
Поени од реакции
79
Bravo za SHKENDIJA , koja so na odbojka go pobedi Sinalco 3:1 vo setovi...

I GO OSVOI KUPOT ..

Super NAVIVANJE od strana na BALLISTITE , odime ponatamu , dominirame ovaa god :D

NAPRED SHKENDIJA
 
M

MrzaRules

Гостин
Bravo za SHKENDIJA , koja so na odbojka go pobedi Sinalco 3:1 vo setovi...

I GO OSVOI KUPOT ..

Super NAVIVANJE od strana na BALLISTITE , odime ponatamu , dominirame ovaa god :D

NAPRED SHKENDIJA
Играше Шкендија со Борец Брако од Велес....грешка си...инаку честито победата и освоениот куп,многу поискусна екипа имаат Шкендија...одлично играат...честитки уште еднаш :)
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Играше Шкендија со Борец Брако од Велес....грешка си...инаку честито победата и освоениот куп,многу поискусна екипа имаат Шкендија...одлично играат...честитки уште еднаш :)
epa sega vaka...


deneska trganvme okolu 150 dusi (ballisti) 1 bus 2 kombi i mnogu koli....

vo sala grmese cela utakmica navivavme bez prestan ... Ovie od veles sto bea ne znam dali da mu kazam navivacka grupa zs neesto sto mu pripagja na navivackata grupa bea katastrofa osven nesto sto skandiraja (sto ne se slusase ni do nas dobro) i sve drugo bese repiticija sto navivavme nie i tie pozadi nas ..dobro be decki napraete barem 2 pesni i doagate drugiot pat vo skopje ne se sramite taka....!

Deneska odrzavme lekcija po navivanje bese FENOMENALNOOO ...FENOMENALNOO celo vreme skoro sekoj moment navivavme i na kraj pobedivme....

Za igrata allal da mue na Gazmend Husaj takov igrac ne sum videl do sega i 4 od Borec bese mnogu dobar (mislim deka imase igrano za rabotnicki lani)


CAMPEONESSS
 

BorecFan

Солунски Атентатори
Член од
21 декември 2010
Мислења
83
Поени од реакции
13
epa sega vaka...


deneska trganvme okolu 150 dusi (ballisti) 1 bus 2 kombi i mnogu koli....

vo sala grmese cela utakmica navivavme bez prestan ... Ovie od veles sto bea ne znam dali da mu kazam navivacka grupa zs neesto sto mu pripagja na navivackata grupa bea katastrofa osven nesto sto skandiraja (sto ne se slusase ni do nas dobro) i sve drugo bese repiticija sto navivavme nie i tie pozadi nas ..dobro be decki napraete barem 2 pesni i doagate drugiot pat vo skopje ne se sramite taka....!

Deneska odrzavme lekcija po navivanje bese FENOMENALNOOO ...FENOMENALNOO celo vreme skoro sekoj moment navivavme i na kraj pobedivme....

Za igrata allal da mue na Gazmend Husaj takov igrac ne sum videl do sega i 4 od Borec bese mnogu dobar (mislim deka imase igrano za rabotnicki lani)


CAMPEONESSS
Да не беа празнициве ќе видиш 4 буса како ќе се накрцаа во Скопје па тогаш ќе ве прашавме на вашето селско скандирање (живи ќе ве јадеме) е арно 150 vs 60. И опасна НГ сте само беса бес нишо др не се слушаше искрено се гледаше како да игра албанија против Борец а не со шкендија прв пат да се судриме во навивачки план со вас и не сум многу задоволен : )))))))
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
^
i za nas e praznik ... za nas imase samo 1 avtobus 2 kombi i mnogu dusi sto ostana vo Tetovo zs nemase mesto za site i + vcera se organiziravme do vcera ne znaevme dali ke se ide !!!

ne sum ja kriv zs vie bevte samo 60 dusi Veles kako sto znam e blisku do skopje taka sto vie ste krivi zs bevte 60 dusi no i 60 mozete da navivavte no nisto od vas deneska...mnogu slabo ...a bidi iskren deneska koj se slusase vo Boris Trajkovski...7 minuti bez prestan fatevme ritam a vie edna pesna 20 sekundi maksimalno i toa sve pesnite repiticija sto gi ispeavme nie i vie...! i eden sto sakase da se prae jak od vas za malce ke go jadese i toa gadno (pred utakmicata )...
Ne si zadovolen od nas ????
PRIZNAJ : NE SI VIDEL DO SEGA PO ORGANIZIRANA NAVIVACKA GRUPA !
 

BorecFan

Солунски Атентатори
Член од
21 декември 2010
Мислења
83
Поени од реакции
13
^
i za nas e praznik ... za nas imase samo 1 avtobus 2 kombi i mnogu dusi sto ostana vo Tetovo zs nemase mesto za site i + vcera se organiziravme do vcera ne znaevme dali ke se ide !!!

ne sum ja kriv zs vie bevte samo 60 dusi Veles kako sto znam e blisku do skopje taka sto vie ste krivi zs bevte 60 dusi no i 60 mozete da navivavte no nisto od vas deneska...mnogu slabo ...a bidi iskren deneska koj se slusase vo Boris Trajkovski...7 minuti bez prestan fatevme ritam a vie edna pesna 20 sekundi maksimalno i toa sve pesnite repiticija sto gi ispeavme nie i vie...! i eden sto sakase da se prae jak od vas za malce ke go jadese i toa gadno (pred utakmicata )...
Ne si zadovolen od nas ????
PRIZNAJ : NE SI VIDEL DO SEGA PO ORGANIZIRANA NAVIVACKA GRUPA !
Немора да се расправам по нет со тебе искрено тоа беше пречката што дојдовме само 60 души вие + помош од шверцери имавте некои членови кажаа дека препознале шверцери што ги имале гледано по утакмиците нема збор бевте мнозина али сепак некако не се почувствувавме како да сме малцинство во салата ние :)))) бомбона ни беше... а тој штик што викаш ти кој сака од вас нека дојде нема срце како него ниту дух а и + не сум должен да ти објаснувам за тој тип тој што има правено ни чичко ти али нема правено :DDD (вие моежеби имате квантитет по стадиони или сали али квалитет никогаш) партиски војничиња и безброј националисти друго не гледам , од вас подобро организирани се Багабонти така нема што да признаваме :)))))
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Немора да се расправам по нет со тебе искрено тоа беше пречката што дојдовме само 60 души вие + помош од шверцери имавте некои членови кажаа дека препознале шверцери што ги имале гледано по утакмиците нема збор бевте мнозина али сепак некако не се почувствувавме како да сме малцинство во салата ние :)))) бомбона ни беше... а тој штик што викаш ти кој сака од вас нека дојде нема срце како него ниту дух а и + не сум должен да ти објаснувам за тој тип тој што има правено ни чичко ти али нема правено :DDD (вие моежеби имате квантитет по стадиони или сали али квалитет никогаш) партиски војничиња и безброј националисти друго не гледам , од вас подобро организирани се Багабонти така нема што да признаваме :)))))
mozes da zboris cel den ovde ama fakt e deka DENESKA VE NAUCIVME KAKO SE BORDI TIMOT !!!

za toj sto go praaese toa allal da mue zs stvarno se pokazel deka ima srce !
 

BorecFan

Солунски Атентатори
Член од
21 декември 2010
Мислења
83
Поени од реакции
13
mozes da zboris cel den ovde ama fakt e deka DENESKA VE NAUCIVME KAKO SE BORDI TIMOT !!!

za toj sto go praaese toa allal da mue zs stvarno se pokazel deka ima srce !
Чудно ми е што не навивавте некако со толку жар иако бевме мак. група а да беа војводи,комити,чкембари по запалени ќе бевте причината не ми е јасна ... се гледаме во наредна прилика па ќе не видите во друго издание
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ајде ќе има клипчиња и ќе се уверите и вие самите...

Балистите денеска во многу добро издание...нема што да се зборува друго.

Нека ни е честита титулата...па се надевам дека ќе си честитаме и фудбалска титула за да ова биде најуспешна година на ШКЕНДИЈА!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
epa sega vaka...


deneska trganvme okolu 150 dusi (ballisti) 1 bus 2 kombi i mnogu koli....

vo sala grmese cela utakmica navivavme bez prestan ... Ovie od veles sto bea ne znam dali da mu kazam navivacka grupa zs neesto sto mu pripagja na navivackata grupa bea katastrofa osven nesto sto skandiraja (sto ne se slusase ni do nas dobro) i sve drugo bese repiticija sto navivavme nie i tie pozadi nas ..dobro be decki napraete barem 2 pesni i doagate drugiot pat vo skopje ne se sramite taka....!

Deneska odrzavme lekcija po navivanje bese FENOMENALNOOO ...FENOMENALNOO celo vreme skoro sekoj moment navivavme i na kraj pobedivme....

Za igrata allal da mue na Gazmend Husaj takov igrac ne sum videl do sega i 4 od Borec bese mnogu dobar (mislim deka imase igrano za rabotnicki lani)


CAMPEONESSS
А вие демек поарни а?? Една песна освен таја беса бес или како и да се вика незнаете да испеете бе, само скандирање ви е цело време. Ако вие тоа го сметате за навиање, еве га Пена блиску е, свите у нега.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
А вие демек поарни а?? Една песна освен таја беса бес или како и да се вика незнаете да испеете бе, само скандирање ви е цело време. Ако вие тоа го сметате за навиање, еве га Пена блиску е, свите у нега.
Демек ти ги знаеш нашите песни а!!!

Ајде ти во Пена прв да те видиме.

Немам намера сега по 2168454 пат да ги кажам песните...
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
А вие демек поарни а?? Една песна освен таја беса бес или како и да се вика незнаете да испеете бе, само скандирање ви е цело време. Ако вие тоа го сметате за навиање, еве га Пена блиску е, свите у нега.
ne te poznavam...?

ne sum te videl vo gradski derbi ?? stil alive ?

--- надополнето ---

А вие демек поарни а?? Една песна освен таја беса бес или како и да се вика незнаете да испеете бе, само скандирање ви е цело време. Ако вие тоа го сметате за навиање, еве га Пена блиску е, свите у нега.
ne te poznavam...?

ne sum te videl vo gradski derbi ?? stil alive ?
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Аххх, до когај тој филм? Не зборим колку песне имате, ме заболе за тоа. Колку песне од тиа пеете на стадион, тоа ме интересира? Па да имате толку песне, сигурно нема од нас да копирате. Знаете за што зборим...
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Аххх, до когај тој филм? Не зборим колку песне имате, ме заболе за тоа. Колку песне од тиа пеете на стадион, тоа ме интересира? Па да имате толку песне, сигурно нема од нас да копирате. Знаете за што зборим...
Не бе до кога вие со тој филм...прочепкај малце по клиповите и ако разбираш нешто слушај.

А вие освен таа абре македонче и една каде го спомнувате вашиот клуб друго имате ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom