Искуства со полицијата!

Сте имале ли искуство со полицијата?


  • Вкупно гласачи
    311

Ryxx_SF

Lyric Mastah
Член од
11 јануари 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Напишано од Никола_пп
Еве една јака случка на еден мој другар:
Еден викенд ние излезени цело друштво (во Прилеп), и се што се прави, кафани кафичи бла бла бла, прилично запијани некаде околу 4, 5 часот наутро си одиме накај дома. И се разделуваме, секој накај дома си оди и другарчево беше прилично запијан. И го мрзело да си оди пеш, а "многу" далеку живее од центар. И гледа едно такси, си се качува назад и му ја кажува адресата на шоферот, башка и цигарче си тера, галје нема.:) И после тоа, само ја крева главата нагоре, и гледа пред него двајца седат напред и му се вртат и му викаат: Дечко, ние не одиме на таму, ако сакаш до станица да те префрлиме....:)))))))) И овај, ни едно ни две : Не фала, пеш ќе си одам, излегува од колата и гледа во Крајслер се втерал, и ги гледа цајканите внатре се цапаат од смеење..Полукруг назад и да го нема...:)))))))))))

Можеби не го доловив моментот вака со пишување, ама нас ко ни кажуваше се отепавме од смеење...
:jaj:...:salut::pos2:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
хах.. лошо не.. никад не ме казниле.. прв сусрет со џандати уствари ми беше со алфи... ја со стокецот си терам 100тка од радишани накај бутел коа пред да си свртам у улица позади мене ама улетани дури и ке ме акнеше за малце тој ненормалниот. и ау претреси дрн дрн дрн ми вика едниот ДА ТИ ВИКНЕМЕ СЕА СОБРАЌАЈНА? и ја таков. па сеа.. ако мислиш дека треба викни.. а па другиот ми вика да не имаш нешо да пашнеме случајно? ја го глеам и си викам ус ебе леле сирот ја немам 2 денара цигара на парче да си купам овој ми бара нешо да пашнеме.. НЕ НЕ му викам НЕ ПРААМ ТАКВИ РАНБОТИ!.. СИГУРНО?: да да СИГУРНО..
друг пат.. со 120 низ бутел 2 со дугачки ан црвено у десна лента претицам.. маме му ебам и ја ќорав бе ке им го акнев крајселрот з амалце :S кочи кочи кочи неможеп да закочиш и фактички ја им дојдов ко у прегратки не дека ме застанаа али одма документи бла бла.. зашо се брзаш викам проблем имам дома морам хитно да стигнам од водно викам за 5 мин до тука сум дошол.. тој ме глеа си вика шо му е на овој .. глеа име презиме ми вика ТЕБЕ КОЏАК ТИ Е ТАТКО? и ја да да да коџак ми е АЈ ТЕРАЈ ВИКА ај.. и со цел памет шајфка па пред нив...:tapp: среќа сум имал не друго..
 
S

stereo m'c

Гостин
Сум немал никакво искуство со полиција и нејкам да го имам. фала богу што сум од мирните деца :)
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073
Пред ноќен клуб ме запишаја еднашка а и пред неколку години пукав нешо петарди пред нова година цајканот ми вика ти пукаше -јас негирав (среќа петардите во таен џеб ги имав стаено ),овај кутриов детален претрес и се разочара на крај...Не доби бонус за напишани казни...
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.387
Едно рано утро у 5 сабајле ми дојдоа 3 џандари дома и ми кажаа дека треба одма да појдам со нив до станицата. Прашав зошто, и они незнае да ми одговорат ми кажаа дека ке биде брзо дека мора да ме одведат до дежурниот тамо куротресина.
Дека беше есен, а јас живеам на паркингот на МВР не облеков ништо на мене само панталони и блуза. Отидов тамо и тој дежурниот куротресина ми вика дека мора сега да чекам смена да дојде и да идам у суд во скопје. Ја го прашав за што сум дојден тука и они сите се погледнаа куротресини и стискаат рамења и гледаат тамо член блабла бла... и незнаат уствари зашто сум тука.
И тој дежурниот педер со уште дваица ме одведоа у самица и ми ги земаа патиките и каишот. И јас ги прашувам има ли потреба за ова можам да чекам и на клупа у ходник, а они као ништо битно поседи 10-20 мин да дојде смена и ке идеш до скопје.
Ај ке седам си викам, што кур. Арно ама седев 3 сати и ми смрзна газот. И викам чекај дај да видам што е работава зашто нашиве педери се глупи мајке им га набијем у пичка. И почнав да тропам по таа мала вратичка тропам тропам тропам, и идат од тамо слушам некои куротресени напалени цели ми влегуваат внатре у самицата едвај ги собра сите дебељаци внатре и најмалиот ми се лети и ме турка и ми се дере нешто као што кур тропам, нешто наркоман сум бил сум крадел. И го фатив за униформата за рамо го потеглив на страна и ги гледам оние другиве вадат пендраци да ме млатат па си помислив чекај батка да не изедам ќотек за ич ништо ке го пуштам малиот педер. И откако се расправав некои 2 минути со нив дека нема везе не сум гонет судски за ништо они ме пак заклучија и ме оставија така уште 2 часа за да ми мрзне газот.
После тоа дојдоа едни дваица џандари ми ставија лисици одпозади ме облекоа ме ставија у ландровер и ме одведоа у скопје. Тамо ме внесоа сосе лисици на мене и цел измрзнат и си заминаа. После некое време ми ги одвржаа лисиците и до мене застана еден секјурити фегет да ме гледа и да дрви кур на мене. Седев пред судницата 3 часа некаде бев и да мочам со педерот за да ми го види курот за подоцна ваљда да дрка на замислената поза кога мочам.
После тоа влегувам у судница и судиката само ме праша Дали сакам да го тужам дечкото што ми го украл мобилниот телефон кога сум одслужувал воен рок во скопје илинден 2001 и јас реков НЕ зашто телефонот ми е вратен. Она го затвори случајот и јас останав на улица.
Епа немав пари немав чорапи , немав ни лична карта ништо немав. Сега имам друштво у скопје да им се јавам од некаде ама немам ни денарче. Да идам пеш до нив далеку ми е плус ја у такви ситуации никаде не вртам и не тромозам никој , ако треба 2 дена ке пешачам ама ке отидам дома и како ништо да не било.
И викам ке идам пеш накај куманово па ке стопирам ако сака некој да качи џукела како мене ок ако не ке шибам до крај. И гледам никој не ме рецка поминува среќа афтобус и ја го стопирам.
И стојам внатре цел модар од студ, секако прв поглед наркос. И кондуктерот ми бара карта јас викам немам. Он вика чекај сега ке дојдам само да проверам карти на сите. Проверува кондуктерот и јас си мислам што да му кажам, ако му кажам дека сум имал работа со полиција нема да ми верува и ке ме исфрлат од афтобусот мислејќи дека сум некој наркоман. И му измислив прича дека ме ограбиле у скопје останав без денар и морам итно до МВР. Он се смилува му направив жална фаца и падна на неа :P
Афтобусот ме остави пред мвр.... веднаш влегов да ги најдам истите педераши.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
За со џандари јас не толку ама брат ми има книга да напише!

Од клевети за кражба,од носење на оружје,од ненонесење на лична карта,од прекорачување на време за шетaњe низ град на малолетници,.....Во тие ситуации јас сум бил тој шо сум потпишувал папири за да го вадам од џандарска :))

А за мене лично не некој поголеми срања,освен едно!

Идеме Нижо Поле арно ама како нерегистрирани во бараките.И иди некојси управник ааа ууу и како шо влегува зема слика со апарат.И им иде на професорите да ги идентификуваат кои се што се луѓево по собиве за да потврдат кој е регистриран кој не е. Леле ко се собраа џандари битолски,такви глаВучи,со специфични чкембарски манири.Мево пред него му оди 5 минути,глаата за лонец експресен да ја користиш. И зедоа не пикнаa во една соба сите шо бевме илегала.Сега вика нема мрдање нешто ааа ууу,ќе видите вие кој сме ние,вие ќе идете овде непријавени,ќе ве носиме вполиција....сеат страв
нешто,а уствари сето малолетници,кур ќе ти јадат.Плус имаше доста и девојчиња со нас што не беа пријавени и си реков кај сега сите ќе не приберат топтан ко некој криминалци :) И ааа ууу нешто бараја изјави некои ветувања даке акo сме плателе одштета за времето што сме го поминале тука ќе не пуштеле и незнам шо.И така од џандари набркани си заминавме дома :)))
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Пред некој месец ми дадоа да пробам едно пежо 106 тркачко не регистрирано и без дукументи само за натпревари е тоа.Го возев на Водно и има една кривна која е блага и се влага со пуна видов дека нема коли немаше светла влагње во кривина и од еднаш крајслер пред мене а после кривината има правец тоа е пред вториот паркинг на водно односно видиковец, неможев да закочам и ги поминав а пред џандарите имаше уште една кола и ко за беља одгозоре наидоа коли и немав каде морав да успорам и џандарите ми се залепија од позади и ротација пуштија кога заминаа колите одма гас ја поминав колата пред мене почнав да бегам ама брз и тоа крајслерот маме му ебам се држеше со мене ама дојдоа кривини и после не го видов отидов десно од кај нерези назад па се јавував да донесат приколка да ја вратиме колата. Ако не друго ги спасив оние што си вршеа работи во колите на водно од казни :pos2:
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Ме има бркано полиција со полото и ме има фатено еднаш им избегав еднаш ме фатија(ме фатија за чиста глупост тогаш запаловме оган во игралиштето а лето беше пожари многу и така)И СЕГА СИ СМЕ ФИТКА.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.051
Поени од реакции
15.026
позитивно...абе фини луѓе.....ден денеска се прашувам дали тоа беше скриена камера.....ама не ќе да е тоа...од каде скриена камера во СВР Прилеп :)
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.371
Поени од реакции
4.904
Многу си се поштоваме.. Me <3 the Police..
P.S. A.C.A.B
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.147
Поени од реакции
18.173
Најмногу сум имал проблеми со сообраќајци.Еден период скоро секој викенд.Пола сат ме замараа еднаш ,мојата регистрација ја помешале со некоја друга.Неколку сообраќајни прекршоци (за едниот така ми го пишаа на жими мајка,а немаше врска),еднаш нарушување на ЈРМ,ситни претреси и легитимирање од Алфи (не беа напорни) и еднаш со НТШ квалитетно тормозење лично,претрес на возило,имаше прво заебавање и после озбилни надвикувања немате налог ова она,ама 7-8 души беа маме му ебам.
Еднаш ме пуштија пијан (им признав) ,а ме застанаа на 50м. од дома.Фала.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.899
Поени од реакции
717
Воглавно сите искуства со кола ми биле и покрај тоа што сум правел прекршоци сум поминувал без казна,кај некои полесно кај некои со убедување,на Тетово-Гостивар (80км/ч) возев со 120 и мислев ке го јадам ама не мереа туку само сопираа,еднаш избегнав казна од 200 евра за немање осигурување за мене на мотор?!,ама ми напиша за кацига дека му раскажав потресна работа...а едно полунегативно со алфи...во Капиштец се вртиме со кола полека бараме кафанче за НГ и 2-3 пати по иста улица и тап ни се закачи комбе од новиве,и полека на уличка една пуштам 4 трепкачи зборам на моб,гасам и само што се уклучив на главна оп ротациони...од 21.30 до 23.30 ни пратија 3 коли со Алфи,не тресеа НА СРЕД УЛИЦА(не ни дадоа ни колата да ја помрднеме) не тресеа нас комплетно,колата ми ја превртија скроз,ми викаа дека сме биле 5 во кола и кај сме го оставиле уште едниот (а ние 4ца уште кога тргнавме) па кога видоа во Чаир дека живееме не тормозеа на тепачки,на другарот досието му го проверуваа(тепачки и слични работи).....и не пуштија после 2 саата!!!!Премрзнати и посрамотени :D
 
С

Спенсер

Гостин
кога заминаа колите одма гас ја поминав колата пред мене почнав да бегам ама брз и тоа крајслерот маме му ебам се држеше со мене
малце офтопик : крајслерот со 2.5 в6 170кс аутоматик, следел 3 пати полесна кола,башка "тркачка" :) аман бе, шо џандар-возач ќе бил тој/
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Со другарите седев завчера пред зграда во Капиштец и у сред разговарање ни фрли некој кеса полна со вода од 7-8 спрат одозгора, среќа не не испрска, арно ама се раздра еден од другарите `` П*ши ми го !! ``, и овој изглеа уште повеќе се налутил и викна полиција и ни дојде .. И овој џандаров вика највеќе ме нервира кога ни вртат за вакви глупости и ни рече да заминеме ..
 
Член од
28 февруари 2007
Мислења
65
Поени од реакции
11
матер да им ебам на цајканите !!!!!!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom