Фан Клуб: Шкендија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
^^
Срамота да не влезете у финале, сите јаки Македонски играчи заминаја надвор од Македонија да играа па останавте вие овде со 2-3 репрезентативци кои се при крај со репрезентацијата ги зедовте сеа кои и кои инаку потекнуваат од Тетово... Ристовски, Ѓорѓиески, потоа Костадиновски итн... би требало да ги знаете... Добро е што конечно титулата би се вратила у Тетово без разлика што е шкендија, ако ја знаете историјата ќе знаете дека Тетово бил центар на одбојката у Македонија, па кога газеше Југохром... а и сеа има неколку репрезентативци... а наслушнав дека ќе играте у БТ, не ми се веруе таму да играте, нема паре федерацијата за таму купот да биде.
bas taka e ...Odbojkata e mizeria....po loso i od Futbalot i go iskoristuvame slucajot sto ne igra Rabotnicki i sega shampioni i vo kup i vo Liga...!!

ina4e i ako ligata e slaba Shkendija ima dobar tim ima 3 kosovari sto igrat fantasticno i 2 Makedonci ne znam od kade se mislim eden od Tearce imase igrano i za Rabotnicki porano a za drugiot ne znam a sve drugo se od Shkolata na Shkendija !

Za finaleto mislim deka ke se igra vo Boris Trajkovski !

--- надополнето ---

^Колку вие што идете на гостувања толку и тие ќе ви дојдат!!! Незнаете каде е Тетово било Пелистер играл со Тетекс било со Шкендија...А како што мислим ја балистиве како да имаат страв во Битола никогаш не биле ( не го сваќајте ова како провокација ако сум грешка поправетеме)...Друго е во Скопје таму се среќаваат со шверцери а ваму нема со кого нема поддршка...А вие Чкембари потфрливте овие последни 2 сезоне само до Скопје го знаете путот..
Ne e deka se plasime mnogu lesno e da se soberas 300 dusi i da ides no problemot e sto ke te vrati policiata...!! a vo Bitola da bideme realni so 30 dusi ne se ide !! Ballistite bea vo Strumica i toa 2 pati (sto mislim deka e 2 pati po loso od Bitola ) no pak nisto !
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Зошто полошо од Битола?

--- надополнето ---

@ Toni знам дека не навивате последно време ама многу ме иритира тој израз,ептен глупав,сељачки.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.707
Поени од реакции
71.134
bas taka e ...Odbojkata e mizeria....po loso i od Futbalot i go iskoristuvame slucajot sto ne igra Rabotnicki i sega shampioni i vo kup i vo Liga...!!

ina4e i ako ligata e slaba Shkendija ima dobar tim ima 3 kosovari sto igrat fantasticno i 2 Makedonci ne znam od kade se mislim eden od Tearce imase igrano i za Rabotnicki porano a za drugiot ne znam a sve drugo se od Shkolata na Shkendija !

Za finaleto mislim deka ke se igra vo Boris Trajkovski !
Карановиќ го земавте а тој ја правицелата разлика :)
Прво дојде во Вардар, па газеа на почетокот, па паднаа финансиски и премина кај вас, со што вардар изгуби секакви амбиции за висок пласман.
Иначе легенда во тимот ви е Плумб Вела. Откако знам за мене он игра одбојка у пм...:)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Зошто полошо од Битола?

--- надополнето ---

@ Toni знам дека не навивате последно време ама многу ме иритира тој израз,ептен глупав,сељачки.
Од управата на Балистите се обидуваат веќе да не се спомне тоа...Балистите нема да одговараат ако од другите трибини се слуша нешто такво,ама на никој веќе не му е интересно да се занимава со тоа,едноставно мртов човек е и треба да биде оставен да почива во мир...туку до повторно спомнување може да има само една причина поради која и почна да се користи изразот а тоа е: Алах п...р!!
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Карановиќ го земавте а тој ја правицелата разлика :)
Прво дојде во Вардар, па газеа на почетокот, па паднаа финансиски и премина кај вас, со што вардар изгуби секакви амбиции за висок пласман.
Иначе легенда во тимот ви е Плумб Вела. Откако знам за мене он игра одбојка у пм...:)

eh bas toj zaedno so trenerot Luma bea najdobrite od Shkendija .Pllumb igra uste i ako ima 43 godini (da ne zgreshim) no go saka so srce timot ..Isto taka i brat mu igra za Shkendija Ilir Vela ...no nesto slabo ova sezona nema mesto da igra...

Inaku ne znam dali vie navivavte ova sezona vo odbojka ...no nie bevme konstanto aktivni po 50 dusi 30 dusi no vazno navivavme !
 
Член од
26 март 2011
Мислења
592
Поени од реакции
79
1-2 Avtogol XH.ABDULLA

--- надополнето ---

1-3 BUBA oleeeeeeeeeeeeee

SAMPIONI

--- надополнето ---

ft pelister - SHKENDIJA 1-3

samo NAPRED

SAMPIONI
 
B

Beck's

Гостин
Mustafi vo stilot na fudbalerite na Real,zaraboti zolt za da bide cist na poslednite 4 resavacki dueli :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom