Фан Клуб: Шкендија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 декември 2010
Мислења
35
Поени од реакции
1
Lele ej ovie od Uefa navistina me plasat u p.. mater:toe:
Ke dadat nekoja kazna bas sega koga sme u dobar pat za da bidemo sampioni, suspenzija za FFM sto bi znacelo i ne igranje u megunarodnata skena:tapp:
 
B

Beck's

Гостин
Poslednoto zasiluvanje Betim Aliju ke ima pravo na nastap protiv Skopje.No se ke zavisi od trenerot dali ke odluci da go stavi vo igra so ogled na toa sto odbranata ke bide kompletirana,imeno se vrakat standardnite Elmazovski i Cuculi.Sledniot mec ni e protiv Skopje,tim koj grcevito se bori za opstanok.da se nadevame na poln plen
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.350
Poslednoto zasiluvanje Betim Aliju ke ima pravo na nastap protiv Skopje.No se ke zavisi od trenerot dali ke odluci da go stavi vo igra so ogled na toa sto odbranata ke bide kompletirana,imeno se vrakat standardnite Elmazovski i Cuculi.Sledniot mec ni e protiv Skopje,tim koj grcevito se bori za opstanok.da se nadevame na poln plen
Дај Боже да ги здрвите 5,6-0.....
Лелеее до кај дојде Вардар....ццц. Дојде ред да навивам за Шкендија(без навреда,со ова сакам да кажам во колку лоша ситуација е Вардар)да тепа за да може Вардар да опстане во лига.:kesa::tapp:
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
На Македонската фудбалска федерација и се заканува казна иста како и Босна што доби пред недела дена...Со тоа ќе станемо изолирани од фудбалскиов свет а вие како најверојатно шампиони ќе неможете да играте ЛШ,со тоа и големите примања што би ги добиле не би ги зеле а и Тетекс ако догура до финале и освои све би било џабе ,ќе дознаемо за неколку дена... ::toe:
 
B

Beck's

Гостин
На Македонската фудбалска федерација и се заканува казна иста како и Босна што доби пред недела дена...Со тоа ќе станемо изолирани од фудбалскиов свет а вие како најверојатно шампиони ќе неможете да играте ЛШ,со тоа и големите примања што би ги добиле не би ги зеле а и Тетекс ако догура до финале и освои све би било џабе ,ќе дознаемо за неколку дена... ::toe:
ne veruvaj mnogu mnogu na makedonski sport,redovnite citateli ja znaat veke nivnata borba so ffm,ne veruvam deka bi doslo do ova,a i iskreno ne daj Boze da se sluci,odma naogame samubistven terorist i pravo u zgradata na ffm

--- надополнето ---

Дај Боже да ги здрвите 5,6-0.....
Лелеее до кај дојде Вардар....ццц. Дојде ред да навивам за Шкендија(без навреда,со ова сакам да кажам во колку лоша ситуација е Вардар)да тепа за да може Вардар да опстане во лига.:kesa::tapp:
ne se grizi posto ne si sam,i ja navivam za Vardar ova kolo :) pa ajt togas i nie i vie fino lepo da si gi zememo 3 boda :pipi:
 
Член од
26 март 2011
Мислења
592
Поени од реакции
79
Nema da ima nikakva suspenzija , samo spekulaci se , SAMPIONI i ke igrame za kvalifikaci za Sampions League :D :D :D :D :D

5 pobedi vo niza na Shkendija , na red e da padne Skopje , ajde DA PROSLAVIME SAMPIONSKA TITULA VO SABOTA..

Mislam deka metalurg nema da pobedi protiv Vardar ajdeeee :D
 
Член од
30 август 2009
Мислења
203
Поени од реакции
14
Ajde ideme po 3 boda u skopje i mislim deka uspesno ke zavrsime ovaj pat :) , da cekame kiks na metalurg :D
 
B

Beck's

Гостин
Секоја чест на Шкендија

Мина речиси една недела од последниот натпревар во Тетово,Силекс го очекува утре многу важен дуел со Брегалница,сепак,во таборот на кратовци се уште се со мислите кон средбата со Шкендија.И тоа не поради примениот гол во 85 мин. со кој кратовци загубија со 1-0,и тоа не поради тој пораз кој многу ги боли туку поради фактот што иако искрено не очекувале,сепак,биле примени и испратени од тетовци на европски начин.
"Секоја чест на Шкендија.И како клуб,и како раководство и како играчи.Се беше онака како што треба,на европски начин,особено од страна на навивачите.Во текот на целиот меч Балистите си навиваа за своите без збор против нас,без каква било провокација.На почетокот беа гласни,но потоа се смирија со оглед на тоа дека бевме подобри и имавме шанса да победиме.Дури во финишот почна еуфорично да навиваат.Раководството,почнувајќи од председателот,директорот,секретарот,ама буквално сите не извршија каков било притисок,дали врз нас,дали врз судијата Кипријановски.Затоа им благодарам и посакувам на секој натпревар во нашата Прва лига гостите да имаат вакви услови какви што ние имавме.Се гледа дека некои нови ветришта дуваат во овој клуб.Да ти е милина да играш.Е сега,ние што немавме среќа и што примивме гол во самиот финиш на мечот тоа е сосема друга приказна.Јас искрено од срце,од мое имњ,но и од името на клубот Силекс им посакувам да ја освојат шампионската титула зошто навистина ја заслужуваат.И не само поради играта,туку и поради својот однос.Додека за судијата Владимит Кипријановски исто така има одлично мислење.Феноменално судење,само така да продолжи момчето и натаму.Буквално не направи ниту една минимална грешка во текот на сите 90 минути.Камо среќа да имаме секогаш вакво перфектно судење.Значи честитки и за Кипријановски.. ни изјави претседателот на ФК СИЛЕКС Власте Савевски

За нас се збори ПЛАНИНАРИТЕ :bip:
 

realMadridfan

Madridista
Член од
15 декември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
10
i zosto be nikoj ne zboruva za officialniot fan-shop na clubot....inace deneska trebase da se otvori no ne znam zosto ne se otvori...jas bev ali uste go ureduvaa ...

p.s dresovite se mnogu ubavi originalni
 
Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
i zosto be nikoj ne zboruva za officialniot fan-shop na clubot....inace deneska trebase da se otvori no ne znam zosto ne se otvori...jas bev ali uste go ureduvaa ...

p.s dresovite se mnogu ubavi originalni
ke se otvorii utre u 12 casot :back: zaboravivme da pisuvame za fan-shop ::$

--- надополнето ---



do utre ke bide gotovo :smir:
 
Член од
16 октомври 2008
Мислења
120
Поени од реакции
10
kako se cenite aj ako pominam ovie denovi nakaj faks ke pominam da vidam samo objasnuvanje kade e ??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom